اتحاد خودروسازان برای مقابله با هک اتومبیل‌ها - اجاره خودرو طباطبایی

اتحاد خودروسازان برای مقابله با هک اتومبیل‌ها

با افزایش استفاده از انواع نرم افزارها و برنامه‌های رایانه‌ای در اتومبیل‌ها، تعدادی از شرکت‌های خودروسازی برای مقابله با هک آنها و ارتقای امنیت سایبری تولیداتشان با یکدیگر متحد شده‌اند.

۱۵ شرکت اتومبیل سازی با تهیه سندی به همین منظور آن را به طور عمومی به اشتراک گذارده اند. علاقمندان برای مطالعه این سند می توانند به آدرس اینترنتی http://www.automotiveisac.com/best-practices/ مراجعه کنند.

برای تهیه سند مذکور از نظرات و توصیه های ۵۰ متخصص امنیت سایبر در هفت حوزه کلیدی استفاده شده است. این حوزه ها عبارتند از کنترل، مدیریت و ارزیابی ریسک، ایجاد امنیت از طریق طراحی، شناسایی تهدید و حفاظت، واکنش به سانحه، آگاهی و آموزش، همکاری و تعامل با دیگران.

خودروسازان امیدوارند از این طریق قبل از آنکه تهدیدات سایبری به طور جدی امنیت سرنشینان تولیداتشان را تهدید کند، بتوانند بر مشکلات و چالش های احتمالی غلبه کنند. در این سند همکاری های چندجانبه بهترین روش برای حفاظت از امنیت و حریم شخصی کاربران توصیف شده است.

این اولین بار نیست که ابتکار عملی از این دست اجرا می شود. پیش از این اف بی آی هم برای حفظ امنیت سایبری سرنشینان خودروهای پیشرفته امروزی توصیه هایی منتشر کرده بود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *