توسعه صادرات قطعات خودرو نیازمند تقویت زیرساخت ها است - اجاره خودرو طباطبایی

توسعه صادرات قطعات خودرو نیازمند تقویت زیرساخت ها است

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت: سهم ایران در صادرات قطعات خودرو نسبت به سایر کشورها بسیار ناچیز است.

محمدرضا نجفی منش افزود: در راستای افزایش سهم صادارت ایران نسبت به سایر کشورها برنامه ریزی های کاربردی در حال انجام است که امید داریم با اجرای این برنامه ها به نتایج مطلوبی دست یابیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر صادرات قطعات یدکی خودرو (همچون رادیاتور) به سایر کشورها در حال انجام است لذا این قطعات برای استفاده در بازار خدمات مصرفی صادر می شوند.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از قطعات صادراتی مختص سازندگان اصلی هستند و به شرکت های ذیربط صادر می شوند، ابراز کرد: خوشبختانه برخی از مشکلات و موانع موجود در مسیر صادرات قطعه (همچون تحریم های اقتصادی ایران) رفع شده و در حال حاضر پروسه صادرات با آزادی بیشتری صورت می گیرد.

وی اذعان داشت: صادرات قطعات نیازمند حمایت دولت است لذا با این حمایت توان رقابت صادر کنندگان در بازارهای جهانی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

وی در ادامه عنوان کرد: در پروسه صادرات قطعات نیازمند ایجاد انجمن تخصصی صادرات هستیم تا بتوانیم صادرات در این بخش را توسعه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: قطعات صادراتی از کیفیت مطلوبی برخوردارند و مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می شوند.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان در پایان اضافه کرد: نیاز به تقویت زیرساخت ها در حوزه صادرات به طور مشهودی نمایان است و از مسئولین محترم خواستاریم برای پیشبرد و پیشرفت صادرات کشور مساعدت های لازم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *