سامسونگ به دنبال مطرح شدن در زمینه تولید باتری خودرو‌ است - اجاره خودرو طباطبایی

سامسونگ به دنبال مطرح شدن در زمینه تولید باتری خودرو‌ است

سامسونگ قصد دارد با سرمایه‌گذاری‌های خود به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری خودرو تبدیل شود. در حال حاضر بازار باتری های سلولی لیتیوم-یونی در اختیار شرکت های انگشت شماری است و غول الکترونیکی کره ای یعنی شرکت سامسونگ امیدوار است که به این جمع بپیوندد. برای آگاهی از جزییات این خبر با زومیت همراه باشید.هم اکنون بخش باتری این شرکت یعنی سامسونگ SDI، تامین کننده ی باتری های سلولی شرکت ب ام و است، اما قصد گسترش بیشتر تجارت باتری های خود را دارد تا با همتایان کره ای و ژاپنی خود یعنی ال جی چم (LG Chem) و پاناسونیک رقابت چالش بر انگیزتری داشته باشد.مطابق گزارشات وب سایت اقتصادی موتلی فول (Motley Fool)، چندین فعالیت اخیر شرکت سامسونگ نشان از این دارد که این شرکت قصد تبدیل شدن به یکی از ارکان اصلی در زمینه ی خودروهای الکتریکی را دارد. در هفته ی گذشته گزارش شد که شرکت سامسونگ در حدود ۳۵۸ میلیون دلار بر روی ساخت کارخانه ی باتری سازی در کشور مجارستان سرمایه گذاری کرده است. انتظار می رود این کارخانه در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۸ تولیدات خود را آغاز کند و ظرفیت تولید باتری را برای حداکثر ۵۰۰۰۰ خودروی الکتریکی در سال دارد.هم اکنون شرکت سامسونگ باتری های سلولی مدل ب ام و i3 را در کارخانه ی خود واقع در کشور کره جنوبی تولید می کند، در حالی که خود i3 در کشور آلمان تولید می شود. کارخانه ی جدیدی که در کشور مجارستان احداث شده است، توانایی تولید باتری های سلولی برای همه ی مدل های کامل الکتریکی یا هیبریدی پلاگین شرکت ب ام و را دارد که در چند سال آتی عرضه خواهد شد.

تصمیم سامسونگ مبنی بر تاسیس کارخانه ی تولید باتری در قاره ی اروپا، اجازه ی رقابت پایاپای با شرکت “ال جی چم” را می دهد چرا که اخیرا شرکت “ال جی چم” اعلام کرده است که کارخانه ی جدید خود را در کشور لهستان می سازد.

در حال حاضر شرکت ال جی مشتریان خودرویی بیشتری نسبت به شرکت سامسونگ دارد و در حدود ۲۵ خودروساز مشتری او هستند. شرکت جنرال موتورز از جمله ی این مشتریان است که با شرکت ال جی قراردادی مبنی بر توسعه ی گسترده ی مدل شورلت بولت EV 2017 بسته و حتی از مباحث و حوزه ی تامین باتری های سلولی فراتر رفته است.

علاوه بر این، هر دو شرکت ال جی چم و سامسونگ SDI تامین کننده ی باتری های تمامی SUVهای تمام الکتریک شرکت آئودی هستند که در سال ۲۰۱۸ عرضه می شود. این مدل در اروپا ساخته خواهد شد و می تواند از باتری های تولیدی کارخانه های جدید هر دو شرکت تامین گردد.

علاوه بر سرمایه گذاری بر روی ساخت کارخانه ی جدید باتری سازی، در ماه جولای شرکت سامسونگ ۴۴۹ میلیون دلار را صرف خرید ۴ درصد از سهام خودروساز چینی BYD کرد. سال گذشته، تولیدات خودروهای الکتریکی و هیبریدی پلاگین شرکت BYD بیش از هر شرکت دیگری بوده است که البته تنها بخش کوچکی از این خودروها در خارج از کشور چین فروخته شد.

از میان تامین کنندگان باتری ، شرکت سامسونگ تنها شرکتی است که در حوزه ی ساخت خودرو نیز فعالیت دارد. این شرکت بخش خودروی خود را در دهه ی ۱۹۹۰ تاسیس کرد اما پس از چندی آن را به شرکت رنو فروخت. این خودروساز فرانسوی هم چنان برخی مدل های خود را در کره جنوبی تحت برند رنو-سامسونگ به فروش می رساند و شامل مدل سدان الکتریکی فلوئنس ZE است که تولید آن در کارخانه ی کشور فرانسه متوقف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *