بی ام و در حال تدارک برای حضور پرقدرت در بازار خودروهای الکتریکی است - اجاره خودرو طباطبایی

بی ام و در حال تدارک برای حضور پرقدرت در بازار خودروهای الکتریکی است

به نظر می‌رسد بی‌ام‌و از یک سو در حال ایجاد استراتژی جدید برای خودروهای الکتریکی است و از طرف دیگر سازماندهی مجدد هیئت مدیره را در دستور کار دارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در نشریه آلمانی Handelsblatt که با استناد به منابع کمپانی BMW در اختیار عموم قرار گرفته است، هارلد کروگر مدیرعامل این کمپانی در نظر دارد تا برای تمام مدل های موجود در سری های مختلف، مدلی با پیشرانه الکتریکی ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، جدا از مدل های تمام الکتریکی i3 که از سال ۲۰۱۳ تولید می شوند، بی ام و در نظر دارد تا مدل های تمام الکتریکی از مدل های موجود در سری ۳ و خودرو X4 تولید کند. تمامی این خودروها در ایالات متحده امریکا به تولید خواهند رسید. تاییدیه ی تولید این خودروهای الکتریکی قرار است طی جلسه دو روزه در آخر همین ماه توسط هیئت نظارت اخذ شود. می توان تصمیمات بی ام و را واکنشی نسبت به اقدامات اخیر تسلا، تولیدکننده ی آمریکایی و پیشتاز در این صنعت، همچنین پیشرفت های صورت گرفته توسط رقبای آلمانی، ارزیابی کرد. مدیرعامل فولکس واگن، ماتیاس مولر در یکی از مصاحبه های خود عنوان کرده است که تا سال ۲۰۲۰ فولکس واگن ۳۰ مدل خودرو را با پیشرانه الکتریکی در سبد محصولات خود قرار خواهد داد. او همچنین پیش بینی می کند که در سال ۲۰۲۵ چیزی در حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد فروش این کمپانی از طریق خودروهای الکتریکی تامین خواهد شد. مرسدس بنز نیز در نظر دارد که از سال ۲۰۲۰، سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه از خودروهای الکتریکی را به فروش برساند.در استراتژی طراحی شده توسط بی ام و، کوگر ادغام بازاریابی و فروش برندهای MINI و BMW را در دستور کار خواهد داشت. همچنین مسئول سابق فروش اروپا، پیتر نیکلاس به دنبال بازنشسته شدن فردریچ ایچنر در سال جاری، ریاست امور مالی را عهده دار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *