تغییر رویکرد ایدرو در همکاری‌های خارجی خودروسازان - اجاره خودرو طباطبایی

تغییر رویکرد ایدرو در همکاری‌های خارجی خودروسازان

خودروسازان خارجی در شرایطی تا چند ماه دیگر فعالیت جدید خود را در کشور آغاز خواهند کرد که بر خلاف گذشته، حمایت قاطع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) را پشت سر خود احساس می‌کنند.

تا چندی پیش نه تنها ایدرو حمایتی از برخی قراردادهای خارجی صنعت خودرو نمی کرد بلکه چندان نیز موافق همکاری با برخی شرکت های خارجی نبود و برخی مدیران آن اعتقاد داشتند که نباید در عقد قرارداد با پژو فرانسه عجله کرد. اما در حال حاضر سازمان گسترش به شدت حامی مشارکت با شرکت های خودروساز خارجی به خصوص فرانسوی ها است. آن طور که منصور معظمی، مدیرعامل سازمان گسترش به خبرنگار ما می گوید، ایدرو ۱۰۰ درصد موافق همکاری بین ایران خودرو و پژو و همچنین سایپا و سیتروئن است. به گفته وی، قرارداد با این دو خودروساز کاملا به نفع کشور است.

وی البته از همکاری خودروسازان خصوصی با شرکت های خارجی نیز حمایت کرده و تاکید می کند که ایدرو و وزارت صنعت اصراری بر بسته شدن تمام قراردادهای صنعت خودرو کشور در ایران خودرو و سایپا ندارند. اظهارات معظمی در شرایطی است که در حال حاضر تنها قرارداد ایران خودرو و پژو نهایی شده و بر این اساس قرار است اولین محصول حاصل از این شراکت، تا پایان سال در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص به تولید برسد. البته صحبت از شراکت خودروسازان داخلی با شرکت هایی مانند بنز، سیتروئن، رنو و فیات نیز هست که بخشی از آنها فعلا در حد امضای تفاهم نامه هستند و در بخشی دیگر نیز مذاکرات ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *