باغ وحش ساری - اجاره خودرو - اجاره ماشین
باغ وحش ساری - اجاره خودرو - اجاره ماشین

درباره ای باغ وحش ساری

باغ وحش ساری

اجاره خودرو برای باغ وحش ساری

پارک حیوانات ساری در ۱۰ کیلومتری ساری در منطقه ذغال چال در روستای طاهرده واقع شده است که یکی از جاذبه های تفریحی، توریستی و گردش گری استان مازندران محسوب می گرددپارک حیوانات ساری (باغ وحش ساری) به عنوان اولین پارک پرندگان و حیوانات استان مازندران در تابستان ۱۳۸۶با ۵ گونه پرنده رسما شروع به فعالیت نموده در مساحتی بالغ بر ۱۲۰۰ متر در فاز اول که در حال حاظر بیش از ۲۰ نوع پرنده را درارا می باشد.

 این پارک در زمینی به مساحتی بالغ بر ۱۸۰۰۰ مترمربع احداث، محوطه سازی و جهت رفاه بازدیدکنندگان شامل پارکینگ، فضای سبز و بوفه و کافی شاپ و سیستم روشنایی جهت بازدید شبانه و غیره می باشد. پارک حیوانات شهر شامل بیش از ۴۰۰ قفس سرپوشیده وسیع و ۴۰ محوطه باز بوده و گونه‌های مختلفی چون طوطی‌های برزیلی، هفت رنگ، سبز، آرا، کپک، بلدرچین، مرغ عشق، عروس هلندی، انواع کبوترهای غیرمتعارف زینتی، انواع طاووس، انواع واریته‌های قرقاول، انواع بوقلمون، مرغ‌های زینتی هلندی و مرغابی و درنا و پرندگان شکاری در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفته است.

باغ وحش ساری - اجاره خودرو - اجاره ماشین
باغ وحش ساری – اجاره خودرو – اجاره ماشین

اجاره خودرو در تهران

 علاوه بر پرندگان کمیاب در این باغ وحش که توسط سازمانی غیر دولتی اداره و نگهداری می شود، می توانید شاهد تعداد فراوانی از گونه حیوانی شامل انواع پستانداران، پرندگان، دوزیستان، خزندگان و آبزیان بوده است. در این باغ وحش شما ناظر گونه هایی از حیوانات خواهید بود که در حد خود بسیار نایاب و یا منحصر به فرد می باشند مثل شیر و میمون ها و یا خرس و غیره. آکواریوم این باغ وحش بیش از ۳۰ گونه از آبزیان، دو زیستان و نرم تنان آب های شور و شیرین را در خود جای داده و از پر بازدیدکنننده ترین قسمت های باغ وحش است.

 این مجموعه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که به اختصار به معرفی آنها می پردازیم : برکه برکه کوچک و بزرگ در باغ وحش وجود دارد که محل زندگی پرندگان آبچر مانند انواع اردک ها، قوها، غازها و … می باشد. برکه بزرگی در قسمت مرکزی باغ قرار گرفته است بطوریکه تعداد زیادی از این پرندگان آبچر را در بر می گیردصخره صخره باغ که در مرکز قرار گرفته محیط زیستی مناسب جهت پرندگان کوهستانی و بیابانی است.

باغ وحش ساری - اجاره خودرو - اجاره ماشین
باغ وحش ساری – اجاره خودرو – اجاره ماشین

اجاره ماشین در تهران

پرندگانی چون کبکها بیشتر در این محیط دیده می شوندقفسهای شیشه ای : از آنجا که مازندران دارای شرایط اقلیمی خاص خود می باشد، این قفسها با دارا بودن امکانات ویژه ای چون دستگاه تهویه، شوفاژ و کولر محیط مناسبی را برای پرندگان و خزندگانی که در محیط زیست طبیعی آنها شرایط خاص آب و هوایی حاکم است، فراهم می نمایدقفسهای آهنی : این قفسها به دلیل نوع تغذیه پرندگان شکاری و درندگان ساخته شده است. زیرا اینها در صورت آزاد بودن در محیط از سایر پرندگان و جوجه آنها استفاده می کنند. همچنین سعی شده است محیط زیست طبیعی آنها که مناطق صخره ای کوهستانی است در قفسهای مربوط مهیا گردد.

باغ وحش ساری - اجاره خودرو - اجاره ماشین
باغ وحش ساری – اجاره خودرو – اجاره ماشین

شماره های تماس :

۰۹۳۷۱۵۷۳۲۵۲

۳۸۱۲۸۱۰-۰۱۵۱

آدرس: منطقه ذغال چال در روستای طاهرده

زمان: ۹:۳۰ – ۱۹:۳۰

تلفن: ۳۸۱۲۸۱۰-۰۱۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *