دفاع تمام قد تسلا از سامانه Auto pilot - اجاره خودرو طباطبایی

دفاع تمام قد تسلا از سامانه Auto pilot

در شرایطی که گفته می شود Auto pilot با همان هدایت نیمه خودکار تسلا باعث بروز یک تصادف مرگبار در ایالات متحده شده ، الون موسک، موسس و مدیر تسلا، به شدت از آن دفاع کرد و گفت که همچنان به نصب آن بر روی خودروهای این برند ادامه می دهد.

به نظر می رسد که حتی یک روز هم نمی شود که نام سامانه Auto pilot تسلا در اخبار تکرار نشود. تصادف راننده یک دستگاه مدل اس سبب شده تا اداره ملی ایمنی جاده ای ایالات متحده تحقیقات گسترده ای را در مورد احتمال نقش این سامانه Auto pilot در بروز آن آغاز کند.

علی رغم وجود این احتمالات الون موسک در مقام مدیریت تسلا سرسختانه پشت ایمنی و کار آمدی این سامانه ایستاده و گفته که نهایتا بایستی رانندگان در استفاده از آن آموزش بییند. وی گفته بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که این سامانه چیست و حتی چگونه روشن می شود.

تسلا گفت که این سامانه در نسخه آزمایشی قرار دارد و جوری طراحی شده که تنها با خواست راننده فعال شود. همه این پشتیبانی های تسلا و به چالش کشیدن منتقدان از سویی دیگر در حالی است که حادثه فوق به ازای ۱۳۰میلیون مایل رانندگی اتفاق افتاده حال آن که میانگین بروز حوادث مرگبار در جاده های امریکا یک تصادف در هر ۹۴ میلیون مایل است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *