جزئیاتی از ولوو V90 کراس کانتری منتشر شد - اجاره خودرو طباطبایی

جزئیاتی از ولوو V90 کراس کانتری منتشر شد

شرکت خودروسازی ولوو با انتشار یک عکس و یک ویدیوی تبلیغاتی کوتاه و البته مبهم، خبر از ساخت نسل جدید خودروهای واگن استیشن خود داد.

هفته ی گذشته ولوو با انتشار یک عکس در توییتر همه ی توجه ها را به سمت کراس کانتری جدید خود جلب کرد. در عکس منتشر شده این خودرو که در کنار یک دریاچه پارک شده و با یک پارچه ی سفید رنگ پوشیده شده است و تنها چراغ ها و فرم بدنه ی آن را می توان دید.

در ویدیوی تبلیغاتی منتشر شده قسمتی از جلوی خودرو در تصویر دیده می شود که نشان می دهد فرم سپر V90 جدید، خشن تر و پهن تر از قبل است. همچنین، طراحی جلوپنجره ی آن کاملا جدید است و با دیگر خودروها تفاوت دارد. در طراحی جلوپنجره ی این خودرو از الگوی نقطه نقطه به جای استفاده از شیارهای عمودی بهره گرفته شده است.

در این تیزر تبلیغاتی گوینده بر تکنولوژی کاملا جدید استفاده شده در شاسی این خودرو تأکید می کند.

تاکنون جزئیات کمی از این خودرو به بیرون درز کرده است که بخشی از این اطلاعات از طریق نمونه ی آزمایشی که در حال تست در خیابان ها بوده و به شدت محافظت شده بود فاش شده است.

مانند V70 کراس کانتری و XC70 قبل از آن، V90 کراس کانتری نیز یک واگن استیشن کشیده ی چهار چرخ محرک است، بر روی سپرها، در ها و گلگیرهای آن از پلاستیک مقاوم استفاده شده است و در عقب و جلو دارای سینی است.

زمانی که برای فروش به بازار عرضه شود، احتمالاً در سال ۲۰۱۷، با خودروهایی همچون آئودی A6 Allroad، مرسدس بنز کلاس E All Terrain و خودروهای ارزان تری نظیر سوبارو Outback و فولکس واگن پاسات Alltrack به رقابت خواهد پرداخت.

احتمالاً قلب تپنده ی V90 کراس کانتری جدید نیز تنوعی مانند مدل های S90، V90 و XC90 خواهد داشت. پیشرانه ۴ سیلندر بنزین سوز با توربوی دوگانه و قدرت ۲۳۵ کیلووات و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر که به موتور T6 معروف است یا، موتور ۴ سیلندر توربو دیزل با قدرت ۱۷۳ کیلووات و گشتاور ۴۸۰ نیوتن متر که به D5 معروف است، احتمالا از انتخاب های اصلی خواهند بود. دیگر موتورهای موجود برای این مدل مدل T5 بنزین سوز با توربوی دوگانه و ۱۸۰ کیلووات قدرت و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر و همچنین، گل سرسبد همه ی این پیشرانه ها یعنی پیشرانه ی هیبریدی T8 با یک موتور بنزینی ۲ لیتری توربوی دوگانه و قدرت ۳۰۰ کیلووات و گشتاور ۶۵۰ نیوتن متر به همراه یک موتور الکتریکی، که روی اکسل عقب قرار دارد، قابل سفارش است.

با اینکه ولوو هیچ زمانی را برای معرفی رسمی این خودرو مشخص نکرده است می توان حدس زد که ماه آینده در نمایشگاه خودروی پاریس شاهد معرفی رسمی این خودرو خواهیم بود.

گرگ بوسنیچ (Greg Bosnich)، مدیر ولوو در استرالیا، در گفت وگو با وب سایت CarAdvice زمان عرضه ی این مدل در بازار استرالیا را نیمه ی اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی بیان کرده است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *