احتمال تعبیه جعبه سیاه برای خودروهای خودران در آلمان - اجاره خودرو طباطبایی

احتمال تعبیه جعبه سیاه برای خودروهای خودران در آلمان

عملکرد خودران‌ها به‌طور روزافزون در دنیای خودرو محبوبیت می‌یابد. وزیر حمل‌و‌نقل آلمان لایحه جدیدی را پیشنهاد کرده تا قانون‌های جدیدی تصویب شوند که تعبیه جعبه سیاه در خودروهای خودران را ضروری می‌سازند. دلیل این امر گزارشات اخیر در مورد تصادف مرگبار یک مدل S تسلا در حالت خودران بوده است.

در حال حاضر این طرح در انتظار تصویب دیگر وزرای مرتبط است. گزارشات حاکی از آن است که این قانون جدید بر ضرورت پشت فرمان بودن راننده به منظور توجه به ترافیک و دخالت در رانندگی در زمان لازم تمرکز خواهد کرد. جعبه سیاه می تواند جزئیاتی از زمان انتخاب حالت خودران یا هدایت توسط راننده یا زمانی که سیستم از راننده می خواهد کنترل خودرو را در دست بگیرد، ثبت کند. بهره گیری از جعبه سیاه می تواند مسوول تصادف را مشخص کند.

سیستم جعبه سیاه که در هواپیماها به کار می رودتمام اطلاعات پرواز را ثبت می کند که می تواند در آینده به عنوان یک مرجع استفاده شود. معرفی سیستمی مشابه در خودروهای خودران مفید خواهد بود مخصوصا زمانی که سوالات متعددی در مورد ایمنی این خودروها در سراسر دنیا ایجاد شده است. اگر این قانون تصویب شود، آلمان اولین کشوری خواهد بود که جعبه سیاه اجباری در خودروهای خودران دارد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *