حضور نمایندگان فولکس در هیات تجاری آلمان - اجاره خودرو طباطبایی

حضور نمایندگان فولکس در هیات تجاری آلمان

زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد آلمان به همراه یک هیات تجاری برای شرکت در همایش تجاری‌ ایران و آلمان به تهران سفر کرده است. گفته می‌شود نمایندگان شرکت فولکس‌واگن نیز به‌منظور نهایی کردن مذاکرات خود برای امضای قرارداد نهایی با یکی از خودروسازان بخش خصوصی در این هیات حضور دارند.

آنگونه که یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران و آلمان در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» می گوید، فولکس واگن چندی پیش به امضای تفاهم نامه خود با یک شرکت خودروساز بخش خصوصی پرداخته است و براین اساس قصد دارد ضمن صدور محصولات خود به ایران در بخش تولید نیز سرمایه گذاری کند و برخی از خودروهای خود را در بازار ایران تولید کند.

به گفته وی، سایت تولیدی این دو شرکت نیز در حال آماده سازی است و تا یکسال دیگر تولید خودروهای مدنظر فولکس واگن در آن آغاز می شود. بر این اساس نمایندگان شرکت فولکس واگن به همراه زیگمار گابریل به ایران سفر کرده اند تا مراحل آماده سازی سایت تولید خودرو خود در ایران را دنبال کنند. این شرکت که پیش از تشدید تحریم ها نیز به تولید خودرو در بخش خصوصی خودروسازی ایران می پرداخت، در دور جدید همکاری های خود قصد دارد از مزیت استراتژیک ایران در منطقه بهره ببرد و براین اساس ایران را به هاب منطقه ای برای صادرات محصولات خود تبدیل کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *