پارک ولایت تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک ولایت تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

تاریخچه پارک ولایت تهران

پارک ولایت تهران

اجاره خودرو برای پارک ولایت تهران

بوستان ولایت تهران که در زمین‌های پادگان قلعه مرغی احداث شده است در مجموع ۲۷۰ هکتار مساحت دارد و توان پذیرش حداقل ۱۵۰ هزار نفر در روز را دارد.

مجموعه بوستان ولایت شامل رینگ سواره پیرامونی، پیست دوچرخه سواری، گشتگاه پیاده (باغراه ایرانی)، مسیرتندرستی، زمین‌های بازی کودکان و بزرگسالان، پیست اسکیت، سرویس‌های بهداشتی و… است و اطراف آن به طول ۳٫۶ کیلومتر دارای کاربری‌هایی همچون پیست دوچرخه سواری، مسیر سلامت، مسیر چند منظوره، مسیرهای پیاده، باغات است.

پارک ولایت تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک ولایت تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

ضوابط و مقررات اجتماعی و فرهنگی ای برای کاربری‌های داخلی پارک ولایت به منظور بهره‌وری حداکثری برای تمامی گروه‌های جنسی، جسمی و سنی ایجاد شده است.

اجاره خودرو و اجاره ماشین

همچنین در مجموعه بوستان ولایت چندین مجموعه پارکینگ روباز با گنجایش نهایی ۳۵۰۰ واحد به همراه کندرو سرتاسری پیرامونی که موجبات عدم نفوذ بار ترافیکی وسایط نقلیه به اتوبان‌های اطراف را به همراه خواهد داشت، از مزیت‌های قابل تامل این مجموعه می‌باشد.

پارک ولایت تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک ولایت تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

شهر بانوان در عرصه ای بالغ بر ۶ هکتار و در شمالی ترین بخش بوستان ولایت قرار گرفته است و یکی از هفت قطب اصلی مجموعه بوستان ولایت می باشد.

هدف از احداث شهر بانوان ارتقاء توان فرهنگی، اجتماعی و مهارت های ورزشی بانوان در راستای حرکت های قبلی شهرداری است. ورود کلیه آقایان به شهر بانوان ممنوع است و برنامه ریزی به گونه ای است که تمام فعالیت های شهری این سایت از جمله فعالیت های مدیریتی، انتظامی، خدماتی، مدیریتی و … توسط بانوان انجام می پذیرد.

ساختار اصلی شهر بانوان بر پایه باغ های ایرانی است و فضای شهری بسیار آرامی در آن پیش بینی شده است.

اجاره خودرو

امکانات آن شامل رینگ اتومبیل رانی و موتورسواری، صخره نوردی، پیست دوچرخه سواری، مسیر پیاده روی و تن درستی، زمین های بازی برای کودکان و بزرگسالان، شهربازی مسقف، پیست اسکیت و بانجی جامپینگ (تنها جایی در تهران که امکان این تفریح را به خانم ها هم می دهد).

زمین چمن فوتبال ، زمین بسکتبال ، زمین های تنیس ، استخر روباز چهار فصل ، باغ های ایرانی و عرصه های اجتماعی از جمله عرصه های شهر بانوان است.

ساختمان های فرهنگی ورزشی شهر بانوان با مساحتی قریب به ۱۰۰۰۰ متر مربع پس از تغییر کاربری و مرمت های ساختمانی که با شیوه های مدرن و پیش ساخته انجام شده است با عملکردهای ویژه ای طرح ریزی شده اند؛ مانند مرکز اداری و مشاوره با هدف پرورش مهارت های اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره به بانوان، مراکز ورزشی چند منظوره با تجهیزات ورزشی ، والیبال ، بسکتبال ، تنیس روی میز ، بدنسازی و … مراکز آموزش های نظری با بیش از ۲۰ کلاس آموزشی مجهز به سیستم های مالتی مدیا. کارگاه های آموزشی شامل عکاسی ، خیاطی ، نقاشی ، قالیبافی ، مجسمه سازی و … مرکز مدیاتک با مجهزترین امکانات دیجیتالی ،مراکز زیبائی ، مراقبت های پوست و مو ، تالار مد و لباس و فروشگاه های ویژه بانوان، مهد کودک، رستوران و … از جمله عملکردهای دیگر در شهر بانوان است.

پارک ولایت تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین
پارک ولایت تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

تجهیزات امنیتی ، دوربین های مدار بسته و سیستم های پیچینگ ، سیستم های اعلام حریق ، مبلمان شهری کامل بیش از ۱۰۰ دوچرخه پیشرفته در سایزهای متنوع و حتی تجهیز فضاهای داخلی از پیشرفته ترین نوع انجام می پذیرد.

اجاره ماشین

توجه به ضوابط طراحی شهری برای معلولین و جانبازان در شهر بانوان در صدر طرح های شهری قرار گرفته است.

نشانی بوستان ولایت انتهای اتوبان نواب، تقاطع اتوبان تندگویان است و بعد از افتتاح خط مترو خیلی راحت می توانید به اینجا برسید.

وجود ایستگاه خط شماره ۳ مترو تهران نیز از نکات قابل توجه دسترسی گردشگران به مجموعه است.

نکته حائز اهمیت در مجموعه پارک ولایت همجواری آن با اتوبان‌های نواب، حق شناس، شهید چراغی و نزدیکی به اتوبان‌های بهشت و آزادگان می‌باشد.

آدرس: تهران، انتهای اتوبان نواب، تقاطع اتوبان تندگویان

زمان: زمان های معمول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *