خودروی برقی ونتوری VBB-3 رکورد سرعت 549 کیلومتر در ساعت را به ثبت رساند - اجاره خودرو طباطبایی

خودروی برقی ونتوری VBB-3 رکورد سرعت ۵۴۹ کیلومتر در ساعت را به ثبت رساند

خودروی برقی ونتوری VBB-3 با ثبت سرعت متوسط ۵۴۹ کیلومتر در ساعت رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است.

کمپانی ونتوری VBB-3 واقع در شهر موناکو با همکاری مرکز تحقیقات خودرویی دانشگاه ایالتی اوهایو، در مکانی که اولین خودروی برقی آن ها در سال ۲۰۱۰ رکورد ۴۹۴ کیلومتر در ساعت را به ثبت رساند، یعنی ناحیه ی بنیول شگفتی دیگری را خلق کردند.

این خودرو در نیمه ی اول سال ۲۰۱۳ ساخته شد، اما با توجه به شرایط بد آب و هوایی ناحیه ی بنیول در سه سال گذشته هیچ تلاشی برای ثبت رکورد در آن جا صورت نگرفت.

امسال راجر شرودر از مرکز تحقیقات حمل و نقل اوهایو سوار بر این خودرو شد و رکورد جدیدی را بر اساس قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی ثبت کرد. در یک مسیر یک طرفه حداکثر سرعت ۵۷۶ کیلومتر در ساعت به دست آمد. برای ثبت یک رکورد، میانگین سرعت دو مسیر رفت و برگشت محاسبه و ثبت می شود. گیلدو پالانکا پاستر رئیس شرکت ونتوری گفت: “این رکورد ستودنی است زیرا ما سه سال منتظر آن بودیم. باران شدید و شرایط آب و هوایی بد مانع از موفقیت ما در ناحیه ی بنیول شده بود. خودروی VBB-3 قدرتمندترین اتومبیل برقی دنیا است (۳۰۰۰ اسب بخار). باید اذعان کنیم که همچنین سریع ترین خودرو برقی جهان است. این رکورد باعث شد رکورد VBB-2.5 در سال ۲۰۱۰ شکسته شود. این رکورد همچنین رابطه ی میان دانشجویان و یک کارخانه ی سازنده را نشان می دهد که می تواند منجر به شگفتی های بی نظیری در زمینه ی تحقیق و توسعه در صنعت خودرو گردد.”

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *