خرید خودرو دیزلی-اجاره ماشین-اجاره خودرو-اجاره ماشین عروس
خرید خودرو دیزلی-اجاره ماشین-اجاره خودرو-اجاره ماشین عروس

خرید خودرو دیزلی

خرید خودرو دیزلی

خودروهای دیزلی در بازار خودروی کشورمان طرفداران زیادی نداشته و البته مسائل قدیمی به همراه زیرساخت‌های ضعیف نقش پررنگی در این موضوع بازی می‌کنند. تصورات قدیمی درباره زمختی و خشن کار کردن خودروهای دیزلی و همچنین کیفیت پایین سوخت تولیدی از جمله دلایل رویگردانی از خودروهای دیزلی هستند. البته در چند سال اخیر شاهد عرضه وانت نیسان دیزلی بودیم که هم‌اکنون به نظر می‌رسد خریدار چندانی ندارد.

خرید خودرو دیزلی
اما پس از رسوایی دیزل گیت فولکس‌واگن و پیش آمدن بحث آلایندگی و هوای پاک، خودروهای دیزلی در سراسر دنیا نیز تحت فشارهای زیادی قرار گرفته‌اند. گفته می‌شود این خودروها نسبت به مدل‌های بنزینی آلایندگی بیشتری دارند. بنا بر اخبار منتشر شده به زودی خودروهای دیزلی شاید مالیات بیشتری پرداخت کنند اما هنوز هم دلایل زیادی برای خرید خودروی دیزلی وجود دارد.

  • مصرف سوخت بهتر

در موارد بسیاری نسخه دیزلی یک خودرو کم‌مصرف‌تر از نسخه بنزینی همان مدل خواهد بود. بسیاری از خودروهای دیزلی مدرن می‌توانند به مصرف سوخت حدود ۴٫۵ کیلومتر در ساعت دست یابند که تنها تعداد معدودی از پیشرانه‌های بنزینی می‌توانند به چنین عملکردی نزدیک شوند. برخی پیشرانه‌های دیزلی حتی برخی خودروهای هیبریدی را نیز از نظر مصرف سوخت به چالش می‌کشند.

  • محدوده حرکتی بیشتر

خرید خودرو دیزلی
مصرف سوخت کمتر به این معنی است که شما بدون نیاز زیاد به سوخت‌گیری دوباره می‌توانید به راه خود ادامه دهید بنابراین اگر جایگاه‌های سوخت را زیاد دوست ندارید این هم یک مزیت دیگر برای شماست. سوخت دیزلی شاید اندکی گران‌تر باشد اما محدوده حرکتی بیشتر آن نسبت به بنزین این موضوع را جبران می‌کند.

  • مدت‌زمان رانندگی بیشتر، خودروی دیزلی بهتر

این موضوع ارتباط تنگاتنگی با محدوده حرکتی دارد. اگر شما معمولاً فواصل طولانی به رانندگی می‌پردازید بهتر است خودروی دیزلی بخرید زیرا مجبور نیستید به زودی سوخت‌گیری نمایید. اگر اکثر اوقات در بزرگراه‌ها هستید نیازی به سرویس خودرو هر چند روز یک‌بار نخواهید داشت.

خرید خودرو دیزلی
خودروهای دیزلی معمولاً دور پیشرانه پایین‌تری نسبت به خودروهای بنزینی مخصوصاً در سرعت‌های بالا دارند. این امر باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود زیرا پیشرانه کارکرد مناسبی داشته بنابراین قطعات آن طول عمر بالاتری خواهند داشت.

  • آرامش و رفاه بالا

تصورات قدیمی مبنی بر اینکه خودروهای دیزلی همانند تراکتور کار می‌کنند را دور بریزید. این طرز تفکر درباره خودروهای دیزلی قدیمی صحیح است و اگرچه برخی از نمونه‌های دیزلی امروزی نیز صدای خشنی در زمان استارت دارند اما اکثر آن‌ها پس از گرم شدن بسیار آرام کار می‌کنند. در سرعت‌های بالا، یک پیشرانه مدرن دیزلی به حدی آرام و ساکت کار می‌کند که صدای آن موجب آزار نمی‌شود.

  • توانایی یدک کشی بالاتر

پیشرانه‌های دیزلی به خاطر اینکه گشتاور بیشتری تولید می‌کنند در بحث ظرفیت یدک کشی بهتر از نمونه‌های بنزینی عمل می‌کنند. گشتاور خودرو تعریف کننده چگونگی احساس خودرو در زمان شتاب گیری است. در پیشرانه‌های دیزلی، بخش اعظم گشتاور در دورهای پایین تولید می‌شود.

خرید خودرو دیزلی
اگر بیشتر اوقات وسیله‌ای را پشت خودرو یدک می‌کشید، یک پیشرانه گشتاوری انتخاب بهتری برای حرکت در سرعت و سربالایی‌ها بوده در غیر این صورت احساس به تقلا افتادن خودرو و پیشرانه را خواهید داشت.

اجاره خودرو دیزلی

  • سریع‌تر در خط پایان

به خاطر تولید گشتاور زیاد در دورهای پایین، خودروهای دیزلی معمولاً در رسیدن به پایان خط سریع‌تر از نمونه‌های بنزینی هستند. پیشرانه‌های بنزینی معمولاً تمامی قدرت خود را در دورهای بالایی ارائه می‌کنند. اگرچه شاید شما از خودروی دیزلی در مسابقات درگ استفاده نکنید اما داشتن خودرویی که قدرت خود را در دورهای پایین ایجاد می‌کند خوب است. بدین ترتیب خودروهای دیزلی در شرایط رانندگی واقعی عملکرد بهتری داشته و اندکی سریع‌تر احساس می‌شوند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *