شبیه سازی هک شدن سامانه ها کنترلی خودرو - اجاره خودرو طباطبایی

شبیه سازی هک شدن سامانه ها کنترلی خودرو

به زودی خودروسازان خواهند توانست تا به کمک فناوری های نوین حوادث و مخاطرات پیش روی وسایل نقلیه را پیش بینی کرده و از وقوع آن ها جلوگیری کنند.

اما آیا این سامانه ها خود در معرض خطر هک شدن قرار ندارند. به همین دلیل به تازگی شبیه سازی طراحی شده که احتمال وجود نقایص ایمنی در این سامانه ها را بررسی می کند.

دانشمندان دانشگاه وارویک در بریتانیا تحقیقات جدیدی در مورد جرایم امنیتی در حوزه فناوری خودروهای خودران آغاز کرده و یک شبه ساز ۲٫۱ میلیون پوندی را برای انجام بررسی دقیق تر ساخته اند. در این شبیه ساز از قفس فارادی که مانع ورود هر گونه سیگنال خارجی می شود استفاده شده.

کارستن ماپل، مدیر تحقیقات امنیت سایپر، گفت: ما در حال انجام آزمایش موسوم به حمله کننده در حلقه هستیم. مردم در خودروهایشان از سامانه رادیوی دیجیتال، شبکه های تلفن همراه و سیم کارت استفاده می کنند که هر کدام در معرض نموو هستند. ما خطرات مربوط به این را بررسی و برای آن برنامه ریزی می کنیم.

در واقع در هک شدن سامانه خودرویی مثل جیپ می بینیم که به دلیل استفاده خودرو از شبکه تلفن همراه هکر توانست هدایت از راه دور وسیله را در دست بگیرد که البته این نه به خاطر ایمنی سامانه خودرو بلکه به دلیل سهولت هک شدن تلفن هوشمند است. به علاوه ما بایستی واکنش درست راننده را نیز به هک شدن وسیله نقلیه اش بسنجیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *