تامین استانداردهای مورد درخواست شرکت های خارجی در تولید قطعات جدید - اجاره خودرو طباطبایی

تامین استانداردهای مورد درخواست شرکت های خارجی در تولید قطعات جدید

یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور می گوید قطعه سازان داخلی همواره در همکاری با شرکتهای خارجی استانداردهای مورد در خواست آنها را رعایت نمودند.

علی اکبر جوانروح افزود : با توجه به جلسات اخیر شرکت ها با قطعه سازان انتظار می رود در تولید محصولات جدید از درصد مهمی از امکانات داخلی در حوزه قطعه سازی استفاده و بر اساس شروط تعیین شده درصدی از تولیدات در بازارهای منطقه و جهانی عرضه شوند.

وی با توجه به لزوم رعایت استانداردهای تولید توسط قطعه سازان در همکاری های جدید گفت : امروز بخش مهمی از قطعه سازانی که در کشور فعالیت دارند با کمک شرکت های خارجی از توان تولید در تراز جهانی برخوردارند.

وی افزود : قطعه سازان داخلی برای دستیابی به این مرحله از تولید و ساخت ، تلاش زیادی را نمودند و با کمک شرکتهای خارجی و همت و دانش مهندسان ایرانی توانسته اند به روش مهندسی معکوس و یا خرید دانش فنی قطعات به روز و جدیدی را تولید کنند.

وی با اشاره به جایگاه قطعه سازان داخلی در تولید محصولات جدید گفت : با تولید این محصولات در داخل و کاهش هزینه تولید در ایران ، مسلما فضای رقابت با خودروهای خارجی فراهم خواهد شد.

این فعال در صنعت قطعه سازی کشور تاکید کرد : چنانچه از توان قطعه سازان داخلی در تولید محصولات جدید استفاده نشود قطعا شرایط برای قطعه سازان داخلی سخت تر و روند افت تولید و در ادامه تعطیلی در واحدهای قطعه سازی تسریع خواهد شد.

جوانروح افزود : در صورتی که شرکت های خودروساز خارجی در تجربه جدید خود خواهان موفق هستند باید همکاری کاملی با قطعه سازان ایرانی داشته و آنها را در زنجیره تامین خود وارد نمایند.

وی همچنین با توجه به نقش سرمایه گذاری و مشارکت با شرکتهای خارجی در توسعه صنعت قطعه سازی کشور گفت : هر چند جذب سرمایه گذار و همکاری با شرکتهای خارجی در جریان تولید قطعات به روز موثر است اما از سویی حمایت دولت نیز در این روند نقش مهمی دارد چرا که هزینه طراحی و خرید ماشین آلات پیشرفته برای تولید قطعات با کیفیت بالا است از این رو انتظار می رود دولت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار سازندگان قرار دهد تا تولیدکنندگان محصولاتشان را به سطح کیفیت های بین المللی ارتقاء بخشند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *