ب ام و سیستم برق رسانی خودروهایش را تقویت می کند - اجاره خودرو طباطبایی

ب ام و سیستم برق رسانی خودروهایش را تقویت می کند

BMW جزو کمپانی‌های انگشت شماری است که در حال توسعه‌ی بخش‌های سیستم برق‌رسانی خودرو هستند.

ب ام و در شروع سال اعلام کرد که به توسعه ی تکنولوژی خودران علاقه ی بیش تری دارد و اساساً تمرکز خود را از خودروهای الکتریکی چون بی ام و i3 و i8 به سمت خودروهای خودران تغییر خواهد داد. با این تغییر رویه در تمرکز بر روی تولید خودروهای سری i مدیران ب ام و در خصوص استراتژی سیستم برق رسانی خودروهای خود دچار سرگردانی شدند. هنوز به طور رسمی این مطلب تأیید نشده است ولی در شایعات آمده است که مدیران ب ام و می خواهند در این خصوص بعد از نمایشگاه خودرو پاریس تصمیم گیری کنند. در حال حاضر، نشریه ی آلمانی Handelsblatt به نقل از یک منبع نامعتبر اعلام کرده که پیشرفت هایی بر روی سیستم برق رسانی برخی مدل های ب ام و بدون در نظر گرفتن پسوند i صورت گرفته است.

ب ام و i3 در حال تلاش برای برآوردن انتظارات فروش این خودروساز است و طبیعی است که سهام داران ب ام و بخواهند سرمایه گذاری بیش تری در استراتژی سیستم برق رسانی خودروهای خود داشته باشند. اما طبق شایعات مطرح شده، مدیران ب ام و همگی موافق توسعه ی قدرت باتری و سیستم برق رسانی نه تنها در مدل های سری ۳ بلکه در کراس اوور X4 نیز هستند. علاوه بر این، مدل های Mini نیز برقی خواهند شد و حداقل در ساختار یک مدل مینی، یک موتور الکتریکی و یک بسته باتری قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر این اطلاعات به صورت شایعاتی نقل شده است اما عنوان شده که مدل برقی مینی بخش هایی از خودروی مفهومی مینی Rocketman را به ارث می برد. تا این زمان مشخص نشده است که آیا مدل های برقی سری ۳ و X4 تماماْ برقی هستند یا به صورت هیبریدی ارائه می شوند. به هر حال کمپانی ب ام و باید به تمام شایعات پایان دهد و در این ماه تصمیم گیری خود را قطعی نموده و به طور رسمی اعلام نماید.

در این مقطع زمانی، برای هر خودروسازی، قابلیت های رانندگی خودکار و موتور الکتریکی مهم ترین مسائل هستند. مشکل اینجاست که همه شیفته ی رانندگی خودکار شده اند و کمپانی های اندکی در حال توسعه ی بخش های سیستم برق رسانی خودرو هستند. کمپانی ب ام و اما با دلیلی موجه در رابطه با مدل i3 در حال توسعه ی این بخش است. برای ساده تر بیان کردن مسئله بهتر است این طور بگوییم که ب ام و طیف ضعیفی دارد و اگر در سالن نمایشگاه اتومبیل هایش قدم بزنید، متوجه خواهید شد که بهترین نیست. بهتر است که آن ها این مطلب را مورد توجه قرار دهند. موضوع وقتی جدی می شود که شما روی i3 برچسب قیمت ۴۲۴۰۰ دلاری می بینید ولی تنها توانایی طی مسافتی حدود ۱۳۰ کیلومتر را خواهید داشت و قطعاً این مورد انتظارات فروش را برای ب ام و برآورده نخواهد کرد. این درحالی است که در بازار مدل هایی را می توانید پیدا کنید که با قیمتی ارزان تر دارای توانایی طی مسافت ۲۴۰ کیلومتری هستند.

اگر ب ام و i3 با شورولت Bolt مقایسه شود همه چیز روشن می شود. مدل Bolt با قیمت پایه ی ۳۳۲۲۰ دلار دارای توانایی طی مسافت ۳۸۳ کیلومتر با یک بار شارژ باتری است، فضای درونی بیش تری را در اختیارتان قرار می دهد و مشخصاً بسیار بهتر است. چرا فردی باید برای مدل i3 حدود ۱۰۰۰۰ دلار بیش تر هزینه کند؟ فقط به دلیل این که ب ام و سوار شود؟ در نتیجه این طور به نظر می رسد که اگر پیشرفتی در سیستم برق رسانی i3 وجود نداشته باشد، فروش آن نیز با مشکل دست و پنجه نرم می کند. در این محدوده شورولت Spark با قیمت ۲۵۱۲۰ دلاری اش توانایی طی مسیر ۱۳۲ کیلومتری دارد که تقریباً ۲۰۰۰۰ دلار ارزان تر است. حتی مدل Leaf نیسان نیز با قیمت ۲۹۰۱۰ دلار با یک بار شارژ باتری می تواند تا ۱۷۲ کیلومتر طی مسیر کند که آن هم در این دسته بندی قرار می گیرد.

نهایتاً این طور به نظر می رسد که ب ام و اگر می خواهد در این زمینه موفق باشد، واقعاً بایستی در تکنولوژی باتری پیشرفت کند و مدلی ارائه کند که بتواند از لحاظ توانایی طی مسافت با یک بار شارژ کردن، با رقبای ارزان حاضر در بازار رقابت کند. شاید برخی تنها به دلیل برند بودن هزینه ی اضافی نپردازند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *