اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو سه ظرفیت مهم حمل و نقل در زمینه سرویس دهی به مدارس هستند - اجاره خودرو طباطبایی

اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو سه ظرفیت مهم حمل و نقل در زمینه سرویس دهی به مدارس هستند

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در نشست خبری ستاد استقبال از مهر ۹۵ گفت: امیدواریم برگزاری این جلسه در بهبود استقبال از مهر ۹۵ تاثیرگذار باشد.

دکتر مازیار حسینی در ادامه افزود: با بازگشایی مدارس و مراکز علمی از ابتدای مهرماه، در شهر تهران با بزرگترین رویدادهای ترافیکی روبرو هستیم لذا علت اصلی این رویدادها موقعیت شهر به عنوان پایتخت کشور است.

وی تصریح کرد: بازگشایی مدارس در آغاز مهرماه یکی از مهمترین مسائل مطرح در معاونت حمل و نقل ترافیک است چرا که فرزندان جزو سرمایه های ارزشمند خانواده ها و سازندگان آینده کشور هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از جملات کلیدی در دروس مدیریت بحران این است که بحران در جایی که کمبود داریم تولید نمی شود بلکه در جایی تولید می شود که راجع به آن فکر و برنامه ریزی انجام نشده باشد، لذا این نشست نیز در راستای همفکری در کاهش بحران ها و مدیریت مطلوب حمل و نقلی پایتخت برگزار شده است.

وی عنوان کرد: حدود یک میلیون و ۷۰۰ محصل در سطح تهران وجود دارد که این تعداد ۹ درصد از جمعیت دانش آموزی کشور را به خود اختصاص می دهند، همچنین دانشجویان سطح شهر تهران ۱۷ درصد از جامعه دانشجویی کشور را تشکیل می دهند که این تراکم جمعیت بر بار ترافیکی، سفر و جابجایی مسافران اضافه می کند.

حسینی با اشاره به اینکه تهران می تواند به عنوان یک نقطه مهم فرهنگی در کشور تلقی شود، خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی به کلیه ارگان ها و خانواده ها در راستای استقبال از مهر ۹۵ می بایست قبل از هفته اول مهرماه انجام و همچنین راه اندازی سرویس مدارس نیز از هفته اول مهر آغاز شود.

وی اضافه کرد: ناوگان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو سه ظرفیت مهم حمل و نقل در زمینه سرویس دهی به مدارس را در اختیار دارند.

وی در ادامه اذعان داشت: در تلاش هستیم تا قبل از مهرماه ۵۰ دستگاه اتوبوس و ۴۰ دستگاه قطار به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه حداقل ۴۵۰ دستگاه اتوبوس تا اواسط مهرماه به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می شود، ابراز کرد: با افزایش ظرفیت مترو و اتوبوس خدمات دهی مطلوب تری به دانش آموزان و دانشجویان در طول سال تحصیلی ارائه خواهد شد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که والدین دانش آموزان از آوردن خودرو شخصی برای تردد فرزندان خود خودداری کنند و برای جابجایی دانش آموزان از سرویس های مدارس استفاده نمایند تا به میزان زیادی از بار ترافیکی پایتخت کاسته شود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *