افزایش خطوط بی آر تی و نوسازی ناوگان جزو اولویت های سازمان اتوبوسرانی مشهد است - اجاره خودرو طباطبایی

افزایش خطوط بی آر تی و نوسازی ناوگان جزو اولویت های سازمان اتوبوسرانی مشهد است

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: بر اساس مطالعات انجام شده افزایش تعداد خطوط ویژه بی آر تی در مشهد در دستور کار قرار گرفته است.

علی اصغر نیشابوری با بیان تاثیر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا و حل مشکل ترافیک افزود: برای ترغیب شهروندان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بایستی مسئولین سیاستگذاری هایی کاربردی در پیش گیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: توسعه خطوط بی آر تی یکی از مهم ترین راهکارهای افزایش سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی مسافر و سفر درون شهری است.

وی با اشاره به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اظهار داشت: تعداد یک هزار و ۹۰۰ دستگاه اتوبوس در مشهد در حال فعالیت است که با توجه به سن فرسودگی ۱۰ ساله اتوبوس ها تا پایان سال جاری ۳۰۰ دستگاه از اتوبوسهای ناوگان نوسازی می شوند.

وی در ادامه عنوان کرد: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی جزو اولویت های اصلی سازمان است چرا که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا و افزایش رفاه شهروندان حائز اهمیت است.

وی در ادامه اشاره کرد: طبق مصوبه اخیر هیئت وزیران میزان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد ۱۰ درصدی به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کلان شهرها اختصاص یافته است.

نیشابوری اذعان داشت: تا قبل از سال ۹۰ پرداخت ۵/۸۲ درصد از بهای نوسازی اتوبوس ها توسط دولت و ۵/۱۷ درصد نیز از محل منابع شهرداری ها انجام می شد ولی از این تاریخ به بعد به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور از سوی دولت سهمی پرداخت نشده است.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در پایان اضافه کرد: نرخ کرایه در سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *