اجاره ماشین تندر 90

اجاره ماشین تندر ۹۰

اجاره ماشین تندر ۹۰

تاریخچه اجاره ماشین تندر ۹۰

اجاره ال۹۰ با نام اصلی داچیا لوگان خودرویی است که در ایران توسط اجاره شرکت رنو پارس که کنسرسیومی از شرکت‌های ایران خودرو، اجاره سایپا و اجاره پارس خودرو است، برای تولید اجاره تندر ۹۰ و ساندرو و مگان تشکیل شده‌است تولید می‌شود.اجاره ساندرو مدل هاچ بک اجاره رنو لوگان است که بین مردم ایران به اجاره ال ۹۰ هاچ بک رایج است.

اجاره تندر نود ساخت ایران خودرو 
اجاره تندر ۹۰ نامی است که طرف ایرانی در قرارداد با رنو بر روی اجاره رنو لوگان گذاشته‌است اما عموم مردم به دلیل تکرار زیاد عبارت اجاره L90 در اخبار و حواشی مربوط به این خودرو، همین نام را برای لوگان در گفتارهای روزمره به کار می‌برند.اجاره L90 در واقع کد اتاق مدل سدان خانواده X90 بوده که معادل لوگان می‌باشد. اجاره تندر ۹۰ یا اجاره داچیا لوگان ساخت شرکت داچیای رومانی است. نسل اول این اتومبیل از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ تولید شد. نسل دوم از اوایل سال ۲۰۱۳ آغاز به تولید نمود.

 

امکانات و تجهیزات اجاره ماشین تندر ۹۰

اجاره ماشین تندر 90
اجاره ماشین تندر ۹۰

گیربکس ۵ سرعته دستی – سیستم تهویه مطبوع با کنترل دستی – فرمان هیدرولیک – آینه جانبی برقی به همراه گرمکن – شیشه بالابر برقی جلو و عقب – چراغ مه شکن جلو – سطح استاندارد آلایندگی یورو ۴

 

رانندگی با اجاره ماشین تندر ۹۰

اجاره ماشین تندر 90
اجاره ماشین تندر ۹۰

لوگان به عنوان جانشین Dacia 1300 (که مدل رومانیایی اتومبیل رنو ۱۲ فرانسه بود) طراحی گردید. با توجه به اهداف شرکت داچیا برای بازاریابی و فروش در کشورهای اتحادیه اروپا، بایستی طراحان اتومبیلی جادار، راحت، اسپورت و مهمتر از آن کم هزینه طراحی میر کردند. داچیا در طراحی لوگان سعی کرده به غیر از در نظر گرفتن انتخاب‌های اقتصادی، اتومبیلی با کیفیت بالا و قابل اطمینان طراحی کند. از ویژگی‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تحمل در هر نوع شرایط آب و هوایی، اقلیم، انواع جاده‌ها، خیابان‌های سنگفرش و راه‌های صحرایی.
  • طراحی کلی بدنه در کشورهای کمتر توسعه یافته که کمبود پارکینگ دارند.
  • راحتی در تعمیر.
  • مطابق استانداردهای اروپایی یورو III و یورو IV.
  • رعایت استانداردهای انتشار گازهای گلخانه‌ای و گازهای آلوده‌کننده.
  • بازیافت ۹۵٪ درصدی اتومبیل.

سال ۲۰۰۴ این اتومبیل برای اولین بار در رومانی تحت برند Dacia عرضه گردید، اما در برخی کشورها تحت برند رنو و در برخی نیز تحت برند نیسان عرضه می‌گردد. این اتومبیل در نتیجه بر پایه پلاتفرم پروژه ایکس نود تحت هدایت Louis Schweitzer طراحی و به مرحله تولید رسیده‌است. قیمت فروش نسخه پایه این اتومبیل در ابتدا ۵۰۰۰ یورو بوده ولی قیمت فعلی آن در رومانی ۶۲۸۰ یورو (در ۹ ژوئیه ۲۰۰۶) و در فرانسه ۷۶۰۰ یورو است. قیمت تمام شده این اتومبیل ۳۸۰۰ یورو اعلام شده‌است.[۴]که برای مدلهای مجهزتر تا ۱۰ هزار یورو می‌رسد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *