جذب سرمایه گذار خارجی به منظور توسعه مراکز تحقیق و توسعه در صنعت خودرو ایران - اجاره خودرو طباطبایی

جذب سرمایه گذار خارجی به منظور توسعه مراکز تحقیق و توسعه در صنعت خودرو ایران

یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است در صورتی که همکاری های مشترک منجر به تنوع در تولید و ایجاد بازار رقابتی در کشور مسلما می تواند جلب رضایت مصرف کنندگان داخلی را نیز به دنبال داشته باشد.

محمد تقی احمدیان افزود : انتظار می رود روند همکاری ها هر روز توسعه یافته تا بازار خودرو ایران نیز رقابتی شود.

وی همچنین به نقش مراکز طراحی و تحقیق و توسعه در ارتقاء تولید و تنوع در صنعت خودرو تصریح کرد : باید در جریان همکاری و مشارکت با شرکتهای خارجی مراکز طراحی و تحقیق و توسعه در داخل ایجاد گردد تا تا شاهد ارتقاء طراحی و تکنولوژی و عرضه محصولات به روز در صنعت خودرو ایران باشیم.

به گفته وی با سرمایه گذاری در حوزه طراحی و فعال سازی مراکز تحقیق و توسعه در صنعت خودرو، امکان دستیابی خودروسازان به دانش روز و طراحی خودروهای جدید فراهم خواهد شد.

وی همچنین به تاثیر سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه در افزایش ظرفیت سازی در صنعت خودرو ایران پرداخت و اظهار داشت : هر چند ظرفیت تولید در صنعت خودرو ایران نسبتا مناسب اما با همکاری های اخیر و ایجاد ظرفیت های جدید ، تولید در این صنعت با رشد بهتری همراه خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف خاطر نشان کرد : انتظار می رود طی ماههای آینده با قراردادهای جدید و تنوع در تولیدات مشترک در حوزه خودروسازی ، صنعت خودرو از سیستم کنونی خارج و تحولی در این صنعت ایجاد شود.

احمدیان افزود : البته هر گونه توسعه همکاری با شرکتهای خارجی باید با هدف تنوع در تولیدات مشترک بوده و به راحتی بازار ایران در اختیار شرکتهای خارجی قرار داده نشود.بلکه باید هدف تولید خودروهای جدید و با کیفیت به منظور تصاحب بازارهای صادراتی در منطقه خاورمیانه باشد.

وی با اشاره به اینکه راهکار خروج از شرایط کنونی بازار خودرو ایران تحول در جریان سرمایه گذاری است تصریح کرد : تحول در سرمایه گذاری و عرضه محصولات جدید و متنوع و جذب بازارهای داخلی و منطقه ای قطعا می تواند راهکار موثری برای شرایط کنونی بازار خودرو ایران باشد.

وی تاکید کرد : هر چند دستیابی به این شرایط و اهداف مورد نظر در صنعت خودرو مستلزم وجود مدیران متخصص در حوزه خودروسازی است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *