برنامه‌ بی ام و و نیسان برای پیوستن به مسابقات فرمول ای - اجاره خودرو طباطبایی

برنامه‌ بی ام و و نیسان برای پیوستن به مسابقات فرمول ای

بر پایه‌ی برخی اخبار، گفته می‌شود که شرکت‌های نیسان و بی‌ام‌و نیز قصد دارند تا در فصل جدید مسابقات فرمول ای (Formula E) شرکت کنند. مسابقات فرمول ای هر ساله برای خودروهای تمام الکتریکی برگزار می‌شود و فصل سوم آن هم از اکتبر سال جاری آغاز خواهد شد.

اندکی پس از اعلام تمایل شرکت هوندا برای پیوستن به مسابقات فرمول ای که برای خودروهای تمام الکتریکی برگزار می شود، اکنون خبرهای جدید حاکی از آن است که شرکت های نیسان و بی ام و نیز ظاهرا تمایل دارند تا با انجام مذاکراتی بتوانند تا هر کدام با یکی از تیم های حاضر در مسابقات یکپارچه شوند. بنابراین به نظر می رسد که این شرکت ها تمایل چندانی برای ایجاد و راه اندازی یک تیم جدید برای برند خود ندارند.

پس از آنکه نیسان برنامه ی شکست خورده ی خود موسوم به LMP1 در مسابقات لمانز را در سال ۲۰۱۵ لغو کرد، ظاهرا این شرکت ژاپنی به دنبال این است که محصولات و دستاوردهای موتور اسپرت خود را در جای دیگری به کار گیرد. با این حال، پیش از رسمی شدن هر گونه ادغامی، در وهله ی نخست باید این موضوع از سوی اتحاد رنو-نیسان (Renault-Nissan Alliance) تایید شود. اما به هر حال این احتمال وجود دارد که اتفاق فوق پیش از آغاز فصل سوم مسابقات در نیمه ی ماه اکتبر روی دهد.

از سوی دیگر باید به شرکت بی ام و هم اشاره کنیم که در حال حاضر هم در این مسابقات حضور دارند. گفتنی است که خودروی i8 این شرکت در حال حاضر به عنوان خودروی ایمنی رسمی مسابقات فرمول E کاربرد دارد. این در حالی است که از خودروی کوچکتر i3 نیز به عنوان خودروی کورس در این مسابقات استفاده می شود. با اینکه در ابتدا شاید خودروساز آلمانی بخواهد با یکی از تیم های فعلی حاضر در مسابقات همکاری کند، اما از سویی نیز این امکان وجود دارد که آن ها برای فصل ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به صورت مستقل و با تیم مختص خود در مسابقات شرکت کنند و به فکر استفاده از سیستم انتقال قدرت اختصاصی خود باشند. آلخاندرو اجاج (Alejandro Agag)، مدیر اجرایی این مسابقات در این باره گفته است:

من نمی خواهم در این باره بیش از حد مثبت نگر باشم، اما فکر می کنم که ما محل مناسبی را برای تولیدکننده های قطعات مادر یا OEM ها ایجاد کرده ایم. شرکت کننده ها و شرکایی که ما در این مسابقات داریم همگی در حال تمدید و یا توسعه ی قراردادهای خود هستند و هیچ تیمی قصد ترک مسابقات را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *