اجاره پژو 206

اجاره پژو ۲۰۶

اجاره پژو ۲۰۶

تاریخچه اجاره پژو ۲۰۶

در سال‌های نخست دهه ۱۹۹۰، شرکت پژو فرانسه بر آن شد تا به تدریج جایگزینی برای پژو ۲۰۵ پرآوازه خود بیابد به این دلیل که این خودروی اجاره ای کوچک و نیرومند دیگر برای پژو سودآور و ارزنده نبود.این شرکت به منظور جایگزینی ۲۰۵، راهبرد بی‌مانندی را دنبال کرد و تصمیم گرفت تا خودرویی اجاره ای جدید و در رده خودروهای کوچک و نیرومند را به نام پژو ۲۰۶ تولید کند تا بتواند بازار فروش مدل‌های ارزان‌تر از ۲۰۵ را به دست آورد.در واقع پژو تمایلی به آن نداشت که ۲۰۵ مابین پژو ۲۰۶ و ۳۰۶ قرار گیرد، بلکه در پی حذف تدریجی این خودرو بود. آنها اعتقاد داشتند با این روش مشتریان حق انتخاب یک خودروی کوچک‌تر یا بزرگ‌تر را خواهند داشت.متاسفانه این راهبرد برای پژو کارساز نبود. با توقف گام به گام ۲۰۵، خودروهای کوچک و نیرومند شرکت‌های اجاره رقیب مانند فورد فیستا و فولکس واگن به فروش خوبی دست یافتند و بر محبوب بودن خویش افزودند و اگر پژو رقیبی رو در رو برای این هماوردان نمی‌یافت، به سرعت بازار فروش خود را در این کلاس از دست می‌داد.در این هنگام خودروی کوچک ونیرومند تازه‌ای نیاز بود و ۲۰۶ در سال ۱۹۹۸ جایگزین دیرهنگام ۲۰۵ شد، جالب است که از همان ابتدای ورود، خریداران این خودرو برخی از نامداران همچون کارل ترنر و جیمی بارتون بودند.

اجاره پژو 206

اجاره پژو ۲۰۶

امکانات اجاره پژو ۲۰۶

سیستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD و EBA) – ترمز جلو دیسکی – ترمز عقب کاسه ای – کیسه هوای راننده و سرنشین جلو – فرمان هیدرولیک – سیستم تهویه دستی – سیستم صوتی بلندگوی درهای جلو – پخش CD با کنترل پشت فرمان – چراغ مه شکن جلو و عقب – چراغ نقشه خوان – قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو – چراغ همراهی تا درب منزل در محیط های تاریک – آیینه های جانبی دستی – شیشه ها شیشه بالابر برقی درهای جلو – تزئینات تریم خاکستری – ایموبیلایزر – قفل مرکزی با ریموت رادیویی – کمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع – سیستم کنترل بخار بنزین – رینگ فولادی – صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع – پشت سری جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع – صندلی عقب با قابلیت تاشوندگی – سیستم تنظیم سرعت برف پاک کن با سرعت خودرو- حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر – شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر: ۱۴,۱ ثانیه – مصرف سوخت ( در ۱۰۰ کیلومتر ) بصورت ترکیبی ۶.۴ لیتر

 

مقایسه اجاره پژو ۲۰۶ با اجاره سمند

این خودرو در ۴ کلاس تولید می شود، که تیپ ۲ و ۳ دارای موتورهای ۱۴۰۰ سی سی و تیپ ۴ و ۵ موتور ۱۶۰۰ سی سی دارند. تفاوت تیپ ۶ و ۵ در اتومات بودن دنده است. از نقاط قوت ۲۰۶ می توان طراحی مدرن و زیبای داخل کابین، کولر و بخاری پر قدرت، طراحی زیبا، جوان پسند و با اصالت فرانسوی و همچنین شتاب نسبتا خوب را نام برد.شتاب این خودرو در تیپ ۵ و ۶ بسیار خوب و سریع است، ولی در تیپ های ۲ و ۳ به دلیل ضعیف بودن موتور هم مدت زمان شتاب گیری نسبتا بالا و هم گشتاور خودرو پایین است.در حال حاضر ۲۰۶ های تولید چند سال اخیر به دلیل کمبود قطعات اصل دارای کیفیت پایینی هستند. هم از نظر قطعات و هم از نظر کیفیت مونتاژ به صورتی که تعدادی از ماشین های تحویلی به مشتزیان از همان ابتدا دارای مشکل هستند و یا کمبود در قطعات دارند.
بهترین مدل های ۲۰۶ مربوط به قبل از سال های ۱۳۸۵ می شوند که اکثر قطعات مستقیم از فرانسه و دارای کیفیت تولید بسیار بالا بود. در بازار امروز به دلیل بالا رفتن قیمت این خودرو و رسیدن به مرز بالای ۳۵ میلیون تومان رقیب هایی همچون ام وی ام ۳۱۵ ، جیلی جی ۳ ، تندر ۹۰ و … دارد. هر کدام از این خودروها در زمینه هایی حرفی برای گفتن دارند که با این وجود انتخاب ۲۰۶ را بسیار مشکل و تخصصی می کنند.

اجاره پژو 206

اجاره پژو ۲۰۶

طراحی بیرونی سمند در عین سادگی زیباست، بدون هیچ خطوط منحنی یا تیز و این بعد از گذشت مدتی زمانی شما را خسته کند. طراحی داخلی آن نیز چنگی به دل نمی زند، اما از رقبای خود یعنی ۴۰۵ و پرشیا زیبا تر است. کیفیت مواد به کار رفته در سمند از بقیه محصولات داخل بهتر است اما باز هم راضی کننده نیست.
سنگینی سمند باعث می شود شما رانندگی سریعی را نتوانید با آن انجام دهید. موتور سمند با خانواده پژو یکی است و برای آن بدنه سنگین کمی ضعیف به نظر می رسد. موتور سمند در سربالایی ها و کولر روشن حرکتی قابل قبولی را ارائه می کند. در دراز مدت نگهداری سمند بسیار پر خرج خواهد بود.
ترمزهای دیسکی جلو دارای سیستم ضد قفل می باشد که دارای عملکرد خوب و قابل قبولی است. کمبود ایربگ در سمند که در نمونه های بالاتر مانند سورن جبران شده است. فرمان هیدرولیک آن به خوبی پاسخگوی مانورهای سریع نیست، اما چیزی برای راننده کم نخواهد گذشت. چسبندگی سمند در پیچهای تند قابل قبول است که به لطف سنگینی بیش از حد آن به وجود آمده است.

اجاره پژو 206

اجاره پژو ۲۰۶

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *