رانندگان تاکسی سنگ زیرین چرخ حمل و نقل شهری هستند - اجاره خودرو طباطبایی

رانندگان تاکسی سنگ زیرین چرخ حمل و نقل شهری هستند

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مراسم اختتامیه «سومین جشنواره تاکسیران برتر» که از سوی سازمان تاکسیرانی تهران و در محل فرهنگ سرای بهمن برگزار شده بود، گفت: ۷۸ هزار راننده اصلی و ۲۶ هزار راننده کمکی در ناوگان تاکسیرانی تهران مشغول به کار هستند و به طور متوسط، چرخ زندگی حداقل ۶ نفر با هر دستگاه تاکسی می‌چرخد.

مهندس محمد حقّانی افزود: انتخاب و معرفی تعدادی راننده از بین هزاران راننده تاکسی تهران کار دشواری است و از این رو، اگر بخواهیم حق مطلب را اَدا کنیم، بهتر است بگوییم تهران بیش از ۱۰۰ هزار تاکسیران دارد که همگی آنها شایسته کسب عنوان تاکسیران برتر هستند.

وی با اشاره به این که ۱۰۴ هزار راننده تاکسی تهران به اتفاق خانواده هایشان، خانواده ای بسیار بزرگ را تشکیل می دهند که جمعیت آن به ۵۲۰ هزار نفر می رسد، اظهار کرد: به این ترتیب بیش از یک درصد جمعیت تهران، تاکسیران و حدود ۶ درصد از جمعیت تهران نیز خانواده تاکسیرانان هستند.

مهندس حقّانی با بیان این که ۷۸ هزار دستگاه تاکسی، روزانه ۴ و نیم میلیون نفر را در تهران جا به جا می کنند، تصریح کرد: اگر قرار بود این تعداد جمعیت با خودروی شخصی جا به جا شوند، روزانه حداقل یک میلیون دستگاه خودروی اضافی وارد معابر شهری تهران می شد.

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر آثار مثبت فعالیت ناوگان تاکسیرانی به ویژه تاکسی های پاک بر کاهش و کنترل آلودگی هوای تهران، خاطرنشان کرد: رانندگان تاکسی با فعالیت خستگی ناپذیر در گرمای تابستان و سرمای زمستان، ناملایمات اجتماعی و اقتصادی فراوانی را تحمل می کنند و در واقع سنگ زیرین چرخ حمل و نقل شهری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *