بنز، چهار خودرو الکتریکی جدید را معرفی می کند - اجاره خودرو طباطبایی

بنز، چهار خودرو الکتریکی جدید را معرفی می کند

نه تنها یک خودرو، بلکه ۴ خودرو الکتریکی طی چهار سال آینده توسط بنز معرفی خواهند شد.

دور از ذهن نیست که بخش مهمی از استراتژی مرسدس بنز، توسعه و گسترش مجموعه خودروهای الکتریکی است. در حال حاضر آلمان ها خودروهای الکتریکی Smart Fortwo، Smart Fortwo Cabrio (با سقف متحرک) و مدل forfour با چهار صندلی را برای پاییز پیش رو برنامه ریزی کرده اند. این برند نوپا ادعا می کند تنها تولید کننده در دنیا است که تمام خودروهای آن داراری پیشرانه های احتراقی و الکتریکی جایگزین هستند.

این روند در سال ۲۰۱۷ با خودروی GLC F-Cell ادامه خواهد داشت. همانند خودرهای GLC موجود، این مدل نیز نیروی مورد نیاز خود را از طریق مجموعه سلول های سوختی هیدروژنی تامین خواهد کرد در حالی که در ترافیک شهری، یک پیشرانه الکتریکی این وظیفه را عهده دار خواهد بود. حداکثر مسافتی که می توان با این پیشرانه طی کرد، ۵۰ کیلومتر است و به منظور شارژ مجدد آن باید از برق شهری استفاده نمود. با استفاده از این روش، نگرانی های موجود برای ایستگاه های سوخت هیدروژنی، از بین خواهد رفت. در مجموع این خودرو قادر است تا چیزی در حدود ۵۰۰ کیلومتر را طی کند. مدل کاملا الکتریکی دیگری نیز بعد از این مدل معرفی خواهد شد که با شارژ سریع (۵ دقیقه) ۱۰۰ کیلومتر را طی می کند. این مسافت با شارژ کامل به ۵۰۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

در رده خودرهایی که با باتری الکتریکی کار می کنند، Mercedes-Benz الگوی جدیدی را برای نسل بعدی آن ها با نام اختصاری EVA، در نظر گرفته است. در ابتدا این کمپانی قصد به کار گیری پلتفرم MRA (الگویی ماژولار که در آن نیرو به چرخ های عقب منتقل می شود. اولین خودروی تولید شده از این پلتفرم W205 یا سری C سال ۲۰۱۴ است.) را داشت، اما تبدیل مدل GLC موجود به مدلهایی با سیستم محرکه تمام الکتریکی یا سلول سوختی بر پایه پلتفرم قبلی، توجیه اقتصادی برای مرسدس بنز به همراه نداشتند. بر همین اساس، چیزی در حدود ۲۰ درصد قطعات بدون تغییر باقی مانده است.

دو خودروی الکتریکی سدان و دو خودروی الکتریکی SUV

در پلتفرم جدید EVA، مرسدس ابتدا یک سدان لوکس در حد و اندازه های سری S خواهد ساخت. این مدل الکتریکی در نمایشگاه خودرو پاریس که در ماه آینده برگذار می شود، رونمایی خواهد شد. در مرحله بعد یک SUV مشابه با مدل GLC، یک SUV تمام عیار همانند آن چه از یک GLS انتظار داریم و در انتها یک سدان دیگر با پیشرانه الکتریکی بر پایه ویژگی های سری جدید E، تولید خواهد شد.

به این شکل کمپانی مرسدس بنز مدل های الکتریکی خود را برای مقابله با برنامه هایی که تسلا در سر دارد، کامل می کند. اولین مدل با به کار گیری باتری های مدرن لیتیوم-یون تولید شده توسط دایملر، در سال ۲۰۱۹ به بازار خواهد آمد.

از سال های ۲۰۲۰-۲۰۲۱، در نقاط مختلف دنیا ایستگاه های شارژ سریع برای تسهیل سفرهای طولانی راه اندازی خواهد شد. برای مثال، مسیر بین دو شهر برلین و اشتوتگارت تنها با چیزی در حدود ۱۵ دقیقه شارژ قابل پیمایش خواهد بود.

مرسدس همچنین برای رانندگی در مسافت های طولانی، خودرو با سلول های سوختی را به جای خودروهای الکتریکی پیشنهاد می دهد. تعداد جایگاه های سوخت گیری هیدروژن در آلمان، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا سال ۲۰۲۳ از ۵۰ عدد به ۴۰۰ عدد برسد تا جوابگوی مصرف روزانه به خصوص در جاده ها باشد.

برندسازی مرسدس بنز برای خودروهای الکتریکی

Benz قصد دارد مانند BMW و سری i آن، سری جدید را برای مجموعه خودروهای الکتریکی خود در نظر بگیرد که در ماه آینده در نمایشگاه خودروی پاریس از آن رونمایی خواهد کرد. این سری EQ نامگذاری خواهد شد. همچنین سدان لوکس مرسدس در این نمایشگاه خود نمایی خواهد کرد و نقشه راه این کمپانی را برای خودروهای الکتریکی به معرض نمایش خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *