تولید بی ام و Z4 به زودی متوقف می شود - اجاره خودرو طباطبایی

تولید بی ام و Z4 به زودی متوقف می شود

بی ام و به زودی نسل جدید رودستر روباز و زیبای Z4 را معرفی می‌کند. در همین راستا نیز اخباری مبنی بر توقف تولید این خودروی در آینده‌ی نزدیک به گوشی می‌رسد.

دوران بی ام و Z4 به زودی به پایان می رسد. این رودستر در سال ۲۰۰۲ برای جایگزینی Z3 معرفی شد و اکنون پس از تقریبا ۱۲ سال تولید به پایان عمر خود نزدیک می شود. این خودرو هنگام معرفی ظاهری بسیار زیبا و اسپرت داشت تا علاوه بر عملکرد حرکتی بالا، نظر تمامی بینندگان را نیز به خود جلب کند.

بی ام و برای اولین بار رودستر Z1 را در بازه ی سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ عرضه کرد. سپس مدل Z3 در سال ۱۹۹۵ به بازار آمد تا موفقیت های Z1 را ادامه دهد. اما در آغاز هزاره ی سوم میلادی، با حضور قدرتمند رقبایی اعم از پورشه باکستر، آئودی TT و مرسدس بنز SLK، بی ام و عرضه ی نسل جدید خانواده ی سری Z را واجب دید. در همین راستا پروژه ی Z4 توسط طراح مطرح آن زمان بی ام و، کریس بنگل آغاز شد. این خودروساز مطرح آلمانی موفق شد با عرضه ی Z4 ترکیبی از زیبایی، راحتی و عملکرد حرکتی بالا را به ارمغان بیاورد.

Z4 در سال ۲۰۰۹ به عنوان آخرین پروژه ی بنگل تحت تغییرات ظاهری قرار گرفت تا بتواند به نبرد در این رده ی خودرویی با رقبای قدرتمند خود ادامه دهد. این رودستر که از سقف تاشوی فلزی بهره می برد، اکنون در هفتمین سال خود، در آستانه ی بازنشستگی قرار دارد. بلاگ خبری بی ام و نیز این خبر را تایید کرده است.

بی ام و برای جایگزینی Z4، چندین سال است که پروژه ای مشترک با تویوتا برای توسعه ی پلتفرمی مشترک را آغاز کرده است. طبق شایعات منتشر شده رودستر جدید بی ام و از سیستم های تولید توان هیبریدی و انتقال نیرو به هر چهارچرخ بهره می برد. شاید این دسته از اخبار باعث ناامیدی علاقه مندان به رودستر های اسپرت و محور محرک عقب اعم از Z4 شود؛ اما باید در نظر داشت که این دسته از خودروها در حال حاضر فروش خوبی را تجربه نمی کنند و این موضوع باعث شده تا بی ام و در نسل آینده ی محصول خود در این رده، تغییرات بنیادی را اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *