اجاره خودرو پژو ۴۰۵

اجاره خودرو پژو ۴۰۵

اجاره خودرو پژو ۴۰۵

پژو ۴۰۵ یک ماشین برای خانواده توسط پژو خودروسازی فرانسوی در سال ۱۹۸۷ منتشر شده است، این محصول خارج از فرانسه هم  تولید می شود. این شرکت در حدود ۵٫۲ میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است پژو ۴۰۵ در مدل های سدان و استیشن عرضه می شود.

موفق‌ترین سدان خانوادگی دنیا در دهه ۸۰ میلادی مدل ۴۰۵ بود. خودرویی که در سال ۱۹۸۸ به عنوان خودروی سال اروپا برگزیده شد. بسیاری بر این باورند که پلت‌فرم این خودرو با آلفارومئو ۱۶۴ (از دیگر طراحی‌های پینین‌فارینا) مشارکت دارد. قابلیت بالای فنی، فضای داخلی وسیع، آپشن‌های کاربردی و قیمت مناسب یکی از برتری‌های این خودرو نسبت به هم‌کلاسان آلمانی‌اش بود.
 
 
اجاره خودرو پژو 405

اجاره خودرو پژو – اجاره خودرو پژو ۴۰۵

اجاره خودرو پژو

 
پس از ۲۳ سال هنوز می‌توان تاثیرات حضور این خودرو را در بازار ایران دید. ادعای گزافی نیست که نسخه‌های جدید این خودرو هنوز پس از ۲ دهه نیز با تغییرات «آنچنانی» مواجه نشده است. ۴۰۵ از یک سو پایه‌گذار سبک جدیدی از خودروهای ایران شده بود و از سوی دیگر خواسته یا ناخواسته ستون فقرات صنعتی را تشکیل داد که بارها با اسامی چون تمام ایرانی و ملی معرفی شد.
اگر پیکان گاو شیرده ایران‌خودرو بود، ۴۰۵ نیز معدن طلای این شرکت است. تیپ‌های GL، GLX و این اواخر SLX هر کدام با حذف و اضافه کردن یکی دو آپشن ساده،‌ مشتری خاصی را هدف قرار دادند.
انواع سریر، اجاره سمند و سورن بر پایه همین خودرو ساخته شده است. مدل‌‌های RD (مخفف Rear Wheel به معنی محور عقب) و Roa نیز با شاسی و بدنه این خودرو و موتور پیکان ساخته می‌شد.
 

اجاره خودرو پژو ۴۰۵

موتور نرم و کم صدای این خودرو ۴ سیلندر بوده و با حجم ۱۸۰۰ سی سی، تلفیقی از قدرت و کشش مناسب را به همراه مصرف سوخت کم و آلایندگی پایین در اختیار قرار می دهد. پژو ۴۰۵ جی ال ایکس از امکانات فنی و رفاهی روز دنیا همچون موتور انژکتوری با مدیریت الکترونیکی، شیشه های برقی، کولر، فرمان هیدرولیک و آینه های برقی سود می برد که این تجهیزات و امکانات به همراه سایر موارد ذکر شده، باعث موفقیت چشمگیر این خودرو در بازار ایران شده است. 

۴۰۵ جی ال ایکس دارای بدنه ای بسیار ایمن است که در عین جذب ضربات وارده در تصادفات به واسطه نقاط جاذب انرژی، از استحکام بسیار زیادی در بخش اتاقک سرنشینان برخوردار است که اجازه تغییر شکل آن و ورود صدمه به سرنشینان را نمی دهد.

 

اجاره خودرو پژو 405

اجاره خودرو پژو ۴۰۵

مشخصات فنی

حجم موتور۱۷۶۱
تعداد سیلندرها۴
آرایش قرار گیری سیلندرهاخطی شیبدار
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار)۹۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر)۱۴۸ نیوتون متر در ۳۵۰۰ دور در دقیقه
سیستم حرکتی خودرو (انتقال قدرت)موتور جلو دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دندهجعبه دنده دستی
تعداد دنده (جلو)۵
حداکثر سرعت۱۸۲
شتاب ۰ الی ۱۰۰ (برحسب ثانیه)۱۱
سیکل ترکیبی مصرف سوخت۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
استاندارد آلایندگییورو ۳

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *