خانه / اخبار خودرو / بازده منفی سهام خودرویی در شهریور ماه
بازده منفی سهام خودرویی در شهریور ماه - اجاره خودرو طباطبایی
بازده منفی سهام خودرویی در شهریور ماه - اجاره خودرو طباطبایی

بازده منفی سهام خودرویی در شهریور ماه

بازار سرمایه هفته ای را سپری نمود که عمدتا درگیر تسویه حساب کارگزاران با مشتریان بود البته گروه خودرویی نیز مستثنی از این شرایط نبود با این وجود این گروه همواره در صدر معاملات بورسی قرار داشته و بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است این در حالی است که سهام خودرویی ها در هفته گذشته از لحاظ قیمتی ، تغییرات قیمتی چندانی نداشت و نه تنها رو به رشد نبود بلکه به صورت منفی نیز معامله گردید.

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه اظهار داشت : با توجه به اینکه پایان سال مالی بیش از ۵۰ درصد شرکتهای کارگزاری منتهی به ۳۱ شهریور ماه هر سال است عمده این شرکتها به دنبال آن هستند که صورت های مالی و سود و زیان و بدهی از بانک ها و مشتریان را به نحوی پوشش دهند .

کیوان شیخی افزود : ناشی از این رویداد فشار عرضه به بازار وارد و تقاضا در بازار کاهش پیدا می کند البته همواره شهریور ماه ، ماهی است که شاخص های بورسی متعادلند و یا به رو به رشد نبوده و به صورت منفی نمود می یابند که عمدتا ناشی از تسویه حساب مشتریانی که اعتبار از کارگزاری ها گرفته و کارگزاری ها نیز این اعتبار را از بانک ها دریافت کرده اند.

وی گفت : گروه خودرو و ساخت قطعات نیز قطعا مستثنی از این شرایط نیست البته گروهی است که در یکی دو سال اخیر بیشترین حجم و ارزش را به خود اختصاص داده و کانون توجه اغلب مشتریان در این حوزه بوده است لذا بیشترین فشار عرضه را هم در این ماه خواهند داشت و طبیعی است که این گروه در شهریور ماه نتواند بازده خوبی را کسب کند و نه تنها بازدهی را کسب نکرده بلکه یا در نقطه سر به سر قرار داشته و یا متمایل به منفی مورد داد و ستد قرار گرفته است.

وی تصریح کرد : امروز در مقایسه با ماههای گذشته حجم و ارزش معاملات سهام و سایر گروههای بازار سرمایه تغییر یافته و این می تواند ناشی از مشوقات خوب اقتصادی برای صنایع و اقتصاد ملی مانند کاهش در نرخ سود سپرده بانکی ، تهاتربدهی دولت با پیمانکاران و بانک ها است که به نظر می رسد اتفاق افتاده است هر چند تاکنون به صورت ملموس در اقتصاد ملی دیده نمی شود اما قطعا مباحثی است که می تواند برای اقتصاد محرک خوبی باشد هر چند در بلند مدت این اتفاق افتاده و اثرات آن بر روی سود و زیان شرکتها کمی بازار در ابهام قرار داده و با شک به این جریان نگاه می کنند .

یکی دیگر از کارشناس بازار سرمایه در ادامه با توجه به شرایط موجود بازار سرمایه گفت : به نظر می رسد ظرف یکی دو ماه آینده چنانچه به صورت های مالی شرکتها نگاه شود و فروش ، خرید و بهای تموم شده محصول و سود آوری شان عیار سنجی قرار داده شود برای اینکه اقتصاد ملی به کدام سمت در حرکت است مطمئنا خبرهای خوبی در این حوزه خواهیم داشت خصوصا در گروه خودرو وساخت قطعات چرا که این گروه هر روز توانسته فاکتورها و مشوق های خوبی را برای خود داشته باشد .

مریم کشمیری افزود : به عنوان مثال در دو سال گذشته یک ریال فاینانس خارجی نداشتیم اما امروز می شنویم که یکی از شرکتهای خودروسازی خبر از فاینانس یک میلیارد دلاری می دهد .

وی تصریح کرد : مسلما این اتفاق در بلند مدت می تواند باعث ورود پول های سرمایه گذار خارجی با نرخ پایین بهره شود این در حالی است که در کل دنیا نرخ بهره چیزی در حدود یکی الی ۲ و نیم درصد است اما در ایران حدود ۲۲ تا ۲۸ و گاها ۳۲ درصد است .

وی گفت : البته غالب وام هایی که خودروسازان دریافت کردند مربوط به چند سال گذشته است و سودی که در سه ماه اخیر کاهش یافته عمده شرکتها دریافت نکردند چرا که بانک ها مشکل نقدینگی داند از این رو دولت باید ابتدا مشکل نقدینگی بانک ها برطرف کند تا نهایتا شرکتها هم بتوانند تسهیلاتی با این نرخ کم بهره را دریافت کنند اما هنوز این وام وارد شبکه تولید نشده است که باعث کاهش بهای تمام شده و افزایش سود اوری شرکتها شود .

وی افزود :بحث دیگر ارائه مشوق های فروش توسط خودروسازان است امروز که نزدیک ۲۰ میلیون خودرو بلا استفاده و فرسوده در کشور وجود دارد باید بواسطه مشوق های فروش این خودروها - رنت ماشین و خودرو - از چرخه حرکت خارج و با ابزارهای خوب وام دهی خودروهای - اجاره ماشین و خودرو خارجی - جدید جایگزین شوند تا باعث سالم سازی چرخه تولید کاهش آلودگی هوا شود.

wordpress themes PDF & Email">Print Friendly, PDF & Email

مرکز اجاره خودرو بدون راننده طباطبایی

تلفن تماس:۰۹۱۲۱۰۱۰۹۰۰ - ۰۹۱۲۱۰۱۰۸۲۲

مشخصات خودرو اجاره بهای خودرو
# تصویر خودرو رنگ مدل روزانه ماهیانه
۱ اجاره پورشه پانامرا پورشه پانامرا ۴S قهوه ای ۲۰۱۰ ۳,۵۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰
۲ اجاره بنز S500 بنز S500 (فول کامل) مشکی ۲۰۰۹ ۱,۸۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۳ اجاره بی ام و 428 کروک بی ام و ۴۲۸ (کروک) آبی کاربنی ۲۰۱۵ ۱,۸۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰
۴ اجاره بی ام و x6 بی ام و X6 سفید ۲۰۱۱ ۱,۷۰۰,۰۰۰ ۳۲,۰۰۰,۰۰۰
۵ اجاره بی ام و x6 بی ام و X4 سفید ۲۰۱۵ ۱,۶۰۰,۰۰۰ ۳۱,۰۰۰,۰۰۰
۶ اجاره پورشه باکستر کروک قهوه ایی پورشه باکستر (کروک) قهوه ای ۲۰۱۱ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۷ اجاره پورشه باکستر کروک پورشه باکستر (کروک) سفید ۲۰۱۱ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۸ اجاره بنز E250 بنز E250 سفید ۲۰۱۴ ۱,۴۰۰,۰۰۰ ۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۹ اجاره بی ام و z4 کروک بی ام و Z4 (کروک) سفید ۲۰۱۴ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۰ اجاره بی ام و 528 بی ام و ۵۲۸ سفید ۲۰۱۴ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱ اجاره بی ام و 528 بی ام و ۵۲۸ مشکی مات (کربن) ۲۰۱۳ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۲ اجاره بی ام و 328 بی ام و ۳۲۸ سفید ۲۰۱۴ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۳ اجاره بنز CLS بنز CLS مشکی مات (کربن) ۲۰۰۸ ۹۵۰,۰۰۰ ۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۴ اجاره لندکروز GXR لندکروز مشکی ۲۰۱۰ ۸۵۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۵ اجاره بنز C200 بنز C200 سفید ۲۰۱۱ ۸۵۰,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۶ اجاره پرادو دو درب پرادو نیو (دو درب) سفید ۲۰۱۲ ۶۵۰,۰۰۰ ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۷ اجاره پرادو دو درب پرادو نیو (دو درب) مشکی ۲۰۱۲ ۶۵۰,۰۰۰ ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۸ اجاره سانتافه نیو سانتافه نیو (IX45) مشکی ۲۰۱۵ ۵۰۰,۰۰۰ ۱۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۹ اجاره سانتافه نیو سانتافه نیو (IX45) سفید ۲۰۱۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۰ اجاره اسپورتیج اسپورتیج نیو (فول) سفید ۲۰۱۴ ۴۵۰,۰۰۰ ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۲۱ اجاره اسپورتیج اسپورتیج نیو (نیمه فول) سفید ۲۰۱۴ ۴۰۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۲ اجاره اپتیما اپتما نیو سفید ۲۰۱۴ ۴۰۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۲۳ اجاره سوناتا نیو YF سوناتا نیو YF سفید ۲۰۱۲ ۳۸۰,۰۰۰ ۹,۰۰۰,۰۰۰
۲۴ اجاره سوناتا نیو سوناتا نیو YF سفید ۲۰۱۱ ۳۵۰,۰۰۰ ۸,۵۰۰,۰۰۰
۲۵ اجاره النترا النترا سفید ۲۰۱۴ ۳۵۰,۰۰۰ ۸,۵۰۰,۰۰۰
۲۶ اجاره پژو پرشیا پژو پرشیا سفید ۱۳۹۴-۵ ۱۳۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
۲۷ اجاره پژو 206 پژو ۲۰۶ سفید ۱۳۹۴-۵ ۱۳۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *