تصادف خودرویی که به سیستم رانندگی خودکار گوگل مجهز بود! - اجاره خودرو طباطبایی

تصادف خودرویی که به سیستم رانندگی خودکار گوگل مجهز بود!

یک دستگاه لکسوسRX450 در بعد از ظهر جمعه در منطقه‌ی مانتین‌ویو ایالت کالیفرنیا دچار سانحه شد.

در یک بعد از ظهر جمعه در مانتین ویو، خودروی لکسوسRX450 هیبریدی که به سیستم هوشمند رانندگی خودکار مجهز بود دچار سانحه شد. در این تصادف هیچ کس آسیب ندید و بر طبق گزارش های اولیه علت تصادف ایراد سیستم رانندگی هوشمند گوگل نبوده است.

این حادثه در صورتی رخ داد که راننده ی ون تجاری که در سمت دیگر تقاطع بود ، از چراغ قرمز عبور کرده و با سمت راست خودروی لکسوس برخورد می کند. شرکت گوگل این موضوع را که لکسوس مورد بحث در زمان تصادف با رانندگی خودکار کنترل می شده را تایید کرده است. در رانندگی عادی توسط انسان، در صورتی که با این حادثه مواجه می شد قطعا ترمز می کرد ولی در این مورد برای ترمزگیری نیز دیر شده بود و این سانحه قطعا رخ می داد. در این تصادف خودروی مذکور دچار آسیب زیادی شد بطوریکه برای جابجایی آن به یک تریلر خودروبر نیاز بود.

این اولین حادثه ای نبود که خودروهای خودران گوگل به آن دچار شده بودند ولی می توان گفت که اولین تصادفی بود که این غول تکنولوژی را دچار آسیب شدید کرده بود. شرکت گوگل در بیانیه ای به این موضوع اشاره کرد که روزانه هزاران تصادف در جاده ها و خیابان های آمریکا رخ می دهد که اصلی ترین علت آن عبور از چراغ قرمز است. ۹۴ درصد از این تصادفات را خطای راننده تشکیل می دهد و همین آمار شرکت گوگل را بر آن داشت تا به توسعه ی سیستم رانندگی خود ادامه دهد. دپارتمان حمل و نقل آمریکا در اوایل این هفته ۱۵ سیستم ایمنی خودروهای خودران را مورد بررسی قرار داد براساس اعلام این دپارتمان این خودروها از پتانسیل بالایی برای بهبود ایمنی و کارایی برخورداراند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *