برج میلاد تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

بررسی برج میلاد تهران

برج میلاد تهران

اجاره ماشین برای برج میلاد تهران

برج میلاد نام برج مخابراتی چندمنظوره است که در میان تپه‌ای با مساحت تقریبی ۶۲ هکتار واقع در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. این برج با ارتفاع ۴۳۵ متر، بلندترین برج ایران،  ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین سازه بلند نامتکی جهان است.

برج میلاد به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریبا از همه جای تهران نمایان است و از این رو، یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آید. این برج علاوه بر جاذبه های فراوان از مدرن ترین و بهترین تکنولو‍‍ژی های ارتباطی و فناوری روز دنیا برخوردار است و در طراحی و معماری آن از آثار و نقوش فرهنگی ایرانی و اسلامی استفاده شده است. در بسیاری از قسمت های این برج از طرح ها و نقشه هایی استفاده شده است که با فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی عجین است.

برج میلاد تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

برج میلاد تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

نمایش آثار نفیس هنری، تاریخی و صنایع دستی در گالری های واقع در برج برای شناساندن فرهنگ کهن ایران به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی، تماشای پرده های شاهنامه که بر روی دیوارها و ستون های رستوران گردان نصب گردیده است، نمایش عناصر اصلی حیات و افسانه و تمثیل های ایرانی و اسلامی در گنبد آسمان که برگرفته از فرهنگ و تمدن چند هزار ساله ایران است، نمونه هایی از این آثار تاریخی، فرهنگی و هنری برج میلاد است.

پیشنهاد ساخت یک برج و تالار نمادین برای شهر تهران در سال ۱۳۷۰مطرح شد و در پایان سال ۱۳۷۲، محل کنونی از میان ۱۷ نقطه پیشنهادی ساخت آن برگزیده شد.

کلنگ ساخت این برج در دی ماه ۱۳۷۶ پس از سه سال مطالعات شناخت و امکان سنجی با نام یادمان بر زمین خورد و در سال ۱۳۸۰ به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت یکصدمین زادروز امام خمینی با نام برج میلاد تغییر یافت.

اجاره ماشین

ساخت این برج ۱۱ سال به درازا انجامید. در ۸ سال نخست تنها ۴۰ درصد از برج تکمیل شده بود، اما با سرعت بخشیدن به پروژه، ۶۰ درصد بعدی در ۳۰ ماه ساخته شد.

برج میلاد تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

برج میلاد تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

جاذبه های گردشگری و بهره‌مندی از فضاهای توریستی، تجاری و فرهنگی، رستوران گردان، رستوران ویژه، سکوی دیدباز و بسته، رواق های هنری، گنبد آسمان، موزه مشاهیر ایران، موزه سکه، فود کُرت، واحد های تجاری، فضاهای نمایشگاهی در ساختمان برج و امکاناتی چون مرکز همایش های بین‌المللی با ۱۵ سالن مختلف ، پارک دلفین ها، پیست دوچرخه سواری، پینت بال، سینمای شش بعدی، سینما، لیزریوم، رستوران سنتی و رستوران محیطی از جمله امکانات رفاهی و گردشگری برج میلاد محسوب می شوند.

تالار این برج اغلب اوقات به خصوص روزهای پایان هفته میزبان اجراهای هنرمندان ایرانی است.

رستوران گردان برج میلاد بزرگ‌ترین رستوران گردان جهان است که بخش متحرک آن در هر ساعت ۳۶۰ درجه می‌چرخد تا بازدیدکنندگان امکان تماشای تهران در تمام جهت‌ها را داشته باشند.

رستوران گردان برج میلاد در ارتفاع ۲۷۶ متری سطح زمین قرار دارد. این رستوران به مبلمان زیبا و راحت مجهز بوده و طراحی زیبای کف و سقف به همراه نقش برجسته دیواری که تصویری از شاهنامه را نشان می‌دهد، از جاذبه‌های بصری آن است.

اجاره خودرو

استفاده از این رستوران‌ها در حال حاضر برای شام از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و ۲۱:۴۵ تا ۲۳:۱۵ امکان‌پذیر است که علاقمندان باید نسبت به‌رزرو آن از طریق تماس با شماره تلفن ۸۴۳۶۱۵۱۴ اقدام کنند، همچنین برگزاری میهمانی‌های گروهی ارگان‌ها و نهادها نیز در این رستوران‌ها امکان‌پذیر است.

برج میلاد تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

برج میلاد تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

برج میلاد تهران آسمان خراشی چند منظوره است که در شمال غربی تهران قرار دارد . برج میلاد بلندترین برج ایران ، ششمین برج مخابراتی جهان به شمار می آید . ساختمان راس برج با ۱۲ هزار مترمربع زیربنا از نظر وسعت کاربری در میان تمامی برج های دنیا مقام نخست را دارد .

مرکز ارتباطات بین المللی تهران، که با هدف رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران ساخته شده است، از چهار بخش اصلی شامل برج مخابراتی- تلویزیونی، مرکز همایش‌های بین‌المللی، هتل پنج ستاره بین‌المللی و مرکز تجارت جهانی تشکیل شده است.

۶ آسانسور شیشه‌ای در سه طرف بدنه برج، هر یک با ظرفیت ۲۵ نفر قرار داردکه با سرعت متوسط ۷ متر بر ثانیه، بازدید کنندگان را به بالای برج منتقل خواهد کرد.

سازه راس برج از جنس فولاد و از ۱۲ طبقه با زیربنای بیش از ۱۵۰۰۰ مترمربع با حداکثر قطر ۶۰ متر که یکی از بزرگترین سازه راس برج‌های مخابراتی تلویزیونی دنیاست، ساخته شده است. عملکرد سازه راس شامل رستوران ویژه و گردان، سکوهای نمایش، گنبد آسمان است.

دکل آنتن برج با ارتفاع بیش از ۱۲۰ متر به منظور نصب آنتن های مخابراتی و تلویزیونی پیش بینی شده است.

کارکردهای عمده این برج به شرح زیر است:

ایجاد و گسترش شبکه دسترسی بدون سیم

ایجاد زیرساخت مناسب برای سیستم‌های جدید تلویزیونی

بهینه‌سازی پوشش رادیو و تلویزیونی

کاربری‌های هواشناسی و کنترل ترافیک

گسترش و بهینه‌سازی پوشش شبکه‌های بی‌سیم و پی‌جو

اجاره خودرو در تهران

برج میلاد تهران - اجاره خودرو - اجاره ماشین

برج میلاد تهران – اجاره خودرو – اجاره ماشین

ایجاد جاذبه گردشگری و بهره‌مندی از فضاهای گردشگری، تجاری و فرهنگی، رستوران گردان، رستوران ویژه، سکوی دیدباز و بسته، رواق‌های هنری، گنبد آسمان، موزه مشاهیر ایران، موزه سکه، فوت کرت، واحدهای تجاری، فضاهای نمایشگاهی در ساختمان برج و امکاناتی چونمرکز همایش‌های بین‌المللی با ۱۵ سالن مختلف، پارک دولفین‌ها، پیست دوچرخه سواری، پینت بال، سینمای شش بعدی، سینما، لیزریوم، رستوران سنتی، رستوران محیطی و …

آدرس: تهران، جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر

زمان: زمان های معمول

تلفن: سامانه ارتباط با مشتری : ۸۵۸۵ (۹۸۲۱) , نمابر برج میلاد: ۸۴۳۶۱۵۳۵ (۹۸۲۱) , تلفن گویای برج میلاد: ۸۴۳۶۱۰۰۰ (۹۸۲۱)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *