تولید خودروهای هوشمند با همکاری هوندا و سافت بانک - اجاره خودرو طباطبایی

تولید خودروهای هوشمند با همکاری هوندا و سافت بانک

سافت بانک، اپراتور مطرح ژاپن طی همکاری مشترک با هوندا قصد تولید خودرو‌هایی با هوش مصنوعی را دارند که توانایی درک احساسات را نیز داشته باشند.

سافت بانک اخیرا با پرداخت مبلغی هنگفت شرکت نرم افزاری و طراح معماری پردازنده های انگلیسی آرم را خریداری کرده است. حال مدیرعامل این شرکت ماسایوشی سان از عقد قراردادی مشترک با هوندا برای توسعه ی هوش مصنوعی خودروها خبر داد که توانایی برقراری ارتباط با راننده را نیز داشته باشند.

سان امیدوار است این همکاری در آینده منجر به تولید خودرویی شود که توانایی درک رفتار و حالات راننده را از روی رفتار و گفتار وی در کنار اطلاعات تکمیلی بدست آمده از سنسور و دوربین های مختلف، داشته باشد. بدین ترتیب این دسته از خودروهای هوشمند قادر خواهند بود تا در شرایط خاص به راننده پیشنهاد های مختلفی اعم از انتخاب مسیر جایگزین، فعال کردن سیستم های داخلی و بدست گرفتن کنترل خودرو را بدهد.

سافت بانک و هوندا هر دو سابقه ی گسترده ای در تولید ربات و هوش مصنوعی دارند که توانایی عکس العمل به احساسات انسان ها را دارند. سافت بانک تا کنون ۱۰۰ ربات پپر (Pepper) را از ماه جولای ۲۰۱۵ تولید کرده است که تمامی آن ها به سرعت به فروش رفته اند. هوندا نیز ار سال ۱۹۸۰ مشغول به توسعه ی ربات های خاص خود بوده است. آسیمو (ASIMO) شناخته شده ترین ربات ساخت هوندا بوده که در توسعه ی آن توجه زیادی به درک احساسات و عکس العمل در برابر آن ها دارد.

خودروهای هوشمند به تازگی اهمیت زیادی پیدا کرده اند و به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور جزوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما خواهند شد. سافت بانک و هوندا نیز با سابقه ای که در این زمینه دارند می توانند در پیشرفت این صنعت نقشی مهم ایفا کرده و به پیشرفت آن کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *