رایکونن: با اعمال تغییرات جزئی می توانم به فتل برسم - اجاره خودرو طباطبایی

رایکونن: با اعمال تغییرات جزئی می توانم به فتل برسم

کیمی رایکونن معتقد است در این فصل با اعمال تغییرات کوچکی در فراری‌اش می‌تواند سباستین فتل را شکست دهد.

کیمی رایکونن فصل گذشته برای رسیدن به سباستین فتل بسیار تلاش کرد و در رقابتی بسیار نزدیک در دور تعیین خط و روز مسابقه تنها هفت امتیاز از او عقب افتاد. در ادامه برای اطلاع از جزئیات اظهارات او همراه زومیت باشید.

زمانی که از او پرسیده شد چطور امسال به این ترفیع دست پیدا کردی او در پاسخ گفت که برخی تغییرات جزئی در اتومبیل فراری اش به کمک او آمده است.

او گفت: “تعداد بسیار زیادی موارد جزئی تغییر پیدا کرده است. مشخصاً اتومبیل بایستی برای ثبت زمان مناسب یک دور در پیست، ورزیده باشد و به طور قطع تیمی متشکل از بهترین افراد در جهت رسیدن به این هدف با من کار می کنند. درست است که موارد بسیار جزئی هستند اما اگر همین موارد جزئی اصلاح نشوند روی زمان یک دور اثر منفی می گذارند زیرا مسابقه تنها یک دور نیست. ما در سال های گذشته از تجربیات خود چیزهای زیادی فرا گرفتیم و در حال اعمال آن ها در جای مناسب خود هستیم.”

وی افزود: “در حین رانندگی مشکلی وجود ندارد، اما من احساس می کنم هنوز می توانیم بهبودهایی در موارد کوچک داشته باشیم. اینکه بدانیم اتومبیل دقیقاً چطور کار می کند و چگونه می توان با رعایت موارد جزئی، بهبودهایی را ایجاد نمود، کمک می کند تا به بهترین نحو و بیش ترین کارآیی از آن استفاده کنیم. بهبودها تنها مربوط به یک بخش نیست که بتوان سریع انجام داد و شاهد نتایج شگفت انگیز بود بلکه موارد جزئی بسیاری است که می توان آن ها را اصلاح کرد.”

فراری در رقابتی تنگاتنگ با Red Bull در گرندپری سنگاپور بر سر کسب مقام دوم در سری مسابقات قهرمانی شرکت می کند درحالی که آن ها سال گذشته در دور خیابانی پیروز شدند. رایکونن به خوبی می داند که این بار هیچ چیز برای او ارزشمندتر از کسب مقام قهرمانی در مارانلو نخواهد بود.

رایکونن اظهار داشت: “در دو هفته ی اخیر ما در مسیر صحیح گام برداشتیم اما بسیار دشوار است که بگوییم در آینده چه خواهد شد. این دور، مسیر کاملاً متفاوتی خواهد داشت. شرایط بسیار متفاوت خواهد بود زیرا تیم های شرکت کننده در مونزا و اسپا نیز شرایط بسیار متفاوتی را تجربه کردند. بنابراین اگر بخواهم پیش بینی داشته باشم اینطور می گویم که اگر بهبودی نداشته باشیم حداقل در جایگاه فعلی باقی خواهیم ماند.”

او در نهایت افزود: “در نهایت بایستی به مسابقه بپردازیم و ببینیم که چه مقامی کسب خواهیم کرد. سال گذشته برای ما خوب بود ولی نمی توان قول داد که اتفاق غیرمنتظره ای نیفتد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *