برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶
برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶ (قسمت دوم)

برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

شرکت‌های خودروساز هر ساله از فناوری و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای رونمایی می‌کنند که بهترین‌های ۲۰۱۶ را در ادامه مشاهده می‌کنید. فناوری های زیادی در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند که احتمالا در سال های آینده شاهد کاربرد آن ها در خودروهای شهری خواهیم بود.

اما در بین فناوری های معرفی شده، برخی از آن ها از پتانسیل بالایی برای انقلاب در صنعت خودروسازی برخوردار هستند که امیدواریم هر چه زودتر شاهد تجاری شدن آن ها باشیم. ۹- این سیستم خوش آمدگویی در این خودروی مفهومی اشاره به چگونگی ارتباط خودروها در صورت استفاده ی اشتراکی به جای خرید خودروهای شخصی دارد.

برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶
برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

مینی خودروی مفهومی برای آینده ای که استفاده از حمل و نقل اشتراکی رواج پیدا می کند، ساخته شده است؛ خودرویی که هر وقت به آن نیاز دارید آن را فراخوانی می کنید، اما زمانی که شما درون آن نیستید در حال سرویس دهی به دیگر افراد است. به طور طبیعی، نداشتن یک خودروی شخصی به معنی از دست دادن مقداری شخصی سازی هایی است که هر فردی دوست دارد در خودروی خود داشته باشد.

اما خودروی مینی ویژن می تواند هویت شما را تشخیص دهد و با نمایش نورهایی شخصی سازی شده به شما خوش آمد بگوید. درهای خودرو به نرمی به روی شما باز می شوند و شما با اشتیاق وارد خودرو می شوید. این یک ویژگی خلاقانه ی کوچک است که نشان می دهد چطور خودروسازان در عین پیاده سازی سیستم به اشتراک گذاری خودروها سعی می کنند شما احساس مالکیت خودرو را همچنان داشته باشید. ۸- اخیراً آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده محدوده ی طی مسافت هوندا کلاریتی با یک بار شارژ را حدود ۵۹۰ کیلومتر تخمین زده است.

هوندا مدل کلاریتی را در کالیفرنیا با شرایط لیزینگ به فروش می رساند. قیمت آن در حدود ۶۰ هزار دلار و اجاره ی آن مبلغ ۵۰۰ دلار به صورت ماهیانه تعیین شده است. شارژ مجدد آن تنها سه الی پنج دقیقه طول می کشد. خودروهای هیدروژنی در مقایسه با خودروهای الکتریکی برتری هایی از جمله طی مسافت های طولانی تر و زمان شارژ سریع تری دارند و به همین دلیل بیش تر مورد توجه هستند. اما بدون یک شبکه ی واقعی از ایستگاه های هیدروژن به منظور حمایت از آن ها، خودروهای هیدروژنی جهت فراگیر شدن زمان زیادی منتظر خواهند ماند.

با این حال هوندا کلاریتی نشان می دهد که چگونه خودروسازان در حال استفاده از قدرت هیدروژن به صورت واقعی هستند. ۷- بروزرسانی اخیر نرم افزاری تسلا شامل ویژگی حفاظت از گرمای بیش از حد فضای داخل خودرو است تا سگ شما در معرض گرمای بیش از اندازه قرار نگیرد. این ویژگی به مالکان تسلا اجازه می دهد یک دمای حداکثر برای سیستم تهویه تنظیم کنند تا چنانچه فرزندان یا حیوانات خانگی در خودرو جا ماندند، در معرض گرمای بیش از اندازه قرار نگیرند.

برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶
برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

در واقع ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفت این ویژگی مورد علاقه ی او بوده است که همراه با بروزرسانی نسخه ی ۸٫۰ در دسترس قرار گرفته است. ممکن است این ویژگی یکی از ویژگی های فوق العاده سطح بالای این لیست نباشد؛ اما برای افرادی که در زمان خرید سریع از یک خواربارفروشی، سگ خود را درون خودرو جا می گذارند و از این بابت احساس ناخوشایندی دارند، کاربردی و مفید است. ۶- آئودی سیستم ارتباط خودرو با زیرساخت (V2I) بسیار سریع را در شهر لاس وگاس پیاده سازی کرد.

برخی مدل های آئودی A4 و Q7 دارای زمان سنجی هستند که به شما هشدار می دهد چه زمانی چراغ راهنمایی سبز می شود. آئودی به وسیله ی ایجاد ارتباط بین ۱۰۰۰ چراغ راهنمایی با خودرو، اولین سیستم V2I را به وجود آورده است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ می خواهد این ارتباط زیرساختی را به دیگر شهرها نیز بیاورد. ۵- آمازون در حال همکاری با کمپانی فیات کرایسلر است تا به طور خلاقانه ای فروش خودرو را برای اولین بار به صورت آنلاین تجربه کند.

شرکت فیات کرایسلر مدل های ۵۰۰، ۵۰۰L و پاندا را در وب سایت ایتالیایی آمازون به فروش می رساند. این کار چند ماه پس از اینکه آمازون وب سایت جستجوی خودرو خود به نام Amazon Vehicles را ایجاد کرد، شروع شد. اگرچه کاربران تنها می توانند از وب سایت ایتالیایی آمازون اقدام به خرید خودرو کنند، برخی سرمایه گذاران معتقدند این گزینه نهایتاً در ایالات متحده نیز عملیاتی می شود. این حرکت نشان می دهد که چگونه مدل کلاسیک فروش از طریق نمایندگی های فروش در حال مواجهه با روش های رقابتی دیگر است.

تسلا نیز به دنبال حذف واسطه ها و فروش خودرو به صورت مستقیم به مشتری است. به زودی، شما قادر خواهید بود سبد خرید خود در وب سایت آمازون را با یک خودروی جدید پر کنید. ۴- اوبر برنامه ی آزمایشی پیتسبورگ خود را اجرا کرد که به چند کاربر منتخب اجازه ی درخواست یک خودرو با مسیر حرکتی مشترک می دهد. بسیاری از این خودروها در حالت آزمایشی قرار دارند و با یک راننده ی ایمن و یک مهندس در کنار دست راننده حرکت می کنند.

اجاره خودرو هوندا

برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶
برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

در تجربه ای که حین نشستن در یکی از خودروهای خودران اوبر به دست آمد، مشخص شد به هیچ عنوان نمی توان انتظار استفاده از آن را بدون داشتن راننده تصور کرد. اما برنامه ی آزمایشی پیتسبورگ برای اولین بار این امکان را به افراد جامعه می دهد که توسط سرویس هم سفری آنلاین اوبر سوار بر خودرویی خودران شوند. پس از آن، اوبر این برنامه را برای شروع در شهر سان فرانسیسکو پیاده سازی کرده است، اگرچه هنوز به صورت کاملاً روان عملکردش را انجام نمی دهد.

(دپارتمان وسایل نقلیه ی موتوری کالیفرنیا تهدید کرده است اگر اوبر یک گواهی برای آزمایش خودروهای خودرانش در شهر سان فرانسیسکو نگیرد، به صورت قانونی اقدام خواهد کرد.) هر دو برنامه ی آزمایشی حاکی از برداشتن گامی بزرگ در زمینه ی ایجاد دسترسی بیش تر به فناوری هایی مانند خودروی خودران توسط مردم هستند. ۳- شورولت بولت یکی از جایگاه های بالای این لیست را به خود اختصاص داد؛ به دلیل اینکه اولین خودروی تماماً برقی مقرون به صرفه است که توانایی طی مسافت قابل قبولی را دارد.

آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده محدوده ی طی مسافت شورولت بولت با یک بار شارژ را حدود ۳۸۳ کیلومتر به ثبت رسانده است و قیمت معقول و مشتری پسند آن پیش از محاسبه ی اعتبارات مالیاتی فدرال مبلغ ۳۷,۵۰۰ دلار تعیین شده است. این خودرو در نمایندگی های فروش شهرهای کالیفرنیا و اورگان در دسترس است اما تا بهار سال ۲۰۱۷ در دیگر شهرها در دسترس نخواهد بود. دن آمن مدیرعامل جنرال موتورز به خبرگزاری Business Insider گفت: «شورولت بولت شاخصی در رده ی هم کلاس های خود است که به ما کمک می کند آنچه تقاضای مصرف کنندگان در خصوص یک خودروی الکتریکی مقرون به صرفه با محدوده ی طی مسافت قابل رقابت است، ببینیم.» ۲- اعلام ارتقاء باتری تسلا نقطه عطفی بزرگ در صنعت خودروهای الکتریکی است.

که باعث می شود رتبه ی دوم لیست را از آن خود کند. اگر نگوییم بزرگ ترین، یکی از بزرگ ترین مسائل روبروی خودروهای الکتریکی که باعث عدم فراگیر شدن آن ها شده است، مسئله ی محدوده ی طی مسافت آن ها است.

برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶
برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

اجاره ماشین

صرف هزینه ی چند هزار دلاری برای خرید خودرویی که با یک بار شارژ تنها در حدود ۱۶۱ کیلومتر توانایی طی مسیر دارد، توجیه ندارد. هیچ فردی دوست ندارد با نگرانی خالی شدن باتری خودرو خود و نبودن ایستگاه شارژی در نزدیکی اش دست و پنجه نرم کند. به همین خاطر ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً با اعلام ارتقاء باتری خودروهایش آن را نقطه ی عطفی در این عرصه خواند.

باتری جدید ارتقاءیافته، محدوده ی طی مسافت تسلا مدل S را در حالت Ludicrous با هر بار شارژ تا حدود ۵۰۷ کیلومتر افزایش می دهد؛ اولین خودروی الکتریکی در بازار که محدوده ی طی مسافت بیش از ۴۸۳ کیلومتر دارد. تسلا مانند دیگر خودروسازان هنوز در مسیر خودروهای الکتریکی راه زیادی در پیش رو دارد، اما این نقطه ی عطف، ارزش به خاطر سپردن دارد. ۱- یک راننده ی اتومبیل مسابقه ای قدیمی که از گردن به پایین فلج بود، توانست به لطف امکاناتی کمپانی Arrow Electronics در کوروت Z06، مجدداً رانندگی کند.

سم اشمیت، راننده ی حرفه ای سابق به وسیله ی یک عینک آفتابی مجهز به سنسورهای دنبال کننده ی حرکت، توانست کنترل فرمان خودرو را در دست بگیرد. زمانی که اشمیت سر خود را حرکت می دهد، سنسورها داده هایی را به رایانه ی موجود در خودرو ارسال می کنند و در نتیجه فرمان کنترل می شود.

همچنین اشمیت می تواند سرعت را به وسیله ی دمیدن یا مکیدن هوا از طریق مجرایی که در عینک آفتابی قرار دارد، کنترل کند. او اخیراً یک گواهی نامه ی خودروهای خودران در نوادا را دریافت کرد که به او اجازه می دهد در خیابان های عمومی رانندگی کند و برای اولین بار است که فردی دارای معلولیت چهار اندام اجازه ی رانندگی در جاده های واقعی را به دست آورده است. به دلیل اینکه این کار یک اثر مستقیم در زندگی یک فرد دارد و پتانسیل وسیع فناوری خودران را نشان می دهد، این خودرو در رده ی اول این لیست قرار می گیرد.

برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶
برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

پایان مقاله / برترین نوآوری های خودرویی سال ۲۰۱۶

لیست قیمت اجاره خودرو طباطبایی

مراقب باشد!! با توجه به اینکه برخی مراکز اجاره خودرو از برند اجاره خودرو طباطبایی سوء استفاده میکنند، لازم به ذکر است که این مجموعه در قبال سودجویانی که از نام این موسسه استفاده میکنند و هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


۰۹۱۲۱۰۱۰۲۰۰

۰۲۱-۲۲۰۰۰۱۰۰

۰۲۱-۳۳۰۰۰۱۰۰

۰۹۱۲۱۰۱۰۹۰۰

۰۲۱-۷۷۰۰۰۱۰۰

# تصویر خودرو مدل رنگ روزانه ماهیانه
۱ اجاره خودرو پورشه باکستر مازراتی گرن کبریو ۲۰۱۲ مشکی ۱۷,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۲ اجاره خودرو پورشه پانامرا پورشه پانامرا ۲۰۱۰-۲۰۱۲ قهوه ایی ۹,۵۰۰,۰۰۰ توافقی
۳ اجاره خودرو پورشه باکستر پورشه باکستر ۲۰۱۲ مشکی ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۴ اجاره خودرو بنز E350 کروک بنز E350 کروک ۲۰۱۳ سفید ۵,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۵ اجاره خودرو بنز E250 بنز E250 ۲۰۱۴ سفید ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۶ اجاره خودرو بنز CLS بنز CLS ۲۰۰۸ سفید ۳,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۷ اجاره خودرو بی ام و 428 کروک بی ام و ۴۲۸ کروک ۲۰۱۶ آبی ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۸ اجاره خودرو بی ام و X6 بی ام و X6 ۲۰۱۱ سفید ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۹ اجاره خودرو بی ام و X4 بی ام و X4 ۲۰۱۵ سفید ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۰ اجاره خودرو بی ام و 220 بی ام و ۲۲۰ ۲۰۱۷ سفید ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۱ اجاره خودرو بی ام و 328 بی ام و ۳۲۸ ۲۰۱۷ سفید ۳,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۲ اجاره خودرو فولکس تیگوان فولکس تیگوان ۲۰۱۸ مشکی ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۳ اجاره خودرو کیا سورنتو نبو کیا سورنتو نبو ۲۰۱۶ سفید ۳,۶۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۴ اجاره خودرو کیا اسپورتیج QL کیا اسپورتیج QL ۲۰۱۷ سفید ۳,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۵ اجاره خودرو کیا اپتیما حی تی لاین کیا اپتیما حی تی لاین ۲۰۱۶-۲۰۱۸ سفید , مشکی ۳,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۶ اجاره خودرو کیا اسپورتیج سراتو آپشنال ۱۳۹۸ سفید ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۷ اجاره خودرو کیا سراتو نیو کیا سراتو نیو ۲۰۱۶ سفید , مشکی ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۸ اجاره خودرو کیا پیکانتو کیا پیکانتو ۲۰۱۵ سفید ۱,۲۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۹ اجاره خودرو هیوندای توسان نیو هیوندای توسان نیو ۲۰۱۶ سفید ۲,۹۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۰ اجاره خودرو هیوندای سوناتا YF هیوندای سوناتا YF ۲۰۱۴ سفید ۲,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۱ اجاره خودرو هیوندای ولستر هیوندای ولستر ۲۰۱۶ سفید ۲,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۲ اجاره خودرو هیوندای النترا هیوندای النترا ۲۰۱۴ سفید ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۳ اجاره خودرو برلیانس H320 برلیانس H320 ۱۳۹۷ سفید ۸۵۰,۰۰۰ توافقی
۲۴ اجاره خودرو دانگ فنک اچ سی کراس دانگ فنک اچ سی کراس ۱۳۹۷ سفید ۸۵۰,۰۰۰ توافقی
۲۵ اجاره خودرو پژو پارس پژو ۲۰۶ ۱۳۹۷ سفید ۵۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۶ اجاره خودرو پژو 206 پژو پارس ۱۳۹۷ سفید ۵۵۰,۰۰۰ توافقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *