سوبارو WRX STI Type RA

معرفی سوبارو WRX STI Type RA، قدرت بیشتر، وزن کمتر

سوبارو WRX STI Type RA

 

اجاره خودرو معرفی سوبارو WRX STI Type RA

 

طرفداران سوبارو می‌توانند خوشحال باشند چراکه این سازندهٔ ژاپنی در یک روز نه یک نمونه بلکه دو نسخهٔ ویژه از محصولات خود را معرفی کرده است که یکی از آن‌ها مدل BRZ tS بود و دومی نسخهٔ ویژه و تولید محدودی از سدان WRX بنام WRX STI Type RA (مخفف تلاش رکورد) است.اجاره خودرو درتهران این نمونه، ارتقائات متعددی انجام گرفته است که با سیستم اگزوز عملکرد بالا، پیستون‌های قوی‌تر و برنامه‌ریزی مجدد ECU آغاز می‌شود. پیشرانهٔ ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر تخت توربوشارژ این سدان اسپرت نیز هم‌اکنون ۳۱۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که نشان‌دهندهٔ افزایش ۵ اسب بخاری نسبت به WRX استاندارد است؛ اما هنوز گشتاور این نسخهٔ ویژه اعلام نشده و فقط به‌عنوان یادآوری میدانیم که نسخهٔ معمولی ۳۹۳ نیوتن متر گشتاور دارد.

سوبارو WRX STI Type RA -اجاره ماشین-اجاره خودرو

پیشرانهٔ تخت این سدان ژاپنی به یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی بروز شده مجهز است که در ضریب دندهٔ ۳ آن تجدیدنظر شده است. همچنین سیستم تعلیق این سدان عملکرد بالا نیز بهینه‌سازی شده و در هر دو محور به کمک‌فنرهای Bilstein و سیستم کنترل دینامیک خودرو با تنظیم مخصوص STI برای افزایش ثبات مجهز شده است. در زیر ماشین رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی BBS فورج‌کاری شده قرار دارد که با لاستیک‌های ۲۴۵ یوکوهاما پوشیده شده‌اند. در پشت این رینگ‌ها، ترمزهای برمبو قرار گرفته‌اند که دارای کالیپرهای نقره‌ای‌رنگ و دیسک‌های سوراخ‌دار جهت بهبود دفع حرارت هستند؛ اما فهرست ارتقاءهای تایپ RA به همین‌جا ختم نمی‌شود چراکه این ماشین به‌منظور کاهش وزن به کاپوت و بال عقب فیبر کربنی هم مجهز شده است. به همین منظور، چرخ زاپاس خودرو نیز حذف شده است؛ اما بااین‌حال سوبارو فعلاً نگفته است که مهندسانش موفق به چه میزان کاهش وزن در STI WRX تایپ RA نسبت به نسخهٔ استاندارد شده‌اند.

سوبارو WRX STI Type RA -اجاره ماشین-اجاره خودرو

 

اما فراتر از تغییرات فنی و سخت‌افزاری، این سدان تولید محدود در ظاهر نیز دستخوش ارتقائاتی شده است که آن‌را از نسخهٔ استاندارد متمایز می‌کند. در این مدل از تریم قرمزرنگ در اطراف جلوپنجره و پوشش سپر عقب استفاده شده درحالی‌که یک اسپویلر هم در سپر جلوی آن نصب شده است.اجاره ماشین درتهران  علاوه بر این، مارک‌ها، پوشش آینه‌های جانبی و آنتن نیز به رنگ مشکی درآمده‌اند. در داخل خودرو هم شاهد ایجاد تغییراتی هستیم که شامل دو صندلی ریکارو دربرگیرندهٔ بدن و پلاک خاص روی کنسول وسط حاوی شمارهٔ تولید می‌شود. این نسخهٔ ویژه همچنین به‌صورت استاندارد به سیستم استارت دکمه‌ای و ورود بدون کلید، دوخت قرمز و غربیلک فرمان پوشیده شده با پارچهٔ Ultrasuede جهت بهبود چسبندگی هم مجهز شده است.

سوبارو WRX STI Type RA -اجاره ماشین-اجاره خودرو

از WRX STI Type RA تنها ۵۰۰ دستگاه ساخته خواهد شد که به گفتهٔ سوبارو مشخصات کامل و قیمت آن طی ماه‌های آینده منتشر می‌گردد درحالی‌که قرار است فروش این نسخهٔ تولید محدود در سه‌ماههٔ اول سال ۲۰۱۸ آغاز گردد؛ مانند BRZ tS، این سدان داغ هم با سه رنگ سفید کریستالی مروارید، آبی WR و مشکی سلیکا به فروش می‌رسد. همچنین در اخباری مرتبط، سوبارو اعلام کرده است در تابستان امسال با یک نسخهٔ مسابقه‌ای ویژه از این خودرو با نام WRX STI Type RA NBR به نوربرگ‌رینگ بازخواهد گشت و سعی خواهد کرد رکورد سریع‌ترین سدان جهنم سبز را بنام خود ثبت کند.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *