اجاره ماشین بی ام و I8

اجاره خودرو بی ام و I8

اجاره خودرو بی ام و I8

تاریخچه اجاره خودرو بی ام و I8

اجاره خودرو ب ام و آی۸ (BMW i8) خودروی هیبریدی محصول سال ۲۰۱۳ ساخت شرکت ب ام و می‌باشد. مصرف سوخت این خودرو ۲٫۵ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر است.این اجاره خودرو مجهز به یک موتور بنزینی با توان ۲۲۸ اسب بخار و یک موتور الکتریکی با توان ۱۳۰ اسب بخار است که در مجموع هر دو موتور تولیدگشتاوری معادل ۵۷۰ نیوتن متر دارند و در زمان ۴٫۴ ثانیه سرعت خودرو را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسانند. حداکثر سرعت این اجاره ماشین ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است که در حالت الکتریکی حداکثر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت و آلایندگی این خودرو به تولید ۵۹ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر محدود می‌شود.مجموع وزن این خودرو با بدنه کربنی ۱۴۹۰ کیلوگرم است.

طراحی اجاره خودرو بی ام و I8

اجاره خودرو بی ام و I8
اجاره ماشین بی ام و I8

این اجاره خودرو از زمان رونمایی کانسپت آن تا به امروز جوایز بسیاری از جمله جایزه بهترین طراحی خودروی کانسپت در نمایشگاه فرانکفورت برای طراحی فوق العاده و همچنین تکنولوژی موتور آن دریافت کرده است. این خودرو همچنین جایزه بهترین کانسپت سال آمریکای شمالی و بهترین خودروی سال انگلیس را نیز دریافت کرده است.

با وجود طراحی کاملا متفاوت و آینده نگرانه ی این خودرو در نمای جلو و خصوصا جلو پنجره ی همیشگی اجاره خودرو ب ام و می توان به راحتی روح باواریایی ب ام و را در آن حس کرد.

به صورت کلی در اولین نگاه به این خودروی زیبا اوج طراحی را می توان دید طراحی که در عین حال زیبا، خشن، آینده نگرانه و فضایی می باشد!

سپر های جلوی این خودرو بسیار زیبا و هماهنگ با نمای کلی خودرو با فاصله ی کمی از سطح زمین طراحی شده است. در سر تا سر این خودرو می توان خط و خطوطی به رنگ آبی ببینیم که این رنگ نمادی از هیبریدی بودن آن می باشد

اجاره خودرو i8 اولین خودروی ب ام و است که از این نوع باز شدن خاص در به سمت بالا استفاده می کند همچنین برای باز کردن آن دستگیره ای وجود ندارد و در با فشار دادن دکمه ای که در لبه ی کناره ی آن قرار دارد آزاد می شود همچنین برای باز کردن در از داخل نیز دستگیره ای وجود ندارد و با فشار دادن دکمه ی تعبیه شده بر روی در آزاد می شود.

در عقب خودرو سپری زیبا با طراحی سری i ب ام و با فاصله ی کم از زمین قرار گرفته است که دو خط زیبا به رنگ آبی از بالای چراغ های مه شکن تا بخش پایین سپر کشیده شده است

شیشه عقب این خودروی فوق العاده زیبا در واقع به عنوان در صندوق عقب تعبیه شده است و می توان به وسیله ی دکمه ای که داخل خودرو قرار گرفته یا به وسیله ی دکمه ای که برای این کار روی ریموت تعبیه شده در را آزاد کرد و به وسیله ی جک ها به صورت دستی آن را باز کرد که با باز کردن آن یک صندوق عقب بسیار کوچک ۱۵۰ لیتری در اختیار ما قرار می گیرد که با توجه به موتور وسط بودن و اسپرت بودن این خودرو دور از ذهن نمی باشد.

نکته جالبی که در این خودرو وجود دارد وجود دو شیشه در عقب این خودرو می باشد! همان طور که اشاره شد یک شیشه که به عنوان در صندوق عقب تعبیه شده و شیشه دوم که ثابت است و پشت صندلی های عقب قرار گرفته است.

فضای داخل اجاره خودرو بی ام و I8

اجاره ماشین بی ام و I8
اجاره ماشین بی ام و I8

این خودرو ۲+۲ محسوب می شود یعنی دو نفر در جلو و دو صندلی کوچک و بیشتر برای کودکان در عقب قرار دارد به صورتی که به شخصه با قد ۱۷۶ سانتیمتری که قدی تقریبا متوسط محسوب می شود به سختی روی صندلی های عقب نشستم و همچنین سقف به اندازه ای کوتاه است که سر را نمی توان صاف نگه داشت و عملا صندلی های پشت نهایتا برای گذاشتن وسایل یا نشستن کودک می تواند مورد استفاده قرار گیرد که با توجه به ماهیت اسپرت این خودرو بیش از این هم از آن انتظار نمی رود ولی صندلی های جلو با تنظیم برقی در ۱۲ جهت و همچنین فضا برای سرنشینان جلو کاملا راحت و بدون هیچ گونه مشکلی می باشد البته اگر سوار شدن و پیاده شدن سخت نسبت به سایر خودرو ها را در نظر نگرفت!

طراحی داخل این خودرو بسیار زیبا و با دقت کامل انجام شده ولی اگر روراست باشیم به زیبای فضای بیرون این خودرو نیست! فضای داخل ب ام و i8 حس و حال فوق العاده دیگر خودرو های ب ام و را دارد با تمی از خودرو های آینده و طراحی فضایی آن که شامل جدید ترین و به روز ترین تجهیزات و امکانات روز می باشد.

داخل این خودرو نیز مانند فضای بیرون آن دارای خطوطی به رنگ آبی می باشد همان طور که اشاره شد این رنگ نمادی از هیبریدی بودن آن است که به زیبایی بر روی قسمت هایی از فضای داخل این خودرو کشیده شده. این رنگ آبی را می توان بر روی فرمان ، دوخت صندلی ها و کمربند مشاهده کرد.

در بیشتر فضای داخل این خودرو از جنس چرم استفاده شده همچنین در قسمت های کمی نیز فلز آلومینیوم و پلاستیک فشرده البته از نوع با کیفیت نیز مشاهده می شود.

پشت آمپر این خودروی هیبریدی برخلاف دیگر مدل های ب ام و یک صفحه نمایش قرار گرفته که اطلاعات خودرو از جمله میزان شارژ باتری ها، میزان بنزین، سرعت خودرو و… را نمایش می دهد.

مشخصات فنی اجاره خودرو بی ام و I8

اجاره ماشین بی ام و I8
اجاره ماشین بی ام و I8

این باواریایی خوش خط و خال به اصطلاح موتور وسط می باشد ولی توسط اشخاص عادی هیچ گونه موتوری در ظاهر دیده نمی شود. درب کاپوت ب ام و i8 در حالت عادی باز نمی شود و فقط برای سرویس ها توسط نمایندگی باز می شود ولی در عقب حکم در صندوق عقب را ایفا می کند.

در این خودرو از ۲ موتور استفاده شده که موتور بنزینی آن با حجم ۱.۵ لیتر ۳ سیلندر خطی توئین توربو می باشد که به گفته ی این خودرو ساز آلمانی ۲.۱ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند در حالت بنزینی نیرو را به چرخ های عقب منتقل می کند. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که در تست های عملی که از این خودرو گرفته شده است مصرف سوخت آن فاصله زیادی با اعداد اعلام شده توسط کمپانی دارد. همچنین موتور برقی این خودروی زیبا که در بخش جلویی آن قرار گرفته است در حالت برقی نیرو را به چرخ های جلو منتقل می کند و همچنین در حالت ترکیبی تقسیم نیرو و وزن بین چرخ های جلو و عقب برابر می باشد.

موتور بنزینی ب ام و i8 که در زیر صندلی های عقب قرار دارد در حالت غیر فعال بودن موتور برقی و با استفاده از موتور بنزینی به تنهایی می تواند ۲۳۱ اسب بخار قدرت تولید کند و در این حالت حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می باشد.

موتور الکتریکی i8 مجهز به باتری های لیتیوم یونی ۷.۱ کیلو وات ساعتی می باشد که در حالت تمام برقی و غیر فعال بودن موتور بنزینی آن با یک بار شارژ کامل می تواند فقط ۳۵ کیلومتر حرکت کند در این حالت حداکثر سرعت آن ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می باشد. در حالت ترکیبی یا هیبریدی با یک بار شارژ کامل و پر کردن باک بنزین در حالت رانندگی راحت یا COMFORT می تواند ۵۰۰ کیلومتر و در حالت کم مصرف یا ECO PRO به بیان ب ام و تا ۶۰۰ کیلومتر مسافت را بپیماید.

قدرت موتور الکتریکی این خودرو ۱۳۱ اسب بخار می باشد و همانطور که گفته شد قدرت موتور بنزینی ۲۳۱ اسب بخار است که در حالت ترکیبی ۳۶۲ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه می تواند قدرت تولید کند و همچنین این خودرو در حالت ترکیبی می تواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۴.۴ ثانیه طی کند و حد اکثر سرعت آن نیز محدود شده روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است

مشاهده ویدیو کرایه ماشین بی ام و ای ۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *