بوگاتی محدودیت سرعت شیرون را از 420 به 458 کیلومتر در ساعت افزایش می‌دهد - اجاره خودرو طباطبایی

بوگاتی محدودیت سرعت شیرون را از ۴۲۰ به ۴۵۸ کیلومتر در ساعت افزایش می‌دهد

خبری خوش برای عاشقان سرعت و دوست‌داران بوگاتی، شیرون با اختلاف زیاد سریع­‌ترین بوگاتی ساخته شده خواهد بود.

بوگاتی شیرون با قدرتی معادل ۱۴۷۹ اسب بخار، ترکیب پیچیده ای از قطعات مکانیکی است که قادر است به سرعت های سرسام آوری برسد. با زومیت همراه باشید تا از آخرین خبر پیرامون این سوپراسپرت مطلع شوید.

همانند ویرون، برای آزاد کردن همه ی پتانسیل های شیرون به فاکتورهای کلیدی، مقدار زیادی شهامت و یک جاده ی بلند و مستقیم نیاز است. به همین خاطر است که حداکثر سرعت ویرون و شیرون برای رعایت موارد ایمنی بصورت الکترونیکی محدود شده اند. محدودیت اعمال شده روی ویرون حداکثر سرعت آن را در نسخه های SS، برای جلوگیری از ترکیدن تایرها، به ۴۱۵ کیلومتر در ساعت محدود کرده است و شیرون با وجود محدودیت های اعمال شده قادر است تا به سرعت ۴۲۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.

بررسی اطلاعات مالی مشتریان بوگاتی نشان می دهد که این افراد به طور متوسط صاحب ۴۲ خودرو، ۱٫۷ هواپیمای شخصی و ۱٫۴ قایق تفریحی هستند. در این صورت آیا این افراد حاضرند تا تنها برای ۵ کیلومتر در ساعت سرعت بیشتر، یک بوگاتی شیرون بخرند؟

ویلی نتاسچیل (Willi Netuschil) رئیس دپارتمان مهندسی بوگاتی در مصاحبه ی اخیرش با وب سایت Autoblog اظهار کرده است که در صورت درخواست خریدار، حداکثر سرعت شیرون به ۴۵۸ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.

باید به خاطر داشته باشید که در چنین سرعت هایی مسافت ترمزگیری به چه میزان افزایش می یابد. برای رسیدن به ماکزیمم سرعت شیرون، می توان از جاده ی مستقیم مخصوصی که گروه فولکس واگن در نزدیکی ولفسبورگ ساخته است و یا باند پرواز یک پایگاه نظامی در آلمان که اجازه ی دسترسی به آن را داده استفاده کرد.

با این وجود، سوالی که ذهن همگان را درگیر می کند این است که، حداکثر سرعت حقیقی شیرون بدون اعمال هیچ محدودیتی چقدر است؟ مسلما سرعت ۴۵۸ کیلومتر در ساعت حداکثر سرعت آن نخواهد بود چراکه این کمپانی همواره یک حاشیه ی امنیت را برای بروز خطاهای احتمالی در نظر می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *