گسترش فعالیت های ایتال دیزاین به خارج از گروه فولکس‌ واگن - اجاره خودرو طباطبایی

گسترش فعالیت های ایتال دیزاین به خارج از گروه فولکس‌ واگن

خانه‌ی طراحی ایتال‌دیزاین به دنبال گسترش کار خود از طریق همکاری با خودروسازان جدید و غول‌های عرصه‌ی فناوری و در تلاش برای کاهش وابستگی خود را به گروه خودروسازی فولکس‌واگن است. طبق اخبار منتشر شده این شرکت مطرح طراحی در صدد خروج از چتر حمایتی فولکس واگن است.

جورج استالوش، مدیر ارشد اجرایی شرکت ایتال دیزاین طی اعلانیه ای به وب سایت اتونیوز، اعلام کرد که درصورتی که هر یک از شرکت های تسلا، گوگل و اپل به دنبال همکاری با یک شرکت در زمینه ی طراحی خودرو باشند، این شرکت پذیرای آن است. هدف ایتال دیزاین کاملاً واضح و روشن است؛ این شرکت، پس از آن که اعتماد و اعتبار زیادی از همکاری با گروه خودروسازی فولکس واگن کسب کرد، قصد گسترش پایگاه های مشتریانش را دارد. این ایده، از سال ۲۰۱۰ و هنگام خریداری این شرکت و قرار گرفتن زیر سایه ی لامبورگینی برای همبستگی هلدینگ های ایتالیایی فولکس واگن، کلید خورد. از آن پس اکثر مدل های مفهومی این شرکت، در راستای زبان طراحی ۱۲ برند گروه شرکت های فولکس واگن بنا نهاده شد که شامل آئودی و لامبورگینی نیز می شود.

این روند، نوعی از روش کسب و کار در زمان کنونی است؛ اما همچنان آن رشد و پیشرفتی که ایتال دیزاین انتظار دارد، نیست. اکنون این شرکت آماده ی همکاری با خودروسازانی خارج از گروه فولکس واگن است. البته بعید است که به همکاری با رقیبانی همچون فراری، ب ام و یا مرسدس بنز بپردازد اما جدای این موضوع، این شرکت به دنبال تنوع در کار خود در تعامل با بزرگان در بازارهای مربوطه است. کسب و کار هوشمند، کم ریسک و سود بالای شرکت ایتال دیزاین، به آن این امکان را داده است که با گزینه های بیشتر برای همکاذی رو برو شود و فعالیت خود را توسعه بخشد. در این که ایتال دیزاین با کدام شرکت همکاری خواهد کرد، هنوز حرفی زده نشده است، اما با این رویکرد جدید، مشاهده ی ظرفیت و توانایی این خانه ی طراحی دیدنی است.

گفته می شود، شرکت اپل به مذاکره با شرکت ایتال دیزاین برای توسعه ی طراحی ظاهری خودروی خودران آینده اش تحت عنوان پروژّی تایتان پرداخته است. این موضوع برای این شرکت بسیار حائز اهمیت است. با اینکه جزیی از شرکت بزرگی همچون فولکس واگن بودن، سهمی از منافع را با خود به همراه دارد، اما این موضوع خالی از ایراد نیست و ایتال دیزاین نیاز خود را در همکاری و کسب و کار بیشتر با سایر غول های فناوری و خودروسازی می بیند. این شرکت قصد دارد ببیند که با شرکت های دیگری مانند تسلا یا غول های فناوری دیگری مانند اپل یا گوگل چگونه می تواند همکاری کند.

مورد دوم بسیار جذاب خواهد بود چرا که در حال حاضر، هر دو شرکت اپل و گوگل مشغول توسعه ی فناوری ها برای خودروهای خود هستند. این دو شرکت بودجه و تخصص زیادی دارند و توانایی تولید خودرویی ایده آل را دارند. اما چیزی که این دو شرکت در داخل مجموعه ی خود کم دارند، گروه طراحی خودروی قدرتمندی مانند ایتال دیزاین است. خودرویی را تصور کنید که توسط این شرکت ایتالیایی طراحی شده باشد و فناوری های گوگل و اپل در آن به کار رفته باشد؛ بی نظیر خواهد بود. این موضوع برای هر دو طرفین یک بازی برد-برد محسوب می شود و هدفی است که ایتال دیزاین باید پیگیرانه دنبال کند.

در این حالت، نه تنها نام این شرکت بیش از پیش بر سر زبان ها خواهد افتاد، بلکه در زمینه ی اقتصادی نیز تحت تأثیرات مثبتی قرار خواهد گرفت. سال گذشته، درآمد برون شرکتی ایتال دیزاین تنها ۵ درصد از تمام فروش این شرکت بوده است. با گسترده شدن همکاری با دیگر شرکت ها، این رقم بسیار بالاتر خواهد رفت و منبع درآمد جدیدی را باز خواهد کرد و به گفته ی استالوش، تعادل بهتری میان پروژه ها رقم خواهد خورد. این شرکت با کمک همه ی منابع نیروی انسانی و مدیران خود برای تحقق این موضوع تلاش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *