امضاء 4 قرارداد جدید همکاری با خودروسازان خارجی تا پایان امسال - اجاره خودرو طباطبایی

امضاء ۴ قرارداد جدید همکاری با خودروسازان خارجی تا پایان امسال

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه مراسم رونمایی از خودروی ساندرو استپ وی در شرکت پارس خودرو گفت : تا پایان امسال ۳ تا ۴ قرارداد جدید در صنعت خودرو با خودروسازان معتبر خارجی خواهیم داشت.

منصور معظمی اظهار داشت : در آینده نزدیک شاهد خبرهای جدید و خوبی در صنعت خودرو کشور خواهیم بود.

وی افزود : سیاست کلی وزارت صنعت ، معدن و تجارت افزایش رضایتمندی مشتریان و ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی است.

وی با توجه به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه کیفیت و تولید در صنعت خودرو اظهار داشت : در مورد کیفیت خودروهای تولیدی، این مشتریان هستند که باید قضاوت کنند اما با توجه به شاخصه هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین کرده کیفیت خودروهای داخلی نسبت به سال گذشته رشد خوبی را داشته است.

وی با اشاره به اینکه سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده حداکثری از توان داخلی در صنعت خودرو است ، افزود : وجود ۴۰ درصد ساخت داخل برای تمام خودروهای جدید ساخت ایران الزامی بوده و بر همین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت با خودروسازانی که در این زمینه کوتاهی نمایند برخورد خواهد کرد.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در ادامه دستیابی به تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان امسال را از هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد و گفت : به موازات تولید باید کیفیت محصولات تولیدی را نیز ارتقاء یابد.

معظمی همچنین سیاست گذاری دولت را استفاده از حداکثر توانمندسازی قطعه سازان داخلی در تولید خودرو عنوان کرد و اظهار داشت : در راستای توجه به نیازهای مصرف کنندگان داخلی ، خودروسازان نیز باید نیاز مخاطبان را پاسخ دهند.

وی افزود : خوشبختانه توان داخلی در حوزه قطعه سازی و مجموعه های خودرو وضعیت مناسبی دارد و هر چه توان قطعه سازان بالاتر رود، توانمندی تولید داخلی نیز بالا خواهد رفت و راحت تر می توان نیاز مخاطبان را پاسخ داد.

وی همچنین با توجه به طرح میزان داخلی سازی برخی محصولات جدید در کشور ، خاطر نشان کرد : ورود هر محصول جدید به بازار ویژگی های خاص خود را دارد و خودروهای تولیدی پژو نیز با ۲۰ درصد داخلی سازی کار تولید خود را در ایران آغاز خواهند کرد؛ چراکه آنها مدل های جدیدی از خودروها هستند که تاکنون تولید نشده و برای اولین بار است که در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرند.

وی گفت : سال آینده مدل های جدیدتری از خودرو در ایران تولید خواهد شد که رضایتمندی بیشتر دولت و مردم را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *