تشکیل تیمی از کمپانی های آلمانی برای توسعه ارتباطات خودرو‌یی - اجاره خودرو طباطبایی

تشکیل تیمی از کمپانی های آلمانی برای توسعه ارتباطات خودرو‌یی

ارتباط بین خودرو‌ها و آگاهی هر یک از خودرو‌ها از شرایط یکدیگر زمینه‌ساز توسعه تکنولوژی‌های پیشرفته کمک‌راننده و همچنین خودرو‌های خود‌ران خواهد شد. همانطور که در مقاله ای با عنوان “همکاری آئودی، بی ام و و مرسدس بنز برای اتصال شبکه ای خودرو ها” نیز ذکر شد، خودروساز های آلمانی همچون آئودی، بی ام و و دایملر با همکاری مشترک با یکدیگر و تشکیل شرکتی مشترک با نام HERE به توسعه ارتباطات بین خودرو ها پرداخته اند. گرچه برای گسترش کامل این تکنولوژی ها نیازمند همکاری همه شرکت های خودرو سازی در این زمینه است ولی همکاری این سه غول خودرو سازی آلمانی می تواند شروع کننده این پیشرفت بزرگ شود. همکاری این سه شرکت محدود به HERE نیست و با برخی شرکت های توسعه دهنده ی سیستم های هوشمند همکاری مشترکی را نیز ایجاد کرده اند. با تبدیل شدن اتصال و ارتباطات خودرو ها با یکدیگر به یکی از بزرگترین قسمت ها دنیای خودرو، غول های خودروسازی آلمانی همچون آئودی، بی ام و و دایملر انجمن خودرو ۵G را به همراه شرکت های اینتل، نوکیا، اریکسون، کوالکوکام (Qualcomm) و هواوی تشکیل داده اند. هدف از تشکیل این انجمن توسعه تکنولوژی های جدید برای استفاده از پیشرفت های LTE و ۵G، ایجاد استاندارد و چیره شدن بر مسائل نظارتی خودروها است.

اگر همکاری این تیم موفقیت آمیز باشد، توسعه و اجرای تکنولوژی های جدید برای این شرکت ها بسیار آسان و اثربخش خواهد شد. به طور مثال ما می توانیم مدیریت هوشمند ترافیک یا شاید مدیریت جمعی خودرو ها (platoon) و پیشرفت های بسیاری در زمینه ی خودرو های خودران را شاهد باشیم. با عملکرد هر یک از شرکت ها در قالب یک گروه آن ها قادر خواهد بود مسائل نظارتی را با راحتی و اطمینان بیش تری توسط سیستم های هوشمند انجام دهند.

همه کمپانی های ذکر شده قابلیت توسعه سیستم های ارتباطات پیشرفته خودرو های خود را دارا هستند. به طور مثال آئودی تکنولوژی V2I (تکنولوژی با عنوان vehicle-to-infrastructure) و سیستم تعیین زمان تغییر رنگ چراغ راهنمایی (stop light timer) را برای برخی مدل هایش در شهر های مختلف ارائه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *