تکنولوژی جدید میتسوبیشی برای تامین امنیت در مکان های شلوغ - اجاره خودرو طباطبایی

تکنولوژی جدید میتسوبیشی برای تامین امنیت در مکان های شلوغ

گروه میتسوبیشی با کمک و همکاری مرکز تحقیقاتی دانش و تکنولوژی پیشرفته دانشگاه توکیو، سیستم امنیتی جدیدی توسعه داده که باعث جلوگیری از تصادفات و حوادث در محیط‌های شلوغ با دقت ۸۰ درصد می‌شود.

میتسوبیشی برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد و بروز مشکلات آن، به همکاری با مرکز تحقیقاتی دانش و تکنولوژی پیشرفته دانشگاه توکیو پرداخته است. این شرکت مطرح فناوری سیستم امنیتی جدیدی توسعه داده که باعث جلوگیری از تصادفات و حوادث در محیط های شلوغ می شود. طرز کار این سیستم به این صورت است که، اطلاعات لحظه ای از دوربین های نظارتی را مورد بررسی قرار می گیرند، تا تخمین ها و حدس هایی از رفتار جمعیت توده ای که در حال گذر و رفت وآمد در معابر و محل های تجمع شان هستند، بزنند.

در این سیستم، اطلاعات جریان و رفتار جمعیت از رویدادهای حرکتی که توسط دوربین ها در رویدادها جمع آوری می شوند، محاسبه می شوند. تفاوت اصلی سیستم مذکور با سیستم های مرسوم در این است که، مدل رفتاری جمعیت پرسرعت این دانشگاه، به جای تمرکز روی رفتار کلی جمعیت، حرکت توده ها را از روی رفتار اشخاص و افراد مجاور آن ها تخمین می زند.

این شبیه ساز، تخمین های مربوط به توده ها را با کار بر روی داده های شامل سرعت حرکت مردم، اطلاعات مسیرها و مدل های رفتار انسان، بدست می آورد.

پیش بینی های مربوط به ازدحام، به صورت یک نقشه ی حرارتی بر روی نقشه ی منطقه ارائه می شود و به عنوان سیستم اخطار قبل از حادثه ایفای نقش می کند. یک کمپانی امنیتی توسط این تکنولوژی می تواند قبل از ترافیک و ازدحام جمعیت، توسط راه های دیگر آن ها را خنثی کند.

به گفته ی میتسوبیشی، این سیستم در نوع خود جدید و منحصربه فرد است و با ۳۰ درصد پیشرفت نسبت به بقیه روش های شبیه ساز حرکت توده ای ، دقتی معادل با ۸۰ درصد دارد.

میتسوبیشی در رویداد هفته گذشته، در فستیوال سی و هشتم آتش بازی تاماگاوای توکیو، نسخه ی میدانی این دستاورد جدید خود را به نمایش گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *