خدمات دهی 600 پیک موتوری سبز در هسته مرکزی پایتخت؛ به زودی - اجاره خودرو طباطبایی

خدمات دهی ۶۰۰ پیک موتوری سبز در هسته مرکزی پایتخت؛ به زودی

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از اجرای طرح پیک موتوری سبز در هسته مرکزی پایتخت خبر داد و گفت :به زودی ۶۰۰ پیک موتوری سبز در منطقه ۱۲مورد بهره برداری قرار می گیرد .

وحید حسینی با بیان اینکه موتورسیکلت های کاربراتوری آلودگی هوای زیادی در سطح شهر ایجاد می کنند، گفت: گسترش فرهنگ استفاده از موتور برقی می تواند موجب کاهش چشمگیر آلودگی هوا در تهران شود.

حسینی با بیان اینکه با هدف گسترش استفاده از موتورسیکلت های برقی، سیاست های تشویقی برای جایگزینی این موتورها به جای موتورهای بنزینی از سوی شهرداری تهران دنبال می شود ، تاکید کرد: طرح جایگزینی موتورهای برقی در پیک های موتوری منطقه ۱۲ نیز با توجه به این سیاست دنبال می شود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: شهرداری تهران طرحی با عنوان «پیک های سبز موتوری» در دست اجرا دارد تا پیک های موتوری با موتور برقی را در منطقه مرکزی شهر فعال کند. به منظور اجرای طرح پیک های سبز موتوری، شرکت پیک بادپا که حمل بار خرد در منطقه بازار تهران را انجام می دهد اعلام آمادگی کرده که در ۶ نقطه از منطقه ۱۲ از موتورهای برقی استفاده کند و شهرداری تهران نیز این نقاط را به ایستگاه شار‍ژ مجهز می کند.

به گفته حسینی قرار است این ۶ نقطه در منطقه ۱۲ با همکاری نهادهای خدماتی منطقه بازار به ۱۲ نقطه افزایش یابد.

وی تصریح کرد : در طرح پیک های سبز موتوری قرار است ۵۰ موتور برقی در هر ۱۲ نقطه مورد بهره برداری پیک های موتوری قرار گیرند. بدین ترتیب تعداد پیک های سبز موتوری به ۶۰۰ دستگاه خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه با انتقاد از اینکه در بازار تولید موتورهای برقی تنوع محصول وجود ندارد، گفت : در حالیکه در ابتدای اعلام طرح ، بیش از ۳۰ تولید کننده وارد پروژه شده و اعلام آمادگی برای تولید موتور برقی داشتند اکنون تنها ۲ تولید کننده همچنان پای کار هستند .

حسینی تصریح کرد : با توجه به اینکه موتوربرقی های موجود استانداردهای مورد نیاز برای تردد و استفاده در محدوده شهری را دارند اما بهتر بود که رقابتی بین تولید کنندگان باشد تا شهروندان حق انتخاب داشته باشند چرا که در سایه رقابت ، کیفیت تولیدات ارتقا یافته و از سوی دیگر قیمت نیز کاهش خواهد یافت ، این در حالیست که تسهیلات شهرداری مختص محصول خاصی نیست و شهرداری تهران از همه تولید کنندگان موتور برقی به طور یکسان حمایت خواهد کرد .

وی تاکید کرد: دوسال پیش چند طرح مانند طرح ال ای زد و ورود موتور برقی ها به منظور کاهش آلودگی هسته مرکزی شهر بررسی و کلید خورد که خوشبختانه اکنون به نتیجه رسیده و همانطور که می دانید ار نیمه شهریور ماه فاز نخست ال ای زد در هسته مرکزی شهر اجرایی می شود که این خود گامی موثر است چرا که اگر تردد موتور سیکلت ها نیز در این طرح دیده شود به طور حتم نتیجه موثرتری را شاهد خواهیم بود .

حسینی اظهار داشت : انتشار آلایندگی موتور سیکلت های برقی چه به لحاظ الودگی صدا و چه الودگی هوا صفر است، لذا دور از ذهن نیست که با ورود موتور سیکلت های برقی از شدت آألاینده ها در هسته مرکزی شهر کم شود.

وی در ادامه در خصوص زمانبندی طرح نیز اعلام کرد : در صورت همکاری شهروندان و پیک های موتوری، از نیمه دوم سال جاری شاهد تردد این ۶۰۰ موتور برقی سبز در قلب تهران خواهیم بود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *