اتوبوس چینی‌ ها که مشکل ترافیک را برای همیشه حل می کند - اجاره خودرو طباطبایی

اتوبوس چینی‌ ها که مشکل ترافیک را برای همیشه حل می کند

مانند تمامی کشورهای جهان، چینی‌ها هم درگیر مشکلات شهرنشینی شده‌اند و ترافیک امان آن‌ها را بریده است. بنابراین چشم‌ بادامی‌ها با یک طرح نوآورانه سعی در حل مشکل خود دارند. اتوبوس جدید چینی‌ها طوری طراحی شده که می‌تواند از بالای ماشین‌های عادی عبور کند و دغدغه‌ی ترافیک، دیر رسیدن مسافران و عقب افتادن از برنامه‌ی حرکتی را برای همیشه حل کند.

شش سال پیش چینی ها با ایده ای بلند پروازنه سعی در تحول صنعت حمل و نقل شهری را داشتند، امروز این طرح به مرحله ی اجرا رسیده است. روز گذشته یک اتوبوس با قابلیت عبور از بالای اتومبیل ها عادی در شهر کین هوآنجدایو رونمایی کرد. این اتوبوس که می تواند راه حلی اقتصادی برای دور زدن ترافیک شهری و حمل و نقل مسافران بدون تاخیر باشد با نام TEB یا Transit Elevated Bus شناخته می شود. طول این اتوبوس ۲۲ متر، عرض ۷٫۸ متر و ارتفاع ۴.۸ متر بوده و توانایی حمل ۳۰۰ مسافر را داراست.طبق اطلاعات منتشر شده این وسیله ی حمل و نقلی از ۱۶ چرخ تایری و ۸ جفت چرخ ریلی بهره می برد. همچنین سرعت سیر اتوبوس چینی ها به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. در مراسم رونمایی از این محصول صرفا ۳۰۰ متر برای آزمایش اولیه در برابر خبرنگاران به حرکت درآمد. با این حال طرح ارائه شده برای اجرایی شدن نیاز به یک سری پیش نیاز ها دارد؛ در مسیر این اتوبوس چهاراه ها، خطوط عابر پیاده، چراغ های راهنمایی، پل ها و چرخش های مسیر باید به حداقل برسند. صرف نظر از اینکه چقدر در مسیر پیاده سازی مدل جدید حمل و نقل شهری ارائه شده چه مشکلاتی وجود دارند، ایده ی به اجرا درآمده بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد.

نمونه ی اولیه این اتوبوس در سال ۲۰۱۰ و در یک نمایشگاه در شهر پکن معرفی شد. بعد از آن شرکت تولید کننده ی TEB با اعلام اینکه نمونه ی اولیه ی آن تا یک سال و نیم دیگر نهایی می شود از استقبال ۵ شهر بزرگ چین برای پیاده سازی این اتوبوس خبر داد.

عکس های منتشر شده از داخل این اتوبوس نشان می دهند که راحتی مسافر در حین مسافرت هم در طراحی های اولیه اهمیت زیادی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *