جرائم ناشی از حمل بار اضافی توسط ناوگان باری افزایش یافت - اجاره خودرو طباطبایی

جرائم ناشی از حمل بار اضافی توسط ناوگان باری افزایش یافت

مدیرکل حمل و نقل پایانه های خراسان شمالی از تشدید جرائم ناشی از حمل بار اضافی به عنوان خسارت وارده به جاده های استان خبرداد.

سعید سبحانی اظهار داشت: از تیرماه امسال خسارات واره به جاده ها توسط ناوگان حمل و نقل کالا که بار اضافه بر ظرفیت خودرو را حمل می کنند، بر اساس تغییری که در فرمول تعیین جریمه به عمل آمده، افزایش چند برابری یافته است.

وی به رانندگان توصیه کرد که با توجه به تشدید مبلغ جرائم در این زمینه، نسبت به رعایت ظرفیت مندرج در کارت وسیله نقلیه در هنگام جابجایی کالا توجه کنند.

وی در ادامه گفت: کارت سوخت خودروهای فاقد بیمه نامه شخص ثالت از اول مردادماه امسال غیر فعال و سهمیه آنها حذف می شود.

سبحانی تصریح کرد: مالکان و رانندگان ناوگان باری و مسافری که بیمه شخص ثالث ندارند، در مرحله نخست اخطار دریافت می کنند تا نسبت به انجام امور بیمه شخص ثالث، اقدام کنند.

وی تصریح کرد: از اول مردادماه، کارت سوخت ناوگان گازوئیلی که بیمه شخص ثالت ندارند و اخطار بیمه نیز دریافت کرده اند، غیر فعال می شود.

سبحانی گفت: بنابراین مالکان خودروهای دارای بیمه معتبر که در هنگام سوخت گیری در جایگاه های سوخت با خطای بیمه روبه رو می شوند، باید از ۲۶ تیرماه جاری با مراجعه به دفاتر پلیس+ ۱۰ و ارائه اصل بیمه نامه نسبت به اصلاح و به روزرسانی اطلاعات بیمه نامه شخص ثالث خودرو اقدام کنند.

وی اظهار کرد: خدمات در این زمینه به صورت رایگان به مالکان خودرو داده می شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان شمالی گفت: پس از تایید بیمه شدن خودرو توسط پلیس+ ۱۰، کارت سوخت رانندگان فعال می شود

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *