بهره‌برداری از نسخه جدید نرم‌افزار "تام اسکادا" - اجاره خودرو طباطبایی

بهره‌برداری از نسخه جدید نرم‌افزار “تام اسکادا”

همزمان با بازدید سازمان پدافند غیرعامل از شرکت تام، نسخه جدید “تام اسکادا” عرضه شد.

مسئولان سازمان پدافند غیرعامل از این سیستم که هم اکنون در سایت پرس جنوبی ایران خودرو مستقر است، دیدن کردند و در جریان مدیریت اطلاعات این خط توسط نرم افزار اسکادای تام قرار گرفتند. همکاری با پدافند غیر عامل، موارد امنیتی چنین محصولی را با استاندارد های ملی پوشش می دهد.

براساس این گزارش، حدود دو سال از نصب تام اسکادا در سالن پرس جنوبی ایران خودرو می گذرد که با تکیه بر تکنولوژی ربات های جدید و این نرم افزار، طی این مدت بازده خط پرس به لحاظ کمی و کیفی به دلیل وجود ابزار مانیتورینگ، ثبت دقیق پارامترها همچنین امکان گزارش گیری کامل از خطاهای سیستم بدون نقص بوده است و این موضوع امور نگهداری و تعمیرات در این خط را تسهیل کرده است.

دکتر باستانی مدیر پروژه تام اسکادا در این خصوص گفت: در نسخه جدید، سعی شده از طریق بازخوردهای دریافتی از سایت ایران خودرو همچنین شبیه سازی هایی که در تام انجام شده، برخی کاستی های نسخه قبلی مرتفع شده و در نتیجه نسخه DevII این نرم افزار علاوه بر امکانات جدید، اکنون دارای انعطاف پذیری، امنیت و پایداری بیشتری است.

وی خاطر نشان کرد: نرم افزار صنعتی “تام اسکادا” در واقع محصولی برآمده از اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان است که جزو تولیدات کاملا ملی و با فن آوری روز محسوب می شود که با توجه به امکانات و مزایای آن، قابلیت صادرات را نیز دارد.

لازم به ذکر است، این نرم افزار جامع که طراحی و اجرای آن از سوی مهندسان تام طی سال های اخیر به انجام رسیده است، دارای قابلیت جمع آوری، ذخیره سازی و پردازش اطلاعات بر مبنای رایانش ابری(Cloud Computing) توسعه یافته است و به راحتی می تواند یک پلنت تولیدی را از راه دور و به صورت کاملا بهره ور مدیریت کند. در راستای ارائه خدمات متناسب با نیاز مشتریان جدید، این نرم افزار همواره در حال تکمیل و به روز شدن است.

توان مهندسی و قابلیت های “تام اسکادا” نه فقط در صنعت خودرو بلکه در صنایع مادر از جمله صنعت نفت، فولاد و معدنی، ریلی، نیروگاهی، به صورت کاملا کاربردی قابل استفاده است و از این حیث می توان از آن به عنوان یک محصول ملی استراتژیک یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *