کاهش 10 درصدی حقوق مدیران هیوندای - اجاره خودرو طباطبایی

کاهش ۱۰ درصدی حقوق مدیران هیوندای

گروه هیوندای موتور اعلام کرد حقوق حدود ۱۰۰۰ نفر از مدیرانش ۱۰ درصد کاهش پیدا می‌کند که نخستین کاهش در هفت سال گذشته به‌شمار می‌رود و منعکس‌کننده تاثیر منفی کاهش سهم بازار و اختلافات کارگری است.

این کاهش حقوق شامل حال مدیران در ۵۱ شرکت این گروه می شود. سخنگوی این گروه اعلام کرد این کاهش حقوق داوطلبانه خواهد بود و از ماه جاری اجرا می شود، اما به میزان صرفه جویی که با این اقدام حاصل می شود، اشاره نکرد.

شرکت هیوندای موتور و شرکت تابعه اش، کیا موتورز زمانی بهترین عملکرد صنعت را داشتند، اما اکنون با کاهش سهم بازار در بازارهایی مانند چین و کره جنوبی و همچنین کاهش تقاضا در سایر بازارهای نوظهور مواجه شده اند. تحلیلگران پیش بینی می کنند هیوندای و کیا که به اتفاق پنجمین خودروساز بزرگ جهان هستند، سود سه ماهه پایین تر از حد مطلوبی را گزارش کنند. به گفته تحلیلگران، کاهش حقوق ۱۰ درصدی چندان زیاد نیست اما نشان دهنده شدت مشکلاتی است که گروه هیوندای موتور با آنها دست و پنجه نرم می کند. در شرایطی که رقیبان از تقاضای قوی برای خودروهای شاسی بلند سود می برند، هیوندای موتور با تقاضای کمتر برای سدان هایی مانند الانترا و سوناتا روبه رو است. هیوندای به فروش در بازارهایی مانند روسیه و برزیل بسیار متکی بوده و کاهش فروش در این کشورها، این خودروساز را آسیب پذیر کرده است. یکی از مدیران این گروه به رویترز گفت: ما نسبت به دورنمای سال آینده بسیار نگران هستیم. براساس گزارش رویترز، سهام هیوندای موتور در معاملات سه شنبه سه درصد صعود کرد؛ درحالی که شاخص سهام کره جنوبی ۵/ ۰ درصد افت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *