هیوندای H350 هیدروژنی رونمایی شد - اجاره خودرو طباطبایی

هیوندای H350 هیدروژنی رونمایی شد

هیوندای از خودروی مفهومی هیدروژنی H350 رونمایی کرد.

امروزه ون های زیادی که با سوخت های جایگزین کار می کنند وجود دارند، اخیرا یک خودروی جدید نیز به آن ها افزوده شده است. این مدل، خودروی مفهومی هیدروژنی هیوندای با نام کامل H350 Fuel Cell Concept است که با استفاده از سوخت هیدروژن حرکت می کند.

هیوندای H350 رقیبی برای خودروهایی چون مرسدس بنز اسپرینتر، فورد ترانزیت و فولکس واگن کرفتر است و حدود دو سال از به بازار آمدن آن می گذرد، اما این نخستین نسخه از این خودرو است که دیگر از پیشرانه ی ۲٫۵ لیتری توربودیزل موجود در نسخه ی تولیدی استفاده نمی کند.

در یک نگاه اجمالی گفته می شود که مدل H350 نمایانگر خودروهای تجاری سبک هیوندای در آینده است، اما بر خلاف فولکس واگن e-Crafter این خودرو برای تولید نیروی الکتریکی مورد نیاز خود از سلول های سوختی استفاده می کند.

قوای حرکتی این خودرو از سلول سوختی، مخزن هیدروژنی ۱۷۵ لیتری (که می توان آن را در ظرف ۴ دقیقه پر کرد)، الکتروموتور و مجموعه ی باتری ها تشکیل شده است. هیوندای ادعا می کند که شعاع حرکتی این خودرو معادل ۴۲۲ کیلومتر است. هیوندای H350 در مقایسه با فولکس واگن برتری قابل توجهی دارد چراکه فولکس واگن با هر بار شارژ تنها می تواند مسافت ۲۰۰ کیلومتر را طی کند و شارژ کردن باتری های آن نیز به ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

هیدروژن همچنان در مسیر رشد و توسعه ی خود برای تبدیل شدن به سوخت اصلی قرار دارد، با این حال می توانید با استفاده از قابلیت Plug-in باتری های خودرو را در هر مکانی شارژ کنید.

مجموعه ی سلول سوختی هیوندای H350 به شکل بسیار هوشمندانه جاسازی شده است و قرار گیری آن ها در خودرو به نحوی انجام شده است تا فضاری حمل بار این خودرو را تحت تاثیر قرار ندهد.

هیوندای H350 در طول محوری های مختلفی عرضه خواهد شد و فضای حمل بار آن بین ۱۰٫۵ متر مکعب تا ۱۲٫۹ متر مکعب متغییر است. همچنین امکان نصب صندلی از نوع اتوبوسی برای حمل ۱۴ سرنشین در این مدل وجود دارد.

هیوندای H350 فعلا تنها در گونه ی فرمان چپ تولید می شود اما امکان تولید این خودرو به صورت فرمان راست نیز وجود دارد که در این صورت احتمال دارد که تا دو سال آینده در بازار استرالیا نیز عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *