سامانه‌ نونوارکردن جاده‌ها رونمایی شد - اجاره خودرو طباطبایی

سامانه‌ نونوارکردن جاده‌ها رونمایی شد

هزینه نگهداری از جاده‌های کشور حدود دو میلیارد دلار است که هم‌اکنون سالیانه یک دوم تا یک سوم این مبلغ تامین می‌شود که افزایش هزینه‌های ساخت را به دنبال دارد. در این خصوص وزیر راه و شهرسازی سامانه مدیریت روسازی راه‌های شریانی کشور را که به مونیتورینگ وضعیت راه‌های کشور می‌پردازد را رونمایی کرد.

عباس آخوندی در مراسم «رونمایی از سامانه مدیریت روسازی راه های شریانی کشور (PMS)»، اظهار کرد: از ابتدایی که من مسوولیت وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفتم اصلی ترین بحثی که دنبال می کنم افزایش بهره وری است، زیرا بهره وری باعث ارتقای سطح استفاده از امکانات نقدی، غیرنقدی و دانش می شود.

وی افزود: ثروت عظیمی در کشور انباشته شده که یکی از این سرمایه ها جاده های بین شهری و درون شهری است. این رقم حدود ۷۰ میلیارد دلار ارزش دارد، لذا باید نرخ بهره وری جاده ها را با استفاده از سودمندترین روش ها بالا ببریم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در ایران همواره علاقه مند به افتتاح پروژه افتتاح هستیم، تصریح کرد: این در حالی است که نگهداری خیلی مهم تر از افتتاح است.

آخوندی با اشاره به رونمایی از سامانه PMS، اظهار کرد: این مساله یک بازآفرینی جدید و آغاز تحول در حوزه راهداری است. به وسیله این امکان می توان به صورت یک به یک تمام راه های ایران را بررسی کرد که یک تحول است. پایگاه های داده هایی که ایجاد می شود بزرگ ترین ابزار کار سازمان راهداری خواهد بود که تصویر واقعی از وضعیت راه های ایران داشته باشیم.

وی ادامه داد: این پایگاه داده ها باید به صورت سالانه نگهداری و روزآمد شود بعد به سمت راهکارهای بهینه و فناوری های نوین برویم. نکته مهم این است که این پایگاه توسط ایرانی ها انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی، گفت: تلفیق این مدل با بحث نگهداری تونل ها، پل ها و تحقیقات در زمینه ی نقاط پرحادثه می تواند به صورت یکپارچه دیده شود تا رضایت وسائل نقلیه و رضایت عابران را داشته باشیم.

آخوندی با تاکید بر این که تمام مدیران استانی باید به اطلاعات این سامانه دسترسی داشته باشند، اظهار کرد: این مدل می تواند در فرودگاه ها، راه آهن و بنادر هم مورد استفاده قرار گیرد.

در بخشی از این مراسم محمد شکرچی زاده – رییس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی -، گفت: پروژه ای که امروز افتتاح می شود بیش از ۱۰ سال مورد توجه مدیران راه و شهرسازی بوده که امروز در دولت تدبیر و امید شاهد رونمایی از آن هستیم.

وی با اشاره به سابقه (PMS) در دهه ۷۰ میلادی در آمریکا، ادامه داد: در دهه ۷۰ آمریکا کار نگهداری راه ها را به بخش خصوصی واگذار کرد و مقوله (PMS) برای استفاده بهینه مورد توجه قرار گرفت. این مبحث امروزه در کشورهای منطقه از جمله کویت و حاشیه جنوب خلیج فارس در حال انجام است.

رییس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی با بیان این که مدیریت روسازی و نگهداری راه ها از شاخص های توسعه یافتگی کشورها محسوب می شود، اظهار کرد: اگر اقدامات پیشگیرانه برای نگهداری راه ها انجام نشود، هزینه های ساخت بسیار بالاتر می رود.

شکرچی زاده ارزش تقریبی راه های کشور ۷۰ میلیارد دلار ارزیابی کرد و افزود: هزینه نگهداری از جاده ها ۲٫۱ میلیارد دلار است و هزینه نگهداری مطلوب ۴٫۲ میلیارد دلار برآورد می شود.

به گفته وی مدیریت تعمیر و نگهداری راه ها باید با یک نگاه فرآیندی و مستمر دنبال شود.

رییس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی همچنین گفت: منحنی روند اضمحلال راه ها نزولی است و برآوردها نشان می دهد هرچه دیرتر برای تعمیر آنها وارد عمل شویم، هزینه ها بالاتر می رود.

شکرچی زاده از جمله نتایج اصلی (PMS) را شناسایی کامل شبکه راه های شریانی و تشکیل بانک اطلاعاتی، تعیین وضعیت رویه شبکه راه های شریانی و افزایش ایمنی راه ها عنوان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای طرح (PMS) در سال اول حداقل ۱۰ درصد و در مدت چهار سال حداقل ۲۵ درصد صرفه جویی در منابع صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، داوود کشاورزیان – رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای – در بخشی از این مراسم از با گله از کمبود بودجه نگهداری راه ها، خاطر نشان کرد: همان طور که بیان شد باید سالیانه بیش از دو میلیارد دلار برای نگهداری جاده ها هزینه کرد، در حالی که رقمی که سال گذشته به این امر اختصاص داده شد حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود و تقریبا نزدیک همین رقم نیز بدهی بالا آوردیم که باید هرچه سریع تر فکری برای تامین منابع نگهداری راه ها صورت دهیم.

وی پیشنهاد کرد که مبلغ ۱۰۰ تومان بابت هر لیتر سوخت عوارض دریافت شود تا برای نگهداری راه ها به منابع مالی پایدار برسیم.

کشاورزیان گفت: در هر صورت چه منابع کافی داشته باشیم چه نداشته باشیم نیاز به یک اشراف داشتیم که این سامانه به ما این فرصت را می دهد.

لیست قیمت اجاره خودرو طباطبایی

مراقب باشد!! با توجه به اینکه برخی مراکز اجاره خودرو از برند اجاره خودرو طباطبایی سوء استفاده میکنند، لازم به ذکر است که این مجموعه در قبال سودجویانی که از نام این موسسه استفاده میکنند و هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


۰۹۱۲۱۰۱۰۲۰۰

۰۲۱-۲۲۰۰۰۱۰۰

۰۲۱-۳۳۰۰۰۱۰۰

۰۹۱۲۱۰۱۰۹۰۰

۰۲۱-۷۷۰۰۰۱۰۰

# تصویر خودرو مدل رنگ روزانه ماهیانه
۱ اجاره خودرو پورشه باکستر مازراتی گرن کبریو ۲۰۱۲ مشکی ۱۷,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۲ اجاره خودرو پورشه پانامرا پورشه پانامرا ۲۰۱۰-۲۰۱۲ قهوه ایی ۹,۵۰۰,۰۰۰ توافقی
۳ اجاره خودرو پورشه باکستر پورشه باکستر ۲۰۱۲ مشکی ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۴ اجاره خودرو بنز E350 کروک بنز E350 کروک ۲۰۱۳ سفید ۵,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۵ اجاره خودرو بنز E250 بنز E250 ۲۰۱۴ سفید ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۶ اجاره خودرو بنز CLS بنز CLS ۲۰۰۸ سفید ۳,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۷ اجاره خودرو بی ام و 428 کروک بی ام و ۴۲۸ کروک ۲۰۱۶ آبی ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۸ اجاره خودرو بی ام و X6 بی ام و X6 ۲۰۱۱ سفید ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۹ اجاره خودرو بی ام و X4 بی ام و X4 ۲۰۱۵ سفید ۴,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۰ اجاره خودرو بی ام و 220 بی ام و ۲۲۰ ۲۰۱۷ سفید ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۱ اجاره خودرو بی ام و 328 بی ام و ۳۲۸ ۲۰۱۷ سفید ۳,۸۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۲ اجاره خودرو فولکس تیگوان فولکس تیگوان ۲۰۱۸ مشکی ۴,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۳ اجاره خودرو کیا سورنتو نبو کیا سورنتو نبو ۲۰۱۶ سفید ۳,۶۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۴ اجاره خودرو کیا اسپورتیج QL کیا اسپورتیج QL ۲۰۱۷ سفید ۳,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۵ اجاره خودرو کیا اپتیما حی تی لاین کیا اپتیما حی تی لاین ۲۰۱۶-۲۰۱۸ سفید , مشکی ۳,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۶ اجاره خودرو کیا اسپورتیج سراتو آپشنال ۱۳۹۸ سفید ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۷ اجاره خودرو کیا سراتو نیو کیا سراتو نیو ۲۰۱۶ سفید , مشکی ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۸ اجاره خودرو کیا پیکانتو کیا پیکانتو ۲۰۱۵ سفید ۱,۲۰۰,۰۰۰ توافقی
۱۹ اجاره خودرو هیوندای توسان نیو هیوندای توسان نیو ۲۰۱۶ سفید ۲,۹۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۰ اجاره خودرو هیوندای سوناتا YF هیوندای سوناتا YF ۲۰۱۴ سفید ۲,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۱ اجاره خودرو هیوندای ولستر هیوندای ولستر ۲۰۱۶ سفید ۲,۳۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۲ اجاره خودرو هیوندای النترا هیوندای النترا ۲۰۱۴ سفید ۲,۰۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۳ اجاره خودرو برلیانس H320 برلیانس H320 ۱۳۹۷ سفید ۸۵۰,۰۰۰ توافقی
۲۴ اجاره خودرو دانگ فنک اچ سی کراس دانگ فنک اچ سی کراس ۱۳۹۷ سفید ۸۵۰,۰۰۰ توافقی
۲۵ اجاره خودرو پژو پارس پژو ۲۰۶ ۱۳۹۷ سفید ۵۰۰,۰۰۰ توافقی
۲۶ اجاره خودرو پژو 206 پژو پارس ۱۳۹۷ سفید ۵۵۰,۰۰۰ توافقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *