کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی - اجاره خودرو

کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی

کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی

نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ ماه آینده شروع بکار خواهد کرد و خبر جدیدی که منتشر شده نشان می‌دهد ب‌ام‌و از این رویداد مهم برای معرفی مدل مفهومی X7 استفاده خواهد کرد.

کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی - اجاره خودرو - 0
کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی – اجاره خودرو

این اولین باری نیست که شایعاتی درباره شاسی‌بلند جدید ب‌ام‌و می‌شنویم اما ب‌ام‌و بلاگ این بار گزارش داده که کانسپت یاد شده دارای قوای محرکه سلول سوختی خواهد بود.

هنوز چیزی به‌صورت رسمی تأیید نشده اما ب‌ام‌و چندین سال است که در حال کار بر روی تکنولوژی سلول سوختی بوده و اخیراً پروتوتایپ سری ۵ GT را در هانوفر معرفی کرده است. این پروتوتایپ سلول سوختی می‌تواند هیدروژن را به الکتریسیته تبدیل کند و از پیشرانه الکتریکی ۱۸۰ کیلوواتی استفاده می‌کند.

کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی - اجاره خودرو - 1
کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی – اجاره خودرو

اجاره بی ام و

BMW 5 Series GT hydrogen fuel cell
در آن زمان ب‌ام‌و گفت که تکنولوژی سلول سوختی باعث شده این خودرو تحرک بدون آلایندگی و همچنین قابلیت استفاده روزمره داشته باشد زیرا زمان سوخت‌گیری دوباره آن کم بوده و می‌تواند فواصل طولانی را پوشش دهد.

کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی - اجاره خودرو - 2
کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی – اجاره خودرو

هنوز مشخص نیست که آیا X7 کانسپت از همان قوای محرکه پروتوتایپ سری ۵ GT استفاده خواهد کرد یا خیر اما یکی از مدیران ارشد ب‌ام‌و قبلاً گفته بود که استفاده از تکنولوژی سلول سوختی در مدل‌هایی توجیه دارد که بالاتر از سری ۵ قرار داشته باشند.

اجاره بی ام و تهران

کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی - اجاره خودرو - 3
کانسپت ب‌ام‌و X7 با قوای هیدروژنی – اجاره خودرو

صرف‌نظر از اینکه آیا تکنولوژی یاد شده در نسخه تولیدی X7 هم وجود خواهد داشت یا خیر، شاسی‌بلند پرچم‌دار ب‌ام‌و از اواخر سال آینده برای مبارزه با مرسدس GLS وارد بازار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *