اجرای طرح برخورد با مسافربرهای شخصی - اجاره خودرو طباطبایی

اجرای طرح برخورد با مسافربرهای شخصی

فسایی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۲ از آغاز اولین مرحله آزمایشی اجرای طرح برخورد با مسافربرهای شخصی در در پایانه مترو ایران خودرو از اوایل تیرماه سال جاری با همکاری پلیس راهور منطقه و نیروی انتظامی ۱۸۱ تهران کرج خبر داد.

فسایی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۲ از آغاز اولین مرحله آزمایشی اجرای طرح برخورد با مسافربرهای شخصی در در پایانه مترو ایران خودرو از اوایل تیرماه سال جاری با همکاری پلیس راهور منطقه و نیروی انتظامی ۱۸۱ تهران کرج خبر داد.

فسایی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه بر ضرورت فرهنگ سازی در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: اقدام برخی خودروهای سواری شخصی برای مسافرکشی در خیابان های سطح منطقه هم امنیت شهر و هم امنیت شغلی تاکسیرانان را به خطر می اندازد، به همین منظور برای حمایت از حقوق تاکسیرانان و کاهش بار ترافیکی شهری از مامورین پلیس راهور برای برخورد قانونی با متخلفان استفاده می شود.

به گفته فسایی برای اجرای این طرح در برخورد با مسافربرهای شخصی در مرحله اول از ورود مسافربرهای شخصی به داخل پایانه جلوگیری می شود و در صورت مشاهده تخلف از خودروهای شخصی در محل اجرای طرح برای توقف در محل ممنوع مبلغ ۳۰۰۰۰ تومان و مسافرکش های شخصی مبلغ ۴۰۰۰۰ تومان جریمه و در صورت تکرار اعزام به پارکینگ در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به نتایج مثبت اجرای این طرح در سطح منطقه گفت: حذف ترافیک داخل پایانه و کاهش زمان انتظار اتوبوس ها برای خروج از پایانه، افزایش امنیت مسافران، افزایش انگیزه تاکسیرانان و اتوبوسرانان جهت اشتغال مداوم در خطوط به دلیل صرفه اقتصادی و ترغیب رانندگان شخصی به تعویض خودرو و تهیه تاکسی از نتایج مثبت اجرای این طرح بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۲ با اشاره به اجرای اولین مرحله برخورد با مسافربرهای شخصی در سطح منطقه و اصرار بر استمرار این اقدام با همکاری و هماهنگی مراجع ذیصلاح افزود: تمرکز ما در اولین مرحله اجرای این طرح در سال جاری در پایانه های مسافربری و ایستگاههای مترو سطح منطقه و بعد از آن اجرای طرح در میادین اصلی و معابری که دارای مشکل گره ترافیکی است، خواهد بود.

فسایی عنوان کرد: تا به امروز وقوع تخلفاتی نظیر آسیب بدنی توسط صاحبان خودروهای شخصی، نزاع های بین مسافربرهای شخصی با یکدیگر و ایجاد رعب و وحشت بین شهروندان و همچنین نبود هیچگونه نظارت بر نرخ کرایه اخذ شده توسط آنان از جمله بیشترین مواردی بوده که توسط شهروندان انعکاس گردیده است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *