خانه / اخبار خودرو / پای ایران خودرو روی گاز کیفیت
پای ایران خودرو روی گاز کیفیت - اجاره خودرو طباطبایی
پای ایران خودرو روی گاز کیفیت - اجاره خودرو طباطبایی

پای ایران خودرو روی گاز کیفیت

آبی ها به ستاره های بیشتر می اندیشند

سال گذشته انتقاداتی متوجه خودروسازان بود اما حالا آمارها در حوزه کیفیت می گویند که آبی های جاده مخصوص پا در مسیر بهبود کیفیت گذاشته و به نتیجه مثبت هم رسیده اند.

آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در حوزه کیفیت خودروهای - اجاره ماشین و خودرو خارجی - ساخت داخل، در حالی به کیفی ترین خودروهای ساخت داخل از میان پنج ستاره، سه ستاره داده است که محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، بخش عمده ای از این ستاره ها را نصیب خود کرده اند.

در بازه قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، هایما S7 ایران خودروی خراسان که در خط تولید سوزوکی تولید می شود، شگفتی ساز شد و در اولین حضور خود در این جدول، سه ستاره در کنار نام خود قرار داد. همچنین خودروی رانا این شرکت که قبلا آنگونه که باید، نتوانست مشتریان خود را راضی نگه دارد و پژو - کرایه خودروهای پژو - پارس - کرایه ماشین پارس - و تندر اتوماتیک این شرکت نیز، صدرنشینان بازه قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان شده و چند ستاره دیگر را برای این شرکت رقم زدند.

اگر نگاهی به فرآیند حرکتی ایران خودرو در طول سه سال گذشته داشته باشیم، روند صعودی آبی های جاده مخصوص به بالای جدول را به ویژه در حوزه کیفیت شاهد خواهیم بود. حوزه ای که همواره مورد نقد بوده است.

آنگونه که گزارش فعالیت های بزرگترین شرکت خودروسازی ایران نشان می دهد، ۲۷۶ پروژه محصولی برای افزایش کیفیت محصولات این شرکت در سال ۹۴ طراحی شده که ۲۰۶ و رانا، ۸۰ پروژه محصولی، پارس و پژو ۴۰۵ تعداد ۹۷ پروژه محصولی و سمند و دنا ۹۹ پر‍و‍‍ژه محصولی در این میان سهم داشته اند. همچنین سهم شاخص ها در پروژه های محصولی و مجموعه ای شامل آدیت ظاهری درصد، آدیت عملکردی ۲۱ درصد و خدمات پس از فروش ۵۳ درصد بوده است.

آمارها می گویند که ریل کیفیت در ایران خودرو روغن کاری شده و قطار کیفیت محصولات این شرکت، به سمت ایده آل ها در حال حرکت است. اما آیا کارشناسان صنعت خودرو نیز همین اعتقاد را دارند؟

بهبود کیفیت قابل لمس است

امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه ایران خودرو بسیار خوب در حوزه ارتقای کیفیت پیش رفته است، تصریح می کند: «حرکت و برنامه ریزی های ایران خودرو در چند سال اخیر در حوزه کیفیت بسیار خوب بوده و نتیجه هم داده است. خودروهای تولید امروز این شرکت با محصولات سال ۹۰ و ۹۱ قابل مقایسه نسیتند و می توان بهبود کیفیت را در آنها احساس کرد.»

این کارشناس صنعت خودرو، می افزاید: «مهندس یکه زارع مدیرعامل این شرکت، گفته بودند که باید سطح محصولات به حدی برسد که سرویس اولیه آنها در ۱۰هزار کیلومتر باشد و همین حرف نقطه عطفی در حوزه کیفیت است و نشان از اعتقاد این گروه برای تحول در حوزه کیفیت دارد.»

کیفیت جدی گرفته شده است

محمدرضا برخوردار، عضو اتاق بازرگانی ایران، در این زمینه می گوید: «خوشبختانه در حال حاضر در برخی از مدل های خودروهای تولید داخل شاهد افزایش شاخص کیفیت هستیم. این خبر بسیار خوبی برای صنعت خودروی ایران است اما آن چیزی که خودروسازان باید آن را جدی بگیرند، کنترل کیفیت و بهبود آن است. نباید به همین شاخص ها بسنده کرد زیرا درست است که کیفیت بهبود پیدا کرده اما این بدان معنا نیست که کیفیت فعلی نقطه ایده آل است. امیدواریم که شرکت های خودروساز به این مهم توجه کرده و در همین مسیر گام بردارند.»

او می افزاید: « ایران خودرو در سال های اخیر خوب عمل کرده و برنامه ریزی های این شرکت برای آینده نیز مناسب به نظر می رسد.»

راهی که باید ادامه داد

همچنین محمدرضا نجفی منش، عضو انجمن قطعه سازان و کارشناس صنعت خودرو، در این زمینه معتقد است: «ایران خودرو در زمینه افزایش شاخص کیفیت در سال های اخیر خیلی خوب عمل کرده اما باید همین مسیر را ادامه داده و کیفیت محصولات خود را تقویت کند. آن چیزی که موجب کم کیفیت بودن خودروهای ساخت داخل در افکار عمومی می شود، قدیمی بودن مدل این خودروهاست که طبیعتا با ورود خودروهای جدید این مشکل برطرف خواهد شد.»

کیفیت انتها ندارد

کارشناسان نیز هم عقیده با آمار معتقدند که عملکرد آبی پوشان جاده مخصوص، در زمینه کیفیت رضایت بخش بوده است. اما پرسش اینجاست که این اندازه کیفیت برای جلب رضایت مشتریان کفایت می کند؟

کاکایی در این زمینه معتقد است: «این پرسش مهمی است، گرچه اگر با دید انصاف به ماجرا نگاه کنیم باید از اقدامات این گروه در راستای ارتقای کیفیت تقدیر شود اما نکته اینجاست که این میزان کافی نیست و همواره باید برنامه ها برای بهبود کیفیت ادامه داشته باشد که طبق اطلاعاتی که من دارم ادامه دار نیز خواهد بود. همچنین نباید فراموش کنیم بهبود کیفیت نیازمند جذب سرمایه های تازه بوده و با تنوع نیز گره خورده است.»

همچنین نجفی منش در این زمینه می گوید: »شاخص کیفیت اهمیت ویژه ای در جلب رضایت مشتریان دارد که خوشبختانه خودروسازان متوجه این موضوع شده و به سمت تقویت آن در حرکتند.»

برنامه ریزی های بلند مدت ایران خودرو، نشان از راه ادامه دار کیفیت دارد، حرف های مدیران این شرکت نیز در دو ساله اخیر گواهی می دهد که راه ایران خودرو دست کم تا زمان حضور مدیریت فعلی، ادامه بهبود کیفیت است. گام های این شرکت در این زمینه استوار بوده و امید است که استوار باقی بماند.

Print Friendly

مرکز اجاره خودرو بدون راننده طباطبایی

تلفن تماس:۰۹۱۲۱۰۱۰۹۰۰ - ۰۹۱۲۱۰۱۰۸۲۲

مشخصات خودرو اجاره بهای خودرو
# تصویر خودرو رنگ مدل روزانه ماهیانه
۱ اجاره پورشه پانامرا پورشه پانامرا ۴S قهوه ای ۲۰۱۰ ۳,۵۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۲ اجاره بنز S500 بنز S500 (فول کامل) مشکی ۲۰۰۹ ۱,۸۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۳ اجاره بی ام و 428 کروک بی ام و ۴۲۸ (کروک) آبی کاربنی ۲۰۱۵ ۱,۸۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۴ اجاره بی ام و x6 بی ام و X6 سفید ۲۰۱۱ ۱,۷۰۰,۰۰۰ ۳۲,۰۰۰,۰۰۰
۵ اجاره بی ام و x6 بی ام و X4 سفید ۲۰۱۵ ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۳۱,۰۰۰,۰۰۰
۶ اجاره پورشه باکستر کروک قهوه ایی پورشه باکستر (کروک) قهوه ای ۲۰۱۱ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۷ اجاره پورشه باکستر کروک پورشه باکستر (کروک) سفید ۲۰۱۱ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۸ اجاره بنز E250 بنز E250 سفید ۲۰۱۴ ۱,۴۰۰,۰۰۰ ۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۹ اجاره بی ام و z4 کروک بی ام و Z4 (کروک) سفید ۲۰۱۴ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۰ اجاره بی ام و 528 بی ام و ۵۲۸ سفید ۲۰۱۴ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱ اجاره بی ام و 528 بی ام و ۵۲۸ مشکی مات (کربن) ۲۰۱۳ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۲ اجاره بی ام و 328 بی ام و ۳۲۸ سفید ۲۰۱۴ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۳ اجاره بنز CLS بنز CLS مشکی مات (کربن) ۲۰۰۸ ۹۵۰,۰۰۰ ۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۴ اجاره لندکروز GXR لندکروز مشکی ۲۰۱۰ ۸۵۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۵ اجاره بنز C200 بنز C200 سفید ۲۰۱۱ ۸۵۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۶ اجاره پرادو دو درب پرادو نیو (دو درب) سفید ۲۰۱۲ ۶۵۰,۰۰۰ ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۷ اجاره پرادو دو درب پرادو نیو (دو درب) مشکی ۲۰۱۲ ۶۵۰,۰۰۰ ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۸ اجاره سانتافه نیو سانتافه نیو (IX45) مشکی ۲۰۱۵ ۵۰۰,۰۰۰ ۱۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۹ اجاره سانتافه نیو سانتافه نیو (IX45) سفید ۲۰۱۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۰ اجاره اسپورتیج اسپورتیج نیو (فول) سفید ۲۰۱۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۱ اجاره اسپورتیج اسپورتیج نیو (نیمه فول) سفید ۲۰۱۴ ۴۰۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۲ اجاره اپتیما اپتما نیو سفید ۲۰۱۴ ۴۰۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۳ اجاره سوناتا نیو YF سوناتا نیو YF سفید ۲۰۱۲ ۳۸۰,۰۰۰ ۹,۰۰۰,۰۰۰
۲۴ اجاره سوناتا نیو سوناتا نیو YF سفید ۲۰۱۱ ۳۵۰,۰۰۰ ۸,۵۰۰,۰۰۰
۲۵ اجاره النترا النترا سفید ۲۰۱۴ ۳۵۰,۰۰۰ ۸,۵۰۰,۰۰۰
۲۶ اجاره پژو پرشیا پژو پرشیا سفید ۱۳۹۴-۵ ۱۳۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۷ اجاره پژو 206 پژو ۲۰۶ سفید ۱۳۹۴-۵ ۱۳۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۳۹۵-۰۴-۲۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *