پرقدرت ترین شاسی بلندها-اجاره خودرو-اجاره ماشین

پرقدرت ترین شاسی بلندها بازار جهانی در سال ۲۰۱۸

پرقدرت ترین شاسی بلندها

پیشرانه‌های ۱۲ سیلندر توئین توربو، ۸ سیلندر سوپرشارژ و ۷۰۰ اسب بخار قدرت، معمولا جزو مشخصات فنی ابرخودروهایلوکس یا سدان‌های پرقدرت هستند؛ اما در این مطلب، موارد مورد نظر ما، شاسی‌بلندها هستند؛ همان SUV-هایی که هر خانواده‌ای آرزوی خرید آن‌ها را دارند.

در سال‌های اخیر، عرضه‌ی شاسی‌بلندهای خانوادگی با پیشرانه‌های پرقدرت رشد زیادی داشته است؛ اکثر این شاسی‌بلندها محصول آلمان هستند؛ ولی شرکت‌های خودروسازی از بریتانیا و آمریکا نیز به میدان آمده‌اند. تمام این شاسی‌بلندها مجهز به سیستم چهارچرخ محرک و حتی برخی از آن‌ها هفت سرنشینه هستند. از محصولات تولید محدود و تیونینگ شده (مانند مدل‌های برابوس) صرف نظر شده است؛ این شما و این ۱۰ شاسی‌بلند پرقدرت بازار جهانی در سال ۲۰۱۸.

۱۰- پرقدرت ترین شاسی بلندها مرسدس AMG G63

مرسدس AMG G63 پرقدرت ترین شاسی بلندها

در این لیست، دو شاسی‌بلند کلاس G مرسدس‌بنز با دو پیشرانه‌ی متفاوت حضور دارند. G63 به یک پیشرانه‌ی هشت سیلندر ۵.۵ لیتری با دو توربوشارژ مجهز است. حاصل این پیشرانه، ۵۶۳ اسب بخار قدرت در دور موتور ۵۵۰۰ و ۷۶۰ نیوتن‌متر گشتاور است که از طریق جعبه‌دنده‌ی هفت سرعته خودکار، به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

شاسی‌بلند مرسدس G63، بیش از ۲.۶ تن وزن و ۱۴۲ هزار و ۸۰۰ دلار قیمت دارد؛ این شاسی‌بلند زیبا، با حداکثر سرعت محدود‌شده به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که با این مشخصات فنی، در جایگاه دهم این لیست قرار می‌گیرد.

۹- بی ‌ام‌ و X5 M

بی ‌ام‌ و X5 M

با داشتن پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکلِ  توئین توربو و توان خروجی ۵۶۷ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ و گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر، شاسی‌بلندهای بی‌ام‌و X5 M و X6 M، پرقدرت‌ترین شاسی‌بلندهای این شرکت آلمانی در آمریکا هستند. در کنار پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل ۴.۴ لیتری، جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته خودکار قرار دارد. حجم این پیشرانه در این لیست از تمام مدل‌های دیگر کوچک‌تر است؛ اما بر اساس ادعای تیم مهندسی بی‌ام‌و، X5 M با وزن ۲۳۸۵ کیلوگرم، در زمان چهار ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که از شاسی‌بلندهای مرسدس GLS 63 و GLE 63 S سریع‌تر است. قیمت پایه این مدل، ۱۰۰ هزار و ۷۰۰ دلار است.

۸- پورشه کاین توربو S

پورشه کاین توربو S

پرقدرت‌ترین شاسی‌بلند پورشه، کاین توربو S با توان خروجی ۵۰ اسب بخار بیشتر از مدل توربو است. کاین توربو S، به یک پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل ۴.۸ لیتری با دو توربوشارژ و یک جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته خودکار مجهز شده است. مدل ۲۰۱۸ کاین توربو S با ۵۷۰ اسب بخار قدرت در دور موتور ۶۰۰۰ و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور، با حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۳.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. قیمت پایه این مدل، ۱۶۱ هزار و ۶۰۰ دلاراست.

۷- رنجرور اسپرت SVR

رنج‌روور اسپرت SVR

مدل ۲۰۱۸ محصول خواستنی لندرور، با افزایش توان خروجی ۲۵ اسب بخار از پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل ۵ لیتری همیشگی این شاسی‌بلند، پرقدرت‌تر از همیشه شده است. با ۵۷۵ اسب بخار قدرت در دور موتور ۶۰۰۰ و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر، رنج‌روور اسپرت SVR مدل ۲۰۱۸، پرقدرت‌ترین محصول لندرور خواهد بود. بر اساس ادعای متخصصان لندرور، این شاسی‌بلند پرطرفدار با استفاده از جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته خودکار و حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۴.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. قیمت پایه رنج‌روور اسپرت SVR، از ۱۳۳ هزار و ۶۰۰ دلار شروع می‌شود.

۶- مرسدس AMG GLS 63

مرسدس AMG GLS 63

مرسدس AMG GLS 63، یکی از معدود شاسی‌بلندهای پرقدرت و هفت سرنشینه در این لیست است. این شاسی‌بلند لوکس با بیش از ۵ متر طول، طویل‎ترین خودرو در این لیست نیز هست. در زیر کاپوت، یک پیشرانه‌ی دست‌ساز هشت سیلندر V شکل توئین توربو با ۵.۵ لیتر حجم قرار گرفته است که در ۵۵۰۰ دور بر دقیقه، ۵۷۷ اسب بخار قدرت و  ۷۶۰ نیوتن‌متر گشتاور را توسط جعبه‌دنده‌ی هفت سرعته نیمه خودکار، به چرخ‌ها منتقل می‌کند. بر اساس گفته‌ی تیم مهندسی AMG، این شاسی‌بلند ۲۶۳۰ کیلوگرمی در زمان ۴.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و از شاسی‌بلندهای بی ام و، پورشه و لندرور سرعت کمتری دارد. قیمت پایه این مدل، ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ دلار است.

۵- مرسدس AMG GLE 63 S

مرسدس AMG GLE 63 S

پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل توئین توربوی ۵.۵ لیتری مرسدس AMG GLE 63 S در مدل‌های پنج سرنشینه وکوپه‌ی GLE نیز استفاده شده است. توان خروجی این پیشرانه در مدل GLE 63 مرسدس، ۵۵۰ اسب بخار است؛ اما در مدل‌های GLE 63 S و GLE 63 S کوپه، در ۵۵۰۰ دور بر دقیقه، ۵۷۷ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار قرار می‌دهد.

در تمام مدل‌ها، این پیشرانه‌ی V8 بزرگ با جعبه‌دنده‌ی هفت سرعته نیمه خودکار همراه شده است. GLE 63 S با ابعاد کوچک‌تر و وزن ۲۷۲ کیلوگرم کمتر از مدل GLS 63، در زمان ۴.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. قیمت پایه این مدل، ۱۰۲ هزار و ۵۵۰ دلار است.

۴- بنتلی بنتایگا

بنتلی بنتایگا

بنتلی بنتایگا (Bentayga) با قیمتی بیش از ۲۳۵ هزار دلار، گران‌ترین شاسی‌بلند موجود در این لیست است. بنتایگا با استفاده از یک پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر W شکل ۶ لیتری و دو توربوشارژ به همراه جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته خودکار، در زمان چهار ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این پیشرانه‌ی منحصربه‌فرد در دور موتور ۶۰۰۰، توان خروجی ۶۰۰ اسب بخار و گشتاور ۹۰۰ نیوتن‌متر در اختیار قرار می‌دهد. بر اساس اعلام تیم مهندسی بنتلی، بنتایگا با ۲۴۴۰ کیلوگرم وزن، حداکثر سرعتی بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد که در این‌ صورت، بیشترین سقف سرعت را در شاسی‌بلند‌های این لیست خواهد داشت.

۳- تسلا مدل X P100D

تسلا مدل X P100D

تسلا مدل X، سریع‌ترین شاسی‌بلند در این لیست است؛ با قرار دادن این خودرو در حالت رانندگی «خنده‌آور»، رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۲.۹ ثانیه ممکن می‌شود. این زمان از کوروت مدل Z06 نیز سریع‌تر است. البته این مدل هفت سرنشینه، تمام برقی و تنها شاسی‌بلندِ این لیست است که پیشرانه‌ی آن از نوع احتراق داخلی نیست. تسلا مدل X P100D با قیمت پایه ۱۳۸ هزار و ۸۰۰ دلار، ۶۰۳ اسب بخار قدرت و ۹۶۵ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار قرار می‌دهد.

۲- مرسدس AMG G65

مرسدس AMG G65

مرسدس AMG G65، با داشتن قدرتی بیش از بنتلی بنتایگا و قیمتی نجومی (نه به اندازه‌ی بنتلی!) یکی از خاص‌ترین شاسی‌بلندهای این لیست است. تنها پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل این لیست روی G65 سوار شده است: این پیشرانه‌ی ۶ لیتریِ  توئین توربو در ۵۰۰۰ دور بر دقیقه، ۶۲۱ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن‌متر گشتاور را از طریق جعبه‌دنده‌ی هفت سرعته خودکار به چرخ‌ها منتقل می‌کند. با اینکه گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن‌متر خارق‌العاده است؛ اما با وجود وزن ۲۶۷۸ کیلوگرم، G65 در زمان ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که در مقام دوم کندترین شاسی‌بلند این لیست قرار می‌گیرد. حداکثر سرعت مرسدس AMG G65 به ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. قیمت پایه این مدل، ۲۲۰ هزار و ۷۰۰ دلار است.

۱- جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک

جیپ گرند چیروکی ترک‌هاوک

جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک (Trackhawk) مدل ۲۰۱۸، پرقدرت‌ترین و البته ارزان‌ترین شاسی‌بلندِ این لیست است. زیر کاپوت این شاسی‌بلند مورد انتظار، همان پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل ۶.۲ لیتری هِمی (Hemi) موجود در مدل‌های دوج چارجر و چلنجر هلکت، قرار گرفته است. با توان خروجی ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور ۸۷۵ نیوتن‌متر در دور موتور ۶۰۰۰، این شاسی‌بلند زیبا در زمان ۳.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. با همراه شدن جعبه‌دنده هشت سرعته خودکار، حداکثر سرعت ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت ممکن شده است. قیمت پایه این مدل، ۸۶ هزار و ۹۹۵ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *